Aydinbey King's Palace [Evrenseki]

înscris/ă în 25.07.17
JUL-2017
REGIM MASĂ uai
1500 eur

Hotel foarte bun - evitaţi excursiile touroperatorului

Din punctul meu de vedere este un hotel foarte bun, mancare diversificata, gustoasa, curatenie desavarsita, echipa de divertisment foarte bine organizata, entertaineri externi foarte buni (dansatori si acrobati profesionisti: ex: acrobati de la circul mongolian, dansatori de salsa columbieni, petreceri pe plaja cu demostratii cu foc, etc).

Ca sa exemplific putin mancarea:

-dimineata: fructe si legume, cereale, lapte, ceai, cafea (nu f buna, mai ales daca sunteti bautori de cafea), produse de panificatie, oua sub toate felurile, mezeluri, branzeturi, iaurturi, etc. Un minus din punctul nostru era lipsa bacon-ului dimineata :)

-pranz: toate felurile de carne, exceptie carne de oaie, salate, tot felul de garnituri, prajituri muuulte

-cina: la fel, tot felul de carne, cu sos, la gratar, fripturi, tot felul de garnituri.

Serile erau cu specific: turcesc, asiatic, italian, international

Mai erau doua restaurante unde se putea manca in afara de restaurantul principal: una unde se mancau niste piadine (pide se numeau), pui la rotisor cu cartofi cu rozmarin si orez, salate, foarte bun!

Pe plaja era un restaurant unde se putea manca pizza, shaorma, donner

Toate cele de sus erau servite la masa, de catre o armata de ospatari - un mare plus fata de alte hoteluri

Mai erau in timpul zilei gozleme- placinte turcesti, gogosi, produse de patiserie, wafe, prajituri etc

Toate bauturiile extrem de gustoase si calitative- mai ales cele din lounge, cocktail-uri foooooarte bune!

Plaja cu nisip fin, sezlonguri foarte multe atat acoperite, cat si la soare, intrare lina in apa, apa extrem de calda atat in piscina, cat si in mare (noi am fost in iulie, temperatura apei era intre 30-32 grade, nu am mai vazut nicaieri apa asa calda ca acolo)

Piscinele curate, insa doar patru la numar din care una pentru copii extrem de mica, 2 mai mari si una cu tobogane.

Un punct negativ al acestui concediu a fost legat de o excursie cumparata de la [***]. Am cumparat pentru ultima zi o excursie pe care am platit-o integral in urmatoarea zi dupa ce am ajuns la hotel. Ni s-a promis o excusie pe un yacht, in conditii excelente, cu o masa inclusa, pentru a vizita cateva pesteri, plaja Cleopatra, a face baie in mare, se mai organiza o petrecere cu spuma pe yacht.

In drum spre Alanya, ghidul ne-a anuntat ca s-a stricat yachtul Starcraft si ca vom primi altul, mai mic, dar cu aceleasi conditii. Cand am ajuns acolo, am observat ca ne astepta un vapor din lemn, mizerabil pentru care noi platisem 100 eur, iar noi il puteam lua de la hotel cu 50 eur. Dupa ce ne-am certat cu ghidul a zis ca accepta sa ne lase si noua excursia cu 50 eur, asa ca am urcat toti pe vapor (eram aproximativ 30 romani, dintre care majoritatea familii cu copii). Mancarea primita a fost necomestibila, baile insalubre, organizare foarte proasta.

Dupa ce am coborat de pe vapor, ghidul ne-a anuntat ca s-a razgandit si tot ce poate face e sa ne dea un discount de 10 euro de persoana, adica 70 eur excursia. Degeaba ne-am certat cu el, nu s-a schimbat nimic, restul de 30 eur i-am primit a doua zi.

In concluzie, evitati excursiile organizate de acestia, sunt niste tepari, nu veti primi nimic din ceea ce vi se va promite (am mai vorbit pe vapor cu alti romani ce isi luasera si alte excursii de la ei, la fel au primit tepe!!)

In rest, noua ne-a placut hotelul si il recomandam!

Impresii încărcate de danmo82 in 25.07.2017 19:00:11

Validat / Publicat: 25.07.17 19:46:35

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side - Hotel Amelia Beach

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (danmo82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10800 PMA (din 11 voturi) nota2

[25.07.17 19:44:27]

@danmo82: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 77&ridAnt=79686

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

[26.07.17 07:05:49]

Publicitate    [27.06.19 14:23:56]

• Un sejur aproape bun (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 08.01.19 de Manuelita din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • O vacanță plăcută (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 08.08.18 de coltadi din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Un hotel bun (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 04.07.14 de celena2 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Frumos, doar atita (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 7.60 (scris in 15.08.13 de electrobobinaj1 din CRAIOVA) - NU RECOMANDĂ
  • Foarte frumos (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 10.07.13 de ava din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Resort elegant cu servire ireprosabila si plaja de vis (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 26.10.12 de aysha din TIMISOARA) - RECOMANDĂ