ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2013
    ÎNSCRIS: 23.08.12
    JUN-2013

Extrem de nemulțumit

Informatii calde 2013

Aseara am ajuns acasa dupa un concediu de 6 zile, petrecut In Sunny Beach, hotel Wella.

* Statiunea este frumoasa, antrenanta, dar nu este recomandata celor care vor liniste, deoarece sunt foarte multe cluburi, terase si este galagie pana spre dimineata, de aceea este de preferat sa alegeti un hotel cu aer conditionat in camera sa nu fiti nevoiti sa dormiti cu usa balconului deschisa.

* Hotelul Wela se afla pe bulevardul statiunii la circa 500-700 m de la intrarea in statiune, pe partea dreapta (pentru cei care se duc cu masina) si la doua statii de autobuz de hotel Kuban pentru cei cu autocarul (traversati strada si luati autobuzul nr 1).

Hotelul este ok, curatel, camerele spatioase, personalul amabil, ne-au schimbat lenjeria la 3 zile, (de prosoape nu pot sa va spun nimic, ca nu le-am folosit pe ale lor), curatenie au facut in fiecare zi.

Din pacate la mancare stau foarte prost:

La micul dejun mai gaseai ce sa mananci dar la pranz si seara mancarea era jalnica si sa stiti ca am mai intrebat si alti romani si ei aveau aceasi parere. Va recomand chiar sa aveti mare grija ce mancati ca noi am avut ceva probleme la stomac. Ce nu se mananca la micul dejun improvizeaza ceva pentru pranz si ce nu se mananca la pranz improvizeaza pt cina. Noi am mancat prin oras dupa ce ne-am saturat de cartofi prajiti, rosii, branza, masline.

In schimb aveau tot felul de painici calde, prajituri si torturi foarte gustoase.

*Parcarea am vazut ca era ok si dupa cum am inteles, erau doua, una in fata cu o capacitate de vreo 20 locuri si una in spate pe care sincer nu am vazut-o.

Cred ca disponibilitatea locurilor de parcare, este in functie de gradul de ocupare al romanilor din perioada in care v-ati cumparat biletul deoarece am vazut ca erau 18 masini in parcare, din care 17 erau de romania.

* Va recomand sa va plimbati in vechiul oras Nesebar, se ajunge cu autobuzul nr 1 (Nesebar este ultima statie), biletul costa 1 leva si se cumpara direct din autobuz de la gen "controlori" la noi.

Daca vreti sa mai stiti ceva si am omis, ma puteti intreba.

In speranta ca informatiile mele va sunt utile va doresc concediu placut.

Trimis de dana1225 in 26.06.13 14:47:23
    Validat / Publicat: 26.06.13 16:04:05
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Continental

VIZUALIZĂRI: 2838 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana1225); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

g33k
    [26.06.13 18:24:51]

@dana1225: Nu are AC? Cat de departe este de plaja?

dana1225AUTOR REVIEW
    [27.06.13 12:54:55]

@g33k: hotelul are clima si-ti setezi singur temperatura, numai ca nu prea face fata la pranz si seara cand este toata lumea in camere.

Plaja este cam la 400 de metri, fata de hotel, dar trebuie sa mai ocolesti cam inca 300 ca sunt hotelurile ingradite si nu ai cum sa mergi drept.

Katy 20
    [27.06.13 17:21:17]

@dana1225: multumim pentru impresii. Chiar asteptam ceva informatii proaspete de la acest hotel, pentru ca mergem si noi in iulie. Cum este piscina, sezlongurile sunt suficiente?

Si inca ceva, parcarea este cu plata?

Merci mult!

Gabriela Groapa
    [27.06.13 20:57:31]

este adevarat ca piscina este cu apa termala sau doar se lauda?

dana1225AUTOR REVIEW
    [28.06.13 06:57:02]

@Katy 20: Piscina e micuta, sezlonguri am vazut ca sunt multe dar sincer nu stiu cum e pentru ca noi am mers la mare, iar la piscina am fost de doua ori seara la 5 si 6 si am gasit sezlong (se purta faza cu prosopul ca pe la 7,30 dimineata, cand beam noi cafeaua am vazut o gramada ocupate).

Referitor la parcare, nu stiu ce sa-ti spun ca eu nu am fost cu masina.

Imi pare rau ca nu te-am putut

Stoica Ramona
    [27.01.14 15:39:35]

Foarte utile impresiile dvs. despre acest hotel, va multumim pentru informatiile date, dar as mai avea o intrebare: Ce inaltime avea apa din piscina pentru adulti? As fi foarte bucuroasa daca as putea afla acest detaliu! Multumesc anticipat!

dana1225, g33k, Gabriela Groapa, Katy 20, Stoica Ramona
    Alte impresii din această RUBRICĂWela Hotel: