Pensiunea Casa Muntelui

Avatar ioanapopovici
înscris/ă în 03.12.13
NOV-2013

Dezamagita

Am fost acolo anul acesta pentru a-mi petrece ziua de nume. Mentionez ca este superba zona. Superba si locatia si anume Casa Muntelui. Absolut superb. Mult bun gust. Mentionez de asemenea ca nu sunt o persoana crescuta in puf. ma adaptez si la conditii mai vitrege. De aceea rog pe aceasta cale managerul Casa muntelui sa tina cont de urmatoarele sugestii.

1. Eu una nu am vazut niciun meniu in format hartie pe acolo, singurul pe care ,,l-am auzit'' a fost de la o doamna care facea si curatenie si servea si masa. eu intrebam daca are ceva si ea raspundea da sau nu.

2. Micul dejun pe internet spunea inainte de a face rezervarea ca se serveste sub forma de bufet suedez (acum am vazut ca a schimbat-o) si costa 25 de lei, am ajuns acolo fiind convinsi ca ce scrie pe net e si in realitate... Dimineata fiind sambata ne-am trezit mai tarziu un pic. Restaurantul gol. Ne asezam la masa si incepe tanti sa ne intrebe ce vrem? O cafea? O omleta? Etc... Nici pomeneala de madelaine, paine de casa, etc. Mentionez ca ruladele de carne chiar erau de casa. Totul bine pana aici. La plecare sa achitam cei 100 de lei de mic dejun caci am fost doua persoane doua dimineti. Am crezut ca nu e adevarat! Am platit pentru primul mic dejun 83 de lei si pentru al doilea 96. Mentionez ca am ramas tampa. Aducandu-mi bonul am cititi urmatoarele preturi: o buc rosie 3 lei, o buc ou ochi 5 lei, doua linguri de gem indoit cu apa, adica o portie 6 lei. Cine nu ma crede am dovada pastrez bonurile sa imi amintesc cat de haios iti poti lua teapa. Cand am avut onoarea sa vb cu dl care cred ca este manager (va povestesc si patania cu el) l-am intrebat cum s-au schimbat tarifele etc a zis ca bufetul suedez se organizeaza pentru grup de minim 15 pers. cand am indraznit sa zic ca nu era mentionat pe net asa ceva a zis ''am iesit si eu din bucuresti, daca nu am mai vazut pana acum e normal sa comentez''.

si patania cu dl manager:

Intr-o seara am lasat vorba la receptie ca o sa intarziem si cum putem face sa putem intra in pensiune cand ne intoarcem noi adica pe la 2 noaptea. Bun. Ne intoarcem gasim scris pe o hartie un nr de tel la care sa sunam pentru a ne deschide sunam si stupoare - se aprinde lumina si se deschide usa. Domnul Manager in toata splendoarea lui de om gratios la 200 de kg (nu asta ar fi problema) a aparut in chiloti mentionez numai in chiloti in fata mea bombanind ca la ora asta asa tarzie noi umblam pe drumuri? Initial am crezut ca nu vad bine dar m-a dumirit prietenul meu.

Din pacate foarte frumoasa pensiunea, locatia amintesc aici si de domnul care are ATV-urile langa ca am facut plimbare si cu ele, dar nesimtirea crunta de care a dat dovada dl manager m-a facut sa iau decizia sa nu mai vin.

Stiu ca nu o sa imi duca nimeni dorul dar daca ar remedia anumite chestii, chiar ai putea spune ca la Casa Muntelui... e paradis.

Impresii încărcate de ioanapopovici in 03.12.2013 17:00:18

Validat / Publicat: 03.12.13 19:25:09

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ioanapopovici); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

[03.12.13 19:25:50]

@ioanapopovici: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- CarmenCat
[05.12.13 19:53:31]

Neseriosi

Cautand un o locatie sa mergem cu copiii in vacanta de iarna am dat iarasi peste aceasta pensiune. [...]

vezi impresii