Casa Dalia [sat Poarta]

Avatar pepitto
DIN Ploiesti
înscris/ă în 21.08.12
MAY-2013

Casa Dalia din Bran: o destinatie unde sigur vom mai merge!

Am fost la Dalia pentru un weekend impreuna cu alte doua cupluri.

Pot sa spun ca am fost foarte placut impresionat in general: Confort deosebit (pot spune chiar lux, am fost la multe hoteluri de 4 * din tara si strainatate care erau sub ceea ce am gasit aici). Curatenie exemplara.

Peisajul de exceptie cu o foarte frumoasa priveliste din balcon (am vazut chiar berze si o caprioara pe faneata de vis a vis).

Gazde foarte primitoare (desi cand am fost noi doamna Spranceana era plecata fiind doar sotul acasa) si discrete.

Foisor mare si dotat cu doua gratare, mese si balansoar. Bucataria dotata cu tot ceea ce-ti trebuie. Loc de parcare in curte suficient.

Distanta pana la Castelul Bran este chiar de 5-7 min de mers pe jos.

Impresii încărcate de pepitto in 19.05.2013 13:23:22

Validat / Publicat: 19.05.13 14:28:58

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pepitto); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[19.05.13 13:38:54]

@pepitto: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detalilere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.