Aydinbey King's Palace [Evrenseki]

înscris/ă în 18.06.12
JUL-2018
REGIM MASĂ UAI

Un sejur aproape bun

Deoarece optiunea noastra pentru zbor a fost Blue Air fiind putin mai ieftin biletul decat la Tarom, ne-am asumat si faptul ca aceasta linie a aterizat pe Aeroportul Gazipasa. O inspiratie nu foarte buna deoarece pentru cei 150 euro economisiti am pierdut 4 ore de mers cu microbuzul pana la hotel. Da, atat a durat transferul! Ne luand in considerare haosul creat deoarece ghizii nu erau acolo pentru preluarea noastra, ei intarziind mai mult de 30 minute asa ca am pierdut inca vreo ora in aeroport pana am reusit sa ne urcam cu totii in microbuzele in care am fost repartizati.

Ajunsi la hotel pe seara, am fost intampinati cu un pahar de sampanie si nemaifiind si altii la cazare, am completat imediat formularele si ne-am cazat.

Camera destul de spatioasa pentru 2 persoane, cu vedere frontala la mare. Aerul conditionat face cu greu fata. De vre-o doua ori am rugat la receptie sa trimita pe cineva pentru ca nu mai baga deloc aer rece. Minibarul era reumplut “aproape” zilnic (in weekend nu s-a intamplat) cu 2 ape, 2 sucuri din acelea pentru copii la cutie cu pai si 2 beri. Programul la curatenie era nu prea ok deoarece femeile de serviciu vrneau intre orele 14 si 16 cand noi nu la ora aceea nu ne mai duceam la plaja si daca ne gasea in camera nu mai intrau sa faca curat.

Piscinele ok dar nu gaseai loc pe sezlonguri deoarece acestea de “ocupau” dis de dimineata. La plaja gaseai oricand locuri dar nu pe randurile din fata.

Echipa de animatori a lasat mult de dorit. O echipa neprietenoasa si deloc profesionista. Acesta este un mare minus al hotelului. Intr-un ecou am citit ”echipa de divertisment foarte bine organizata, enterteineri externi foarte buni (dansatori si acrobati profesionisti”. Noi nu am gasit nimic din cele enumerate. Probabil ca hotelul nu si-a mai permis sa-i plateasca. Tinerii pe care i-am gasit erau total dezinteresati. Doar spectacolele de seara, de fapt era muzica live, au fost ok.

Putin surprinzator a fost faptul ca in perioada pe care noi am petrecut-o in resort am intalnit cel putin 10 familii de romani.

Un alt minus pentru care am hotarat ca nu voi mai reveni la acest resort a fost faptul ca intr-o dupa-amiaza am decis sa iesim sa vizitam imprejurimile si situl din Side si ne-am intors la hotel dupa ora 21. Restaurantul era inchis si nu se mai servea nimic de mancare pana a doua zi. Am solicitat si ni se aduca macar niste sandwich-uri dar ni s-a spus ca putem servi fructe dupa ora 22:30 in lobby. La cat ne era de foame nu aveam chef de fructe. Pentru un hotel de 5* cu UAI nu este acceptabil.

In concluzie, cred ca managerii isi rezerva dreptul de a schimba conceptul hotelului de la un an la celalalt, asa ca daca anul acesta concediul a fost “wau”, anul urmator poti avea alta surpriza si nu ai de unde stii daca va mai fi la fel!

Impresii încărcate de Manuelita in 08.01.2019 12:27:09

Validat / Publicat: 08.01.19 13:07:03

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Manuelita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 10 voturi) nota2

[08.01.19 12:53:24]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 77&ridAnt=91844

Publicitate    [10.12.19 01:56:20]

pagină generată in 0.0761971473694 sec