Metaxa Hotel

înscris/ă în 12.06.14
SEP-2013
REGIM MASĂ mic dejun

Foarte multumiti de hotel

Am fost anul trecut la inceputul lunii septembrie cu un grup de 14 prieteni in zakynthos. Am ales ca mijloc de transport masina nefiind anul trecut chater din Timisoara.

Am ales ca unitate de cazare hotelul Metaxa fiind unul dintre cele mai avantajoase ca si pret, deci ca urmare nici asteptarile nu erau foarte mari stiind ce inseamna 3 stele in Grecia. Insa spre surprinderea mea am fost placut impresionata de curatenia hotelului.

Am primit o camera cu vedere spre gradina din spate unde de altfel aveam parcate si masinile. Camera avea balcon cu masuta si 2 scaune. Cel mai mult la acest hotel m-a incantat cel mai mult piscina fiind foarte curata si amplasata intr-o gradina foarte bine intretinuta.

Despre micul dejun ce sa spun? a fost acelasi in fiecare zi sunca cascaval, oua, lapte, cererale, chec, iaurt, unt, gem, miere, cafea si suc la dozator.

Singurul inconvenient fiind amplasarea hotelului putin cam departe de taverne. Statiunea Kalamaki nu e ok ca si plaja fiind mica si fara sezlonguri, insa daca sunteti dispusi sa faceti putina plimbare cam 30 minute puteti ajunge in laganas, care are o plaja lunga plina de baruri si taverne aproape de plaja.

Recomand cu incredere restaurantul paulo care este aproape de hotel si cu o mancare delicioasa, la fel si georgia care insa este la o distanta mai mare.

Impresii încărcate de aaandreea in 18.06.2014 15:48:07

Validat / Publicat: 18.06.14 18:51:25

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: corfu si thasos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (aaandreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[18.06.14 19:54:45]

@aaandreea: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[19.06.14 00:31:30]

Publicitate    [16.07.19 02:06:37]