ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2009
ÎNSCRIS: 30.09.09
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

4**** ..... nu prea

Cand intri pe site si vezi "conditiile" ramai placut surprins adevarul fiind altul de fapt. Nu sunt un carcotas, dar am fost si in alte locatii de 4 stele iar conditiile per ansamblu au fost mult mai bune. De ce trebuie sa se minta in site-urile de promovare ca ai aia, si aia, de parca turistul nu ajunge sa vada realitatea.

Internet wireles? nicidecum, jacuzi? vorba vine. Conditiile de cazare apoximativ OK de ce? (una din camere, plasata la mansarda dar la acelas pret cu celelalte nu pute fi catalogata sub nici macar o stea). Restaurantul nu gateste la cererea clientului desi gradul de ocupare a fost destul de mare, pentru ca trebuie sa specific, am fost un grup ce a ocupat 7 camere. Preturi destul de piperate chiar si pentru 4 stele, insa nu asta ar fi fost problema daca preparatele ar fi fost OK. Bultz ciobanesc? un terci de mamaliga cu ceva branza rasa pe deasupra si patru bucatele de carnat (am mancat bultz mult mai bun si mai adevarat in restaurante din Bucuresti). Asa arata un preparat culinar regional? nu cred.

Mini vacanta mea se pare ca a fost o nereusita, dar cel mai rau imi pare ca am fost organizatorul acestei iesiri cu prietenii.

Trimis de paul29 in 30.09.09 18:26:38

VIZUALIZĂRI: 1546 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (paul29); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.03.10 12:59:39]

"Cat despre servire totul a fost OK personalul fiind foarte sociabil si promt la cerintele turistilor. " dece ai dat 50% la servici pt ca nu ai avut wireles(te duci la relaxare sau stai pe net)

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [12.03.10 13:13:13]

@ dannek, oamenii sunt subiectivi. poate nota corecta o fi 85%. cine stie? dar ce rost are sa critici o persoana ca a dorit sa foloseasca o facilitate despre care se vorbeste pe saitul oficial al pensiunii?! poate nu stiai, dar la noi (ca si aiurea), publicitatea mincinoasa se pedepseste prin lege! (sau asa ar trebui). omul a detaliat chiar destul de bine neajunsurile intalnite, justificand suficient notele acordate.

[12.03.10 13:38:48]

Cred ca @paul29 nu a citi bine descrierea vilei

"Pentru grupurile organizate cu obiective de team building pensiunea are in dotare o sala de conferinte cu o capacitate de 40 locuri, spatioasa si luminoasa, care poate gazdui cursurile sau intalnirile angajatilor firmei dumneavoastra.

Pentru a asigura conditii optime desfasurarii evenimentelor, sala este dotata cu flipchart, TV si acces Internet."

Deci internetul este in sala de conferinte nici decum in camera??? Eu cred ca daca se citea mai bine alegea alta locatie daca isi dorea wireles!

webmasterXY*
    [12.03.10 13:46:52]

Iar EU cred ca deja insisti cam mult in a evidentia "greselile" altora. Sfatul meu este sa spui simplu cu ce nu esti de acord si atat. Nu mai presupune ce ar fi trebuit sau nu sa faca o alta persoana, pentru ca pentru acel utilizator, prioritatile sunt cu siguranta altele decat in cazul tau.

Multumesc,

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [12.03.10 13:50:18]

un router wireless are bataie ceva mai 'larga' decat o simpla sala de conferinte...

Sanziana
    [12.03.10 13:51:17]

Paul29 , dupa ce criterii ai catalogat acea camera de la mansarda ca fiind de o stea? Ati dormit poate pe saltele? Este bine de stiut pentru a ne feri pe viitor de ea

david
    [12.03.10 14:05:44]

Dannek nu mai sari la beregata omului, totusi este primul sau review cu o vechime de aproape 6 luni.

Cu acest tip de abordare nu incurajezi pe noii membrii sa scrie review-uri.

[12.03.10 14:18:59]

Eu am pus doar o intrebare, vorba lui @sanziana_m ca sa stim sa o ocolim.

Cind dai o nota cuiva o si susti, vroiam un simplu raspuns si atit!!

dannek, david
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Casa Muntelui: