ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2023
    SEP-2023
    Cuplu
    EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Mini vacanță la un preț corect!!

Salutare fiind sfârșit de vară am vrut să mai salutăm odată marea pe 2023. Nu doream decat 3 nopți iar opțiunile nu erau foarte multe avand in vedere ca nu doream sa alocam un buget mare.

Mi-am aruncat ochii pe Malibu din Mamaia hotel care il vizitasem cu o alta ocazie la începutul verii si care mi-a plăcut dar 1200 euro ptr 3 nopți cu demipensiune pentru 4 adulți era prea mult...

Am fi vrut Dreams sau Melia Sunny beach dar prețul spre 700 euro familie, ptr 1 septembrie nu prea se justifica.

Ptr bugetul nostru aveam Marvel, Efect grand Victoria și Wela.

Sincer dacă m-as fi luat după impresiile scrise aici in ultimii ani nu as fi ales Wela și probabil as fi greșit.

M-am uitat dupa impresiile postate pe alte site-uri recent si la Wela erau în proporție de 90% foarte bune.

Asa ca hai sa vedem și Sunny beach, in Nisipuri am fost in Obzor, in Albena in Sozopol chiar vroiam Sunny Beach.

Drumul a fost cel știut de toti prin Ruse, Varna apoi spre Sunny Beach.

Este adevarat de la Obzor pana in Sunny Beach drumul este mai greu fiind prost pe anumite porțiuni.

La ora 10 eram in Sveti Vlas pentru că ne-am oprit aici pentru o scurta plajă, o cafea o bere.

Am găsit parcare gratuită undeva langa hotelul Sineva Beach am coborat la plaja si am gasit plaja superbă cu apa curată chiar daca in noaptea precedenta fusese ⛈ ⛈ ⛈

Asa ne făcusem planul ca să vedem Sveti Vlas si Nessebar.

După aproape 2 ore am mers la hotel pentru a ne caza. Am parcat în fata hotelului, mai erau câteva masini de România.

Am mers la recepție am primit pe loc camerele am fost poftiti la prânz si am plătit parcarea 15 euro pentru 3 zile.

Hotelul este pozitionat cam la 5... 6 minute de plaja dar fiind fără copii nu ne-a deranat acest lucru.

Camerele sunt renovate spatioase curate si chiar dacă am avut decat 3 nopti in 2 zile au făcut curat au schimbat prosoape.

Minibarul gol dar nu aveam mari așteptări pentru prețul plătit.

La barul de la piscină este adevărat băuturile cum s-a mai spus aici mai slabe dar la lobby erau ok.

Personalul cu, care am interacționat s-a comportat foarte bine.

Mâncarea chiar a fost ok in 3 zile a fost si porc si vita si curcan, pește, miel, nu erau multe feluri dar suficient, micul dejun a fost la fel 3 zile. Aveau si snack restaurant de la 12 la 18 cu pizza, paste salate, nuggets și aveau si după ora 22 seara dar nu am fost. E de apreciat ca aveau...

Aveau si 3 feluri de fructe la fiecare masă, baclavale si prăjituri dar nu am incercat. Lobby bar sw închidea la 12 noaptea.

Având multe hoteluri sau resorturi vizitate de-a lungul anilor am tras linie si am spus ca a fost foarte bine pentru prețul de 100 euro pe noapte de familie.

Ne-a plăcut stațiunea am luat o la pas și seara și dimineața, ne-au plăcut beach barurile de pe plaja si restaurantele din stațiune, a 2 zi am mers in Nessebar unde am făcut după amiaza plajă apoi am vizitat cetatea si am servit un platou de fructe de mare.

De apreciat faptul ca erau cam 100 metrii de șezlonguri apoi 100 metrii plaja liberă unde stăteai pe cearceaf apoi șezlonguri apoi iar zonă libera și tot asa pe toată plaja.

Chiar au fost 3 zile pline cu încărcarea bateriilor am avut noroc de vreme foarte bună, apa mării caldă, curată si chiar dacă era 1 septembrie stațiunea era foarte animată.

La acest hotel erau specatocole pentru cei mici si cei mari atât cât puteau ei sa organizeze scena fiind una micuță. Le-am văzut așa in trecere, seara nu stăteam la hotel.

Ne-am întâlnit cu mulți romani in stațiune unii mulțumiți alții nu...

Imi povestea o doamna ca este cazata la un hotel de 3 zile ca nu au vazut in 3 zile carne iar la pranz aduceau 20 piersici ptr tot restaurantul. Deci poate sa fie si rău ????.

Am văzut și conaționali care au cărat berea din România si dupa ce le-au consumat pe plaja le-au ascuns sub șezlonguri... si nu erau 2... 3. Si ne întrebam de ce câteodată mai sunt si bulgarii spurcati cu noi...

Pentru familii cu copii eu recomand plaja din Sunny beach, din Nessebar si chiar Sveti vlas chiar daca e mai îngustă. Iar pentru cei care vor o escapadă de cateva zile, pentru cei care nu sunt pretențioși Wela chiar se pliază.

Chiar este un hotel bun dacă ma raportez la calitate preț, nu este un hotel luxos dar curat și cu servicii bune!

Toate cele bune și vacante frumoase tuturor!

Trimis de M'Liviu in 22.09.23 00:04:57
    Validat / Publicat: 22.09.23 07:45:52
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Obzor, Golden Sands, Sozopol

VIZUALIZĂRI: 560 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (M'Liviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vedere din cameră

Yoda
    [25.09.23 20:55:12]

@m liviu*:

Mi se pare incredibil. Aproape ca la Delphini in Antalya...

Deci voi ati platit pentru all inclusive cam jumatate de+in pretul pentru DP la Malibu.

Nu sunt singur, dar cred ca am recomandat hotelul asta la cineva de pe AFA care a postat un CMR.

M'LiviuPHONEAUTOR REVIEW
    [01.10.23 03:15:41]

@Yoda: Salutare, da prețul la Malibu 3000 roni 3 nopți ptr 2 adulti cu DP.

Vorbim de 1 Septembrie totuși ????

M'Liviu, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂWela Hotel: