Aydinbey King's Palace [Evrenseki]

AUG-2013
REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 1 -- varsta: 12 ani

Frumos, doar atita

Am ajuns pe 4 august la hotel in jurul orei 13. Pina sa faca intrarea am fost invitati la masa. Hotelul este frumos cu 2 piscine mari absolut superbe, tobogane, gradina.

Plaja cu nisip foarte fin, cred ca avea lungimea peste 60 m. Fiind temperaturi de peste 40 grade dupa ora 12 apa era foarte calda.

Nimic de reprosat pina aici insa fiind al 2 -lea meu concediu in turcia, si platind un pret dublu fata de anul trecut ma asteptam ca varietatea mincari sa fie sa fie cel putin la fel ca in precedentul concediu.

Timp de 7 zile a fost in proportie de peste 95% aceeasi mincare. Absolut nimic schimbat dimineata la prinz sau seara, fata de ziua precedenta. Hotelu era in proportie de peste 90% ocupat de nemti, poate aia gateau mincaruri trraditionale nemtesti, ca eu unul impreuna cu familia de am fost, la prinz daca nu faceau pe plaja kebab, pizza si hamburger nu stiu ce naibili mincam la prinz. Ca un exemplu dimineata nu au avut masline negre)

Intre mese tot la fel mai nimca. la 11 se facea pui la rotisor si atit. Dupa prinz care se termina la 3 pina seara la cina nu vedeai inghetata, fructe sau altceva.

Alta treaba care nu mi s-a parut a fi in regula era programul de la tobogane. Deci 10-12 si 14,30-16,30. Te mai duceai si tu dupa masa de prinz 1 ora sa stai linisti in pat, deci nu mai prindeai nimica, nepunind la socoteala ca la ora 15 erau 45 grade pina urcai scarile te batea soarele ala in cap.

Restu a fost in regula si absolut superb insa sa bati 3200km, cu 4 ore facind 5km pe autostrada in Istanbul nu prea as recomanda la cineva acest hotel din cauza celor 2 motive.

Impresii încărcate de electrobobinaj1 in 15.08.2013 23:22:52

Validat / Publicat: 16.08.13 06:53:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: didim, venosa

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (electrobobinaj1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

- crocodil
[12.01.16 16:12:52]

@electrobobinaj1: Buna, spune mi te rog daca sunt trepte de urcat de la plaja la hotel? Pt ca ai zis ca urcai trepte, iar eu merg cu un bebe si nu am nevoie de asta☺

Publicitate    [20.10.19 02:03:34]