ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2009
SEP-2009
[?] AD. + 1 COPII

Vacanta de vis

Salutare tuturor!

Acest hotel este echilibrul perfect calitate-pret. Noi am achizitionat pachetul de servicii (cazare+avion) de la un cunoscut agent de turism rus din cauza preturilor si a taxei de aeroport reduse. Desi am avut emotii, din cauza celor citite pe forum pentru ca nu am mai fost cu ei, am avut surpriza sa constatam ca sunt perfect organizati, vorbesc moldoveneste daca nu engleza, in fiecare zi au reprezentant in holul hotelului.

Am platit doua duble, dar am insistat sa fie camere alaturate asa incat ne-au dat doua "connected rooms''adica doua camere separate de hol cu usa, doua bai, doua balcoane. Totul e nou pentru ca hotelul a fost construit in 2008, minifrigidere cu apa plata, minerala, sucuri, suplimentat fara cost zilnic. Bai foarte curate cu cada, prosoape aschimbate zilnic sau la cerere. Exista 3 restaurante cu specific unde trebuie facuta rezervare la receptie cu o zi inainte, noi nu am fost, am considerat ca nu este cazul, dar arata foarte bine. La pranz si seara gasesti tot timpul preparate la gratar peste, pui, curcan, oaie, copii au intotdeauna ceva de pui sau curcan. Bucatari impecabili cu clasa, ospatari ingrijiti, tot timpul cu zambetul pe buze si dispusi sa te ajute. Micul dejun si micul dejun tarziu se servesc la restaurantul principal care este la etajul 1, de la ora 07:00 pana la ora 11:00, pranzul la terasa de la parter de la 12:30 pana la 14:30, inchetata pentru cei mici zilnic de la 16 la 17 fara coada, fara plansete, se reaproviziona cand se termina.

Piscinele principale, doua la numar, au 1.48 metri, piscina cu topogane are 1.28 metri, topoganele au anumite ore de functionare, si mai e piscina de relaxare de 1.44 metri, mai izolata, unde este si jacuzii, o zona pentru cei care vor sa nu mai auda zgomotul sau muzica de la principala. Nu sunt probleme legate de prosoape, sezlonguri, umbrele, nu este necesar sa te trezesti la ora 6 sa prinzi un loc. In ciuda capacitatii sale hotelul nu iti lasa impresia ca e aglomerat sau ca e o competitie la mancare sau plaja. Castelul care se vede in pozele de pe site este minunat pentru copii, exista si aici totusi un interval orar cand copii pot intra in casute cu animatorii, dar exista in mijloc un spatiu amenajat cu nisip, topogane si leagane unde se pot juca toata ziua, toalete special concepute pentru cei mici. Este adevarat ca pentru a merge la plaja trebuie sa strabati un tunel care trece pe sub autostrada, dar e curat, strajuit de flori, banani, lamai, leandri sunt o incantare pentru ochi, e racoritor si nici nu este asa de mult (doua minute cred).

Plaja are bar si terasa se pot servi bauturi alcoolice locale, sucuri dozator, masa la ora 12: 00 hamburgheri, pizza si paste, inghetata de la 16: 00 la 17: 00. Toalete foarte curate si zona de plaja deasemenea. Plaja e cu pietricele desi sau chinuit sa aduca nisip si sa o transforme neu e chiar ideala, nici intrarea in mare nu e de vis, intrati numai cu papuci sau de pe ponton, dar nu sunt alge, mucuri de tigari sau vanzatori ambulanti. Pentru banii pe care i-am platit, (am petrecut la cinci stele mai scump si mult mai prost) a fost un concediu de vis, va sfatuiesc asadar daca doriti numai relaxare, soare, mare, nu shopping sau viata de noapte pentru ca este intar-adevar foarte izolat, sa luati in calcul si acest hotel.

Merita fiecare banut. Toate pozele aflate pe site-ul hotelului sunt conforme cu realitatea, nimic de ascuns sau modificari ale pozelor sa arate mai bine si inauntru leopardul... stiti voi.

Multe realizari in viata va doresc si sa calatoriti cat mai mult, sa aveti ce povesti.

Trimis de ROMY in 16.09.09 14:46:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Golden Beach-Bodrum, Stella Beach-Antalia, Sidera-Antalya, Ephesia Holliday Village-Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 3034 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ROMY); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere din camera

Stelutz
[05.02.10 13:50:42]

Salut,

Vrem si noi sa plecam in vacanta la inceputul lunii iunie 2010 si am gasit acest hotel de 5 stele destul de rezonabil ca si pret. Am cateva intrebari, daca ma poti ajuta.

- Plaja am observat ca e cu pietricele si nu cu nisip. Cat de neplacut este acest lucru (n-am mai fost pe o plaja cu pietricele), avand in vedere ca avem 2 copii mic? Scoici sunt?

- In apropierea hotelului te poti plimba, ai ce vedea?

- Cu ce agentie ai fost, ca ma tenteaza taxele mai mici, noi fiind nevoiti sa plecam cu avionul din Cluj.

- Cu ce ai calatorit si de unde, cum a fost drumul (obositor?).

Merci anticipat.

[12.02.10 10:08:03]

Plaja cu pietricele e neplacuta crede-ma. Daca nici nu ai mai fost pe o astfel de plaja dezamagirea va fi cu atat mai pronuntata. Am simtit lucrul acesta pe ''talpile'' mele cand am calcat prima data pe o astfel de plaja. Dar nu e sfarsitul lumii cumparati papuci speciali, nici in apa nu intrati fara ei, sunt pietre, chiar de dimensiuni mari si te ranesti daca sunt valuri. Sunt deasemenea portiuni fara pietricele cu nisip fin si profitati de ele cat sunte-ti la plaja si construiesc micutii castele... ce sa zic. Nu a fost chiar o tragedie pentru noi deoarece am stat mai mult la piscina, pe malul marii am fost doar la''construit si sapat'' si intrari rapide in apa marii de dragul valurilor. Am prins doua zile cand a fost furtuna pe mare, cand au fost inundatiile anul trecut in Istambul, si au fost niste valuri mari superbe.

Merita banii si il recomand mai ales familiilor cu copii deoarece de confortul micutilor depinde si dispozitia noastra.

Hotelul e izolat, se vede si in poze. Daca totusi vreti sa vizitati acceptati excursiile turoperatorului, am auzit ca sunt bine organizate nu am fost personal.

Nu stiu daca pot scrie numele agentiei cu care am mers, sunt totusi singurii care au taxa de aeroport 60 euro si chiar si preturi mai avantajoase la servicii. Mai citeste odata cele scrise de mine anterior iti vei da seama cine sunt. Am avut emotii dar au fost foarte profi.

Concediu placut si sa auzim de bine.

[09.05.10 01:32:22]

Agent turism: e al doilea ecou pe care ti-l sterg pentru ca faci reclama - chiar daca mascata - unui anumit tour-operator.

Imi pare rau, dar banuiala mea initiala pare sa se confirme - ti-ai creat cont aici pentru a racola clienti pentru agentia pe care o reprezinti si pentru partenerii sai.

Cont banat.

[21.06.10 13:49:31]

Imi pare rau ca s-a dedus ca as face reclama mascata, chiar nu a fost intentia mea. Am intrat acom pe site pentru ca sambata 19. 06. 2010 tocmai m-am intors din concediu, culmea cu alta agentie si alt tour-operator si doream sa postez impresii si fotografii. M-am razgandit. Dealtfel nu o voi mai face niciodata. Sunt alti useri care denumesc concret tour-operatorii. Nu sunt agent de turism, calatorim de 7 ani in Turcia in iunie si septembrie si mi-a placut site-ul vostru, m-am folosit de informatii si mi s-a parut corect sa ofer si eu. Scuze de deranj si puteti inchide contul.

webmasterXY*
[21.06.10 13:56:48]

ROMY, webmaster nu s-a referit la tine ci la un alt user intitulat "Agent turism" care chiar facea reclama mascata la un anumit tour operator si al carui ecou scris dupa al tau a fost intre timp sters.

Asa ca eu chiar te rog sa lasi supararea si sa scrii un review despre vacanta ta din Turcia.

[21.06.10 14:33:17]

Intrasem asa plina de zel si de bucurie pe site sa povestesc. M-am ofilit.

Am fost atat de timida in a posta impresii si cand am vazut mesajul nici gramatical nu am mai putut scrie corect.

Imi era mai mult ciuda pe mine ca deja am incalcat regulile.

Voi reveni cu impresii, promit.

webmasterXY*
[21.06.10 15:07:28]

Ma bucur ca am lamurit problema insa acum am observat ca adresa ta de e-mail nu mai este valida.

Asa ca daca doresti, poti sa treci o adresa de mail valida ( accesand "contul meu" ---"info personale") unde sa poti fi instiintata de eventualele ecouri care se vor scrie la impresiile scrise de tine si deasemenea de concursul nostru saptamanal bazat pe voturile acordate de alti useri impresiilor postate de tine.

ROMY, Stelutz
Alte impresii din această RUBRICĂAmelia Beach & Spa Hotel [Kizilot]: