ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2013
AUG-2013

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Nu mergeti acolo

De la inceput vreau sa mentionez ca mi-am facut cont pe AFA special ca sa va relatez experienta mea din aceasta unitate de cazare

Am ales acest hotel in urma recenziilor pozitive de pe acest site asa ca mi am facut rezervare direct la hotel pentru ca la agentiile de la mine din oras nu mai erau locuri

In iunie am mai fost la hotelul Grand Victoria tot din Sunny Beach unde am ramas placut impresionat asa ca inevitabil voi compara putin conditiile de la cele doua

Sa o luam de la inceput:

Cazare pe la 13.30 rapid am primit camera in corpul d camera mare curata cu vedere la mare desi platisem cu vedere la piscina foarte ok baia curata lenjeria curata privelistea frumoasa etajul 5 (probabil efectul tipsului la receptie)

Piscinele: o zona pentru copii mici 3 tobogane din care functionau doar doua unul necesita colac functionare 2h dimin 2 h dupa amiaza foarte aglomerate dupa amiaza nu erau colace suficiente erau in jur de 15-20 bucati iar copii erau cel putin 100 deci total insuficiente copiii se bateau pe ele si chiar unii adulti:

In cele trei zile petrecute copilul nu a folosit toboganele desi pentru asta venisem

Apa la piscine era foarte rece mai ales in locurile pentru copii

Apa marii era cam ca la noi doar ca mult mult mai murdara

Pe plaja erau sezlonguri suficiente

Animatia inexistenta chiar pot spune ca animatorii aveau un sictir bulgaresc in ei

Seara minidisco copii adica 6 melodii in germana si rusa desi peste 60% din copii erau romani

Am stiut ca sunt animatori doar pt ca aveau tricouri pe care scria animation

Si acum piesa de rezistenta bucataria

De la inceput tin sa precizez ca nu sunt pretentios am mancat in diferite cantine de la 18 ani dar mirosul din acest "restaurant" nu l-am intalnit nicaeri de fapt dupa prima masa m-am interesat daca pot primi ceva din bani inapoi daca plec

Bineinteles ca nu s-a putut asa ca am incercat sa ne adaptam

Gustul nu=l comentez pt ca poate fi subiectiv dar:

legumele erau ori semiuscate ori tinute mult timp la frigider am observat ca varza neconsumata de la o masa era preparata cu maioneza la masa urmatoare rosiile erau prajite etc

carnea gatita insuficient si de foarte prosta calitate paste fainoase la sca din alea la 2, -3 lei kg fursecuri la 10 lei baxul prajiturile infecte cand erau pana si cartofii prajiti erau rai daca va puteti inchipui

Vesela era din 1800 toamna oule prajite doar pe o parte clatite necoapte

alt exemplu fasolea era fasole fiarta cu ketchup la galeata n-am vazut in viata mea asa ceva

Noi am incercat sa mancam doar ce era prajit sau fiert bine dar copilul nostru a facut o diaree foarte puternica in ziua a 3 a cand am plecat desi nu a mancat inghetata nu a baut sucuri iar la piscina a stat foarte putin chiar acum cand va scriu inca ii mai fac cefort cu genta pe branula

Ca o comparatie Grand Victoria era foarte curat nu mirosea iar mancarea a fost foarte buna si variata din acest motiv am si revenit in bulgaria dar e clar ca nu voi mai calca niciodata la Club Evrika

Cat am stat acolo au mai fost inca 7 familii care au plecat anticipat cu aceleasi probleme bine oamenii erau convinsi de medicul hotelului ca au rotavirus dar credeti -ma aveau enterocolita cu E Coli (sunt de specialitate si eu si sotia)

Pentru cine a avut rabdare sa citeasca aceasta polologhie sfatul meu ar fi sa ocoleasca acesta locatie deoarece bucataria e infecta animatia e f slaba iar copiii nu se vor distra decat intre ei

recomand din tot sufletul grand victoria un hotel mic dar curat cu servire impecabila

multi Romani si multi de etnie roma cu colane si burti imense care mancau orice si n-aveau nimic si care ar fi dat nota 10 probabil

Eu personal nu voi mai merge in Bulgaria iar la all inclusive poate doar in turcia unde a fost ok

Va doresc vacante reusite

Trimis de CRISTIA ADA in 05.08.13 20:57:01
Validat / Publicat: 05.08.13 22:04:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach Grand Victoria

VIZUALIZĂRI: 6190 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CRISTIA ADA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.13 21:14:22]

@CRISTIA ADA: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare, începând poate cu cele de la Grand Victoria, dacă tot le-ai amintit în review.

marian76
    [06.08.13 16:06:30]

Sa nu exageram. La capitolul mancare fabulezi. Si noi am fost doua familii cu copii mici (4 si 6 ani) si NU am avut nici un fel de problema. Am vazut familii care stateau la cafea si bere si copilul lor tot ce gasea pe jos baga in gura, si ei nici macar nu se sinchiseau de copil. La capitolul animatori iar exagerezi. Daca esti un personaj taciturn, normal ca nu esti bagat in seama. Fetita mea tot timpul era la miniclubul copiilor unde facea tot felul de jocuri, desene etc. Puteai participa si tu la tot felul de activitati la piscina cu animatorii. Si am fost in perioada 26.07-05.08. Dar poate ca vroiai invitatie speciala. Daca vrei alte ''conditii'' mergi la Mamaia.

[06.08.13 16:11:39]

@marian76: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de la Club Evrika scrise ca articol (review) nou.

daniel_72
    [06.08.13 17:00:06]

tocmai am revenit de trei zile de la acest hotel si credeti-ma ca ceea ce citesc aici pare ca sunt impresii din alta parte.

Mirosul de restaurant neintalnit in alta parte, vesela de la 1800, oua neprajite, cartofi prajiti necomestibili etc. Toate acestea sunt exagerari dupa parerea mea.

Restaurantul nu avea niciun miros specific, decat poate doar de... mancare. Vesela formata din farfurii boluri si cesti albe (se gasesc si la IKEA), furculite si cutite din inox (curate).

Daca ati considerat ca ouale nu sunt bine prajite, exista un bucatar care facea ochiuri si omleta la cerere (ati apelat la serviciile lui?)

Clatite necoapte. Pai domnule, din mormanul de clatite pus la dispozitie, nu ati gasit niciuna care sa va satisfaca? Eu am gasit si unele arse, dar nu pot generaliza spunand ca toate clatitele erau arse...

precizari:

piscina pentru copiii sub 12 ani este contine doua tobogane (galben+rosu) si nu trei. Probabil ca dvs faceti referire la toboganele pentru adulti, din care functionau intr-adevar doar trei in acelasi timp (cand se oprea cel cu colaci se dadea drumul la cel albastru si lung). Credeti-ma ca nu am vazut nicio bataie la colaci, este adevarat ca numarul acestora (nu am avut curiozitatea sa ii numar, dar sigur erau mai multi decat spuneti) nu era egal cu cel al doritorilor, dar nu cred ca 2,3 sau 5 minute de asteptare este chiar o problema majora.

carnea gatita insuficient si de foarte prosta calitate

purcel de lapte, carne de vita excelent gatita, somon la cuptor, curcan intreg la cuptor, miel la tava, paelia - chiar nu v-a placut nimic?

credeti ca persoanele la care faceti referire au in dotare o varianta upgradata de stomac?

Iar persoanele respective de etnie rroma mi s-au parut cu mult mai mult bun simt decat multi romani sau rusi prezenti acolo... (nu sunt de etnie rroma)

Cu mai multe detalii voi reveni in rewie-ul pe care il pregatesc.

Zoazore
    [07.08.13 15:29:22]

@CRISTIA ADA: Am fost acolo in perioada 01-03.2013 minivacanta trebuia sa fie pana in data de 5 Ati fost in martie?

bornwild
    [09.08.13 15:11:14]

@daniel_72: felicitarile mele, daniel 72! eu cand am semnalat ca sunt personaje care au cel putin anumite complexe am fost atentionat de bau-bau (webmaster) ! Am fost si eu la Club Evrika, recent, si pot afirma ca este o locatie f buna pentru familiile cu copii. Nu vreau sa intru in detalii, dar nu va mai luati dupa tot felul de specimene! Acest hotel chiar isi merita banii!!!

Corina70
    [09.08.13 16:40:21]

off-topic: pe site-ul international similar AFA, puteti posta (intr-o limba de circulatie internationala) impresiile/pataniile voastre de la evrika, veti fi surprinsi sa constatati ca veti primi raspuns, tot pe site, din partea unei d-re/d-ne mihova, manager la evrika. sunt si turisti straini care au semnalat aceleasi probleme de sanatate.

moro
    [14.08.13 14:30:07]

@Corina70: am vazut si eu comentariile de pe tripdavisor dar ai vazut ce mancau turistii straini? numai carnati, fasole, sosuri e cam usor sa te imbolnavesti

Corina70
    [14.08.13 14:36:54]

@moro: si asta poate fi o cauza, dar parca prea multi s-au imbolnavit anul acesta la evrika, ceva-ceva tot s-a intamplat, oricat ar incerca managera s-o scalde...

theo63
    [19.08.13 21:21:14]

Totul este rau totul... pute dar nu punem o poza sa vada lumea cat de... este la Evrika! Cei care am fost la Evrika si ne-am simtit bine ne cerem scuze de la Cristia Ada pentru cele intamplate si promitem ca pe viitor sa nu mai mergem in astfel de locatii. O seara buna tuturor!

angi73
    [28.08.13 15:54:00]

Am fost si eu la acest hotel in 2008 si citesc ceea ce scrie si nu-mi vine sa cred? Chiar atat de mult s-au schimabt lucrurile (in sens negativ) ? Nu erau tobogane in acea perioada la picina, cred ca le-au construit dupa aceea, dar mancarea a fost demna de comparat cu cea din Lara. Plaja cu sezlonguri suficiente, parcarea fara plata, curatenie in camera, iar cei din echipa de animatie pot spune ca erau chiar foarte ok mai ales seful lor care avea o prestatie foarte buna. Chiar sunt uimita. Si noi am mers cu copil de 4 ani dar nu am avut probleme cu mancarea de nici un fel.

daniel_72
    [28.08.13 16:07:36]

@angi73: nu stiu cum este mancarea in Lara pentru ca nu am fost, insa iti pot spune, asa cum am spus si mai sus, ca mancarea este in continuare OK, mult peste alte hoteluri cu AI. In continuare, plaja este curata, cu nisip fin si exista destule sezlonguri. De asemnea, parcarea este inclusa in pretul pachetului, in camera s-a facut curatenie in fiecare zi, iar spectacolele echipei de animatie sunt destul de OK (avand in vedere ca nu sunt artisti profesionisti).

carmen_hr
    [04.09.13 15:56:41]

Tocmai m-am intors de la Evrika unde am avut un sejur minunat. Tin sa precizez ca ma raportez la RIU 4* AI din Obzor, Grand Hotel Varna 5* AI, Alaiye Resort&SPA 5* UAI din Antalya si multe alte hoteluri din Europa, fara AI, insa. Mancarea a fost excelenta, cu gust, poate nu la fel de diversificata ca la turci. Curatenia, ireprosabila si animatia acceptabila. Am fost un grup de 10 adulti si 6 copii cu varste cuprinse intre 5 luni si 8 ani si nimeni nu a avut nimic. Asa ca, restul e can-can!

ema.1
    [16.09.13 22:01:18]

@CRISTIA ADA: Nu am gasit nimic din tot ce ati scris in acest hotel, nici macar un tigan cu burta, hotelul este plin de straini care au reprezentant TUI, este curat si mancarea este foarte buna. Probabil ati vrut sa descrieti alt hotel.

angi73, bornwild, carmen_hr, Corina70, daniel_72, ema.1, marian76, moro, theo63, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :