ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2013
JUN-2013

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel Metaxa NU!

Hotelul este la capatul statiunii si ai ceva de mers daca vrei sa vizitezi sau sa mananci (de exemplu, la Georgia, unde intr-adevar se merita) la o taverna in centru. Dar nu am considerat acest aspect a fi un minus. Deci, alte aspecte ne-au impresionat neplacut:

- curatenie nu inseamna doar schimbat prosoape si cearsafuri si spalat pe jos. Baile lasa mult de dorit din toate punctele de vedere, capacul de toaleta arata ca si cum multa lume s-a urcat cu picioarele pe el, peretii din baie si camera sunt manjiti cu tantari plezniti, iluminat foarte slab, spatiu meschin, zoaie pe faianta, cos de gunoi cu capac defect etc.

- tantarii sunt o mare problema atat la hotel, cat si in toata statiunea. Degeaba iti face Stelios teoria chibritului cu plasa de tantari, a dat banii degeaba pe ea. Femeile fac curat cu usile deschise si toti tantarii de pe holul deschis intra inauntru.

- curatenia se face cu mare zarva si mobile tarsaite exact cand dorm copiii dupa-amiaza, intre 13.00 si 16.00. Iar de 2-3 ori pe saptamana in acelasi interval orar vine patronul cu noi turisti sa-i cazeze si le face racnind instructajul cu plasa de tantari. Oricum, in mod general, absolut totul se aude prin pereti si usi: cine face dus, cine vine, cine pleaca, cine cu cine vorbeste si asa mai departe. Nu te poti odihni. (A, si chiar in ultima noapte un cuplu de rusi, probabil beti, s-au certat/ batut ingrozitor, au aruncat cu scaune, au trezit tot hotelul, doar Stelios si familia dormeau bine mersi).

- gradina sper care dau camerele din spatele hotelului nu este intretinuta deloc, pamantul este complet uscat si arata ca un maidan, fiindca unii au mai aruncat in timp capace de conserva, peturi mici, ambalaje de staniol etc. Iar noi am fost cazati la parter, cu balconul in gunoaiele acestea.

- sezlongurile de la piscina sunt pleznite/ crapate toate, (probabil de la soare si alti turisti corpolenti) si ne asezam cu frica sa nu cedeze tocmai sub noi, desi noi nu suntem supraponderali.

- televizorul din camera este o gluma probabil: este mic, vechi, prins sus, pe perete, nu are telecomanda, insa observi repede ca nici nu-ti trebuie: nu exista TV prin satelit, sunt disponibile doar cateva canale locale, grecesti.

Aspectele placute au fost:

- intr-adevar, piscina este curata si gasesti mereu loc

- este liniste afara, nu exista nici o taverna prin apropiere de unde sa rasune karaoke si e la distanta de soseaua principala pe care zbarnaie ATV-urile.

- micul dejun este ok, nu se poate spune ca nu ai ce manca.

Trimis de adina10 in 02.07.13 12:08:00
Validat / Publicat: 02.07.13 13:14:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2532 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adina10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

• Alte impresii din această RUBRICĂMetaxa Hotel: