Daima Biz Hotel [Kiris]

DIN Cluj
înscris/ă în 01.08.13
JUL-2013

Concediu nereusit

Din pacate anul acesta a fost un concediu nereusit. Am ales sa mergem in Turcia la Daima resort de 5 stele, care sincer e de 3 stele si nu-si merita banii. Odata ajunsi ne-am confruntat cu niste receptioneri care erau in culmea "ramadanului".

Fiind cu o familie de prieteni am cerut camere in aceiasi cladire, spunandu-ne ca nu au, desi dupa noi au casat altii in acelasi corp de cladire. Ne-am confruntat cu o atitudine sfidatoare din partea receptionerului si ostila totodata razandu-ne in fata si spunandu-i ceva in turca colegului la adresa noastra. Asa ca n-am avut cu cine discuta.

Sejurul a fost de 7 zile in care nu ne-a fost schimbata lenjeria de pat niciodata. Curatenia jalnica, mizeria impinsa pe la colturi, iar baia infecte, cu un miros groaznic de canalizare.

In ceea ce priveste mancarea, am avut impresia ca sunt la "impinge tava" cu un miros de cantina infernal. Mancarurile de seara se serveau dimineata, deci totul era refolosit, bucataria era una turceasca cu linte, naut, vinete de-ti sareau ochii de la el, nici nu se compara cu bulgarii sau grecii, iar dulciurile chimicale garantate.

Am plecat din Turcia cu un gust amar, hotelului ii dau cu indulgenta 3 stele, iar turcii sunt mizerabili si cu o atitudini sfidatoare la adresa romanilor.

Pacat de banii dati, ca nu se justifica raportul calitate pret.

Impresii încărcate de lumonica in 01.08.2013 21:38:35

Validat / Publicat: 01.08.13 22:45:20

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (lumonica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[01.08.13 22:45:13]

@lumonica: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- valeria2012
[03.08.13 09:18:00]

aveti dreptate, nu se justifica pretul pt ca agentiile il vand f scump, in realitate pe site-urile englezesti pretul este f jos. Cat v-a costat sejurul?

Publicitate    [18.06.19 02:41:36]

• Mediu (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 6.15 (scris in 04.09.16 de seby123 din SATU MARE) - NU RECOMANDĂ
  • Jeg de 5 stele (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 5.65 (scris in 12.09.14 de eloria_96 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Cât plăteşti, atât primeşti (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 7.80 (scris in 15.07.14 de georgeb din PITESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Frumos (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 16.10.13 de travelpoint din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Super OK daca nu aveţi fiţe (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 11.09.13 de aurel34 din IAșI) - RECOMANDĂ
  • Un sejur ok (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 26.08.13 de bogdan206 din BACAU) - RECOMANDĂ
  • Pret just, conditii bune (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 26.06.13 de theoleo25 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ