ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2013
AUG-2013

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Hotel de cel mult 3 stele, cu pretentii de 5. bani irositi!

nemultumirile cele mai importante sunt cu privire la mancare si la conditiile de cazare, care in niciun caz nu sunt de 5 stele. Pana la achizitionarea biletelor de sejur, la citirea unor recentii negative, nu am vrut sa cred ca, la 5 stele, conditiile pot fi atat de nesatisfacatoare, DAR REALITATEA M- A LAMURIT SI CONVINS: .

Ma refer in primul rand la restaurant si la mancare. Astfel, sala de mese nu sclipea de curatenie nici pe departe, scaunele in special (tapitate) fiind pline de mizerie si pete. Atentie, pentru cei cu copilasi mici!!! Scaunele de masa pentru copii nu sunt curatate si sunt fabricate din lemn, fix, astfel ca un copil de 2 ani nu incape in el. mancarea de f proasta calitate, in special pentru micul dejun si masa de pranz.

Produsele de patiserie nu sunt proaspete, legumele si fructele in putine sortimente, necoapte si de proasta calitate, mezelurile si branzeturile, de asemenea, iar ceea ce nu se consuma la o masa era refolosit la masa urmatoare. toate felurile de mancare erau fara gust, de cantina, chiar dezagreabile. absolut toate produsele sunt de slaba calitate, de la puii la rotisor (uscati si fara gust), la piureuri sau supe, la paste sau mancaruri de legume, orez, fructe de mare... etc. Repet! nu doar fara gust, dar si aproape de nemancat!!!

Numai la cina, cu putin noroc, puteai sa prinzi, stand la rand, o bucata de carne la gratar, peste sau porcini-ciuperci, singurele preparate care erau comestibile. Despre camera se poate spune ca era acceptabila ca mobilier, desi nu era f mare, dar curatenia lasa de dorit. asternuturile de proasta calitate, patutul copilului prezenta pete, la fel si cuvertura si mocheta. pe balcon nu a fost aspirat nisipul decat o data in 8 zile, iar praful nu era bine sters. Exista o usa despartitoare de camera vecina, care face ca zgomotul de acolo sa fie prezent. Sa nu va imaginati ca exista halat de baie sau papuci de unica folosinta!

Alte cateva neajunsuri care mi mai vin in minte: pana la plaja sunt scari de coborat, ceea ce poate fi obositor pentru cineva cu copil mic si carucior, de exemplu. Plaja ingusta, curatenia spre satisfacator, marea in schimb curata si calda - dar asta tine de noroc! :) umbrela se plateste, la fel si parcarea- 10 euro pe zi.

Ca sa concluzionez, vacanta petrecuta la acest hotel (regim all inclusive) nu si a meritat banii, chiar daca statiunea este acceptabila, nu este aglomerata si are destule locuri unde pe poate lua masa in conditii mai placute decat la hotel.

Trimis de larisa popescu in 19.08.13 14:45:33
Validat / Publicat: 19.08.13 16:14:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: sunny beach

VIZUALIZĂRI: 3663 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (larisa popescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.08.13 16:14:32]

@larisa popescu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

DB-01-VIN
    [20.08.13 08:32:05]

Am citit acest review pt ca acum cativa ani am fost la Melia, pe vremea cand inca serveau vanat la masa, mancarea era diversificata, curatetnia se facea zilnic in camere, romanii erau cam 30% din ponderea turistilor cazati la hotel, etc. De atunci aud doar impresii negative si-mi pare putin rau, pt ca amintirile mele chiar sunt frumoase si credeam ca este de departe cel mai bun hotel din Nisipurile d eAur (peste lantul Griffid sau Admiral). Dar intre timp (de cand s-a schimbat si patronul si hotelul a devenit proprietate bulgara) vad ca lucrurile au luat o intorsatura urata... si hotelul s-a transormat in ceva "pentru masele de oameni", fara a mai pune pret pe calitate. Imi pare rau ca ai fost dez. de acest hotel. Citesc zilnic impresii din zona Bulgariei (pt ca cu litoralul lor mi-am inceput iesirile din tara si parca ceva mi-a ramas pentru acea zona) si notele generale sunt in medie in scadere fata de anii precedenti. O zi minunata, Radu R.

Dragoș_MD
    [14.09.14 13:33:56]

@larisa popescu:

Sa nu va imaginati ca exista halat de baie sau papuci de unica folosinta!

Ba există, trebuie solicitate la recepție; e drept, nu intră în cadrul serviciilor oferite gratuit, în cadrul programului AI - sunt contra cost.

Cei cu cărucioare (pentru copii sau persoane cu dizabilități) au rute alternative, cu rampe în pante destul de line, chiar nu au de ce se teme de acele scări. De asemenea, toate zonele din interiorul complexului Melia sunt adaptate traficului cărucioarelor, având zone cu rampe line pentru acces.

DB-01-VIN
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Grand Hermitage Hotel: