Daima Biz Hotel [Kiris]

JUN-2013
REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 1 -- varsta: 4 ani

Pret just, conditii bune

Am achizitionat biletul de la [***], desi noi suntem din Bucuresti am constatat ca e mai ieftin in afara Bucurestiului este al treilea an cand lucram cu ei si suntem super multumiti.

Sa ne intoarcem la hotel (pachet), conditiile de calatorie au foest bune, cu Air Bucharest, personalul de bord foarte amabil, un Boeing 737 cam inghesuit, spre surpriza noastra in scurtul zbor (1:45 min) pana in Antalya, s-au servit gustari (un sandwich si racoritoare), transferul de la aeroport la hotel a fost foarte rapid si in cele mai bune conditii insotiti de un ghid foarte amabil care vorbea limba romana (Michi) si care cu siguranta daca nu eram insotiti de cel mic ne-ar fi convins sa mergem in mai multe excursii, am ajuns la hotel in jurul orei 11:00 check in se face de abia la ora 14:00 asa ca trebuie sa iti faci de lucru prin hotel pana la 14:00, Michi a aranjat destul de repede cu documentele si cu bratarile si apoi am fost liberi sa exploram intreg complexul si sa mancam masa de pranz.

La sosire trebuie sa depui o garantie de 15 E per persoana pentru prosoapele de plaja care pot fi schimbate in fiecare zi la centrul spa. Banii vor fi returnati pe baza chitantei la sfarsitul sejurului (nu pierdeti chitanta ca Adio bani).

Curatenia era exemplara in toate zonele hotelului. Hotelul afiseaza cinci stele dar cred ca mai degraba este de 4 stele.

Mancare este destula si pentru toate gusturile salate din belsug dar si mancaruri gatite pe la care sincer nu prea am trecut axandu-ma pe salate, iaurturi si bineinteles dulciuri. Au avut aproape la fiecare masa un soriment de peste pe care l-am remarcat fiind pe placul celui mic.

Majoritatea clintilor (90%) sunt din fostul URSS poate 5 % sunt romani si restul alte nationalitati.

La piscina sezlongurile se cam rezervau dimineata dar odata drillul invatat ne trezeam dimineata rezervam doua sezlonguri si dupa aceea mergeam la mare linistiti stiind ca in jurul orei 10:00 cand ne intorceam le gaseam acolo.

Programul topoganelor era cam scurt doar de la 10:00 pana la 12:10 si din cele 7 topogane doar 5 functionau mereu. Cu toate acestea a fost destul pentru cel mic.

La 11:00 se deschidea bufetul de plaja unde pe langa traditionala shaorma puteai servi o pizza destul de buna si o specialitate turceasca care mie personal mi s-a parut excelenta ambele facute la un cuptor cu lemne; iar numarul de salate si de fructe era mai mult decat indestulator.

Barurile serveau bauturi locale dar aveau si cocktail-uri si chiar un wine bar.

Daca nu esti cu adevart pretentios si doresti o vacanta destul de linistita eu o recomand.

Impresii încărcate de theoleo25 in 26.06.2013 15:59:48

Validat / Publicat: 26.06.13 17:10:59

VIZUALIZĂRI: 1963

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (theoleo25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 6 voturi) nota2

[26.06.13 16:34:43]

@theoleo25: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

Publicitate    [25.08.19 11:11:45]

• Mediu (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 6.15 (scris in 04.09.16 de seby123 din SATU MARE) - NU RECOMANDĂ
  • Jeg de 5 stele (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 5.65 (scris in 12.09.14 de eloria_96 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Cât plăteşti, atât primeşti (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 7.80 (scris in 15.07.14 de georgeb din PITESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Frumos (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 16.10.13 de travelpoint din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Super OK daca nu aveţi fiţe (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 11.09.13 de aurel34 din IAșI) - RECOMANDĂ
  • Un sejur ok (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 26.08.13 de bogdan206 din BACAU) - RECOMANDĂ
  • Concediu nereusit (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 2.88 (scris in 01.08.13 de lumonica din CLUJ) - NU RECOMANDĂ