ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013
DIN: Cluj Napoca
ÎNSCRIS: 29.07.13
AUG-2013

Alfrid - liniste si pace

Eeeeeh... si am ajuns si la a doua pensiune sa ne cazam, in dupa masa de vineri, 2 august. Pensiunea Alfrid este usor de gasit, e pe Calea lui Traian 784, daca vii dinspre Ramnu Valcea pe partea dreapta. Am parcat masina, in curte, ne-am luat bagajele si am intrat in pensiune. O cladire frumoasa, cu o usa impunatoare, dubla, cu multe ochiuri de sticla reflexiva bombata. La receptie era o doamna sau domnisoara, vorbea la telefon. Holul destul de mare, cu doua fotolii, o masuta, in stanga sala de mese. in dreapta scara spre camere. Dupa ce a terminat conversatia receptionera, am achitat camera si am urcat pentru a ne caza.

Receptionera putin neprietenoasa, fara nici un zambet, probabil era una din zilele nu tocmai vesele. Ajunsi la etajul unu unde ne era camera, un hol dragut, in fata scarii, apoi un hol lung si la numarul 4 camera noastra.

Si surpriza placut cand am deschis usa mirosea foarte foarte bine... pacat ca nu am aflat numele deodorizantului folosit.

Din usa se intra intr-un hol micut unde e si sifonierul destul de mare, in care am gasit doua perne si o plapuma. In stanga baia, micuta, dar foarte curata, cu sampon, sapunele si prosoape curate, 5 la numar, unul de maini, doua micute si doua mari. Dusul a fost extraordinar, pe langa faptul ca manerele cabinei aveau magnet, presiunea apei iti facea un masaj placut si te trezeai una doua din starea de somnolenta.

Camera mare, cu un pat in care te pierzi, confortabil, cu noptiere si veioze, in fata o oglinda, o masa cu TV, sub masa un mini frigider.

Am avut noroc ca am avut si balcon. In camera era si aer conditionat insa nu am fost nevoiti sa il folosim, avand plasa antiinsecte am lasat usa deschisa, rabatata si a fost ok.

Noi nu am servit la pensiune masa, asa ca nu va pot recomanda, insa camerele, cea in care am stat noi si inca una, nr 7 erau ok, curate, aranjate frumos, unde ne-am simtit tare bine, daca am fi avut inca o zi la dispozitie am mai fi ramas cu mare placere.

Jos, in fata pensiunii la iesire din sala de mese exista si o terasa. Ce lipseste... probabil piscina si ar fi totul ok.

In curte, in spate e si un pitic ce dimineata cand e foame isi tot muta vasul, e un catel tare dragalas.

Daca vreti liniste indicat este sa va cautati cazare nu mai departe de zona unde e si pensiunea Alfrid, fiind vorba de o statiune cu multa agitatie, cu multe terase unde se canta live seara, prea multa liniste nu veti gasi.

In afara de masini si tren nu prea am avut zgomot, in schimb restul pensiunilor situate mai in centru nu stiu cata liniste pot oferi din punctul acesta de vedere.

Pe internet o gasiti aici =» pensiunealfrid.ro

Trimis de andr2eea in 12.08.13 13:34:10
Validat / Publicat: 12.08.13 14:41:37

VIZUALIZĂRI: 2508 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andr2eea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 terasa pensiune Alfrid

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Alfrid [Căciulata]: