ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2013
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 26.08.12
MAY-2013

Un resort excelent

Conditii foarte bune de cazare, dar cu recomandarea sa luati sea view sau sa cereti cazare in corpul D. Este corpul nou, aflat la 10 m de plaja. Anul trecut am fost cu sotia la Sol Nessebar , dar pot spune ca Evrika mi s a parut peste.

Plaja lata, curata cu sezlonguri de calitate si umbrela cu masuta, beach bar, piscina atat langa plaja cat si in interior foarte curata.

Mancare foarte buna, suficienta, dar nu foarte diversificata. Foarte bun sistemul de mese, mic dejun de la 8 la 10 foarte consistent, de la 10 la 12 continua cu mic dejun continental dupa care se deschide snqck barul. Snack bar foarte bun cu sandwichuri diverse, fructe, pizza, salate, prajituri, hot dog, etc. Sucuri Pepsi, dar cafeaua groaznica, pentru cafea mergeti la lobby bar unde au expresor, in reste doar ness la aparate, iar la micul dejun e facuta la oala: -).

Camere curate spatioase, menajera afacut curat in fiecare zi pt ca am pus pe usa note ul verde de make up my room plus lasat la noptiera 1 dolar pe zi, pret mic pt curatenie plus ca ne afacut diverse figurine din prosoape pe care le gaseam in camera.

Personal foarte prietenos si dragut, restaurantul asiatic este foarte placut si elegant. Wi fi costa vreo 6 leva ora si 15 ziua, destul de mult, un leva e 2,3 lei. parcare pazita fara bani, seif in camera 6 leva pe zi.

Bauturile, nah ca la all inclusive. Bun ginul tonic si rom cola plus ca mi a placut ca poti servi un spumant, gen sampanie, nu foarte rau. Fara papuci, halate, etc, e un resort de 4 stele de all inclusive asa ca nu trebuie comparat cu hoteluri de 4 stele gen Ramada, Hilton, dar e un hotel mult peste orice altceva de 4 stele de pe la noi cu mici exceptii, dar repet aici discutam de corpul D al resortului, partea interioara avea corpuri vechi, dar reconditionate, gen Mercur Minerva de pe la noi.

Oricum recomand cu incredere atat celor cu copii cat si cuplurilor.

Trimis de radoos in 09.05.13 20:46:57
Validat / Publicat: 09.05.13 22:31:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2922 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radoos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.05.13 07:08:36]

Am fost şi eu în vacanţă la Club Evrika dar în timpul verii. Deşi era doar mijlocul lunii iunie, deci nu sezon de vârf, era gălăgie mare pe faleză până noaptea târziu. În perioada în care aţi mers dv. presupun că nu a fost zgomot în timpul nopţii... Prin urmare, deşi corpul D este mult mai nou decât restul complexului şi să priveşti marea din balcon este o încântare, recomand pentru perioada de vară familiilor cu copii şi celor care vor să se odihnească în concediu să evite camerele cu vedere la mare. În acelaşi timp este bine de ştiut că la parterul corpului D se organizează seară de seară discoteca până după ora 2 noaptea.

Din punctul meu de vedere la Club Evrika-un hotel în care ne-am simţit foarte bine şi pe care îl recomand fără rezerve-sunt de preferat camerele cu vedere la grădină, sunt cele mai ferite de zgomot, eventual cu vedere la piscină dar cât mai departe de baruri.

Singura asemănare între corpurile vechi de la Club Evrika şi cele de la Mercur-Minerva Mamaia-am fost în vara trecută şi acolo şi a fost o surpriză plăcută pentru litoralul nostru-constă în faptul că sunt clădiri mai vechi renovate. Pentru familiile cu copii ar fi util să ştie că la Mercur Minerva camerele, băile, balcoanele sunt foarte mici în timp ce în camerele din corpurile mai vechi de la Evrika poate sta lejer o familie cu doi copii, chiar mari. Aceste camere sunt foarte spaţioase, cu paturi mari şi canapea extensibilă iar balconul este mare, cu măsuţă, scaune şi uscător de rufe.

Şi eu recomand Club Evrika dar pentru perioada de vară, lipsa unei piscine interioare m-ar face să aleg altceva pentru extrasezon.

Vacanţe plăcute vă doresc!

radoosAUTOR REVIEW
    [10.05.13 20:29:11]

In extra sezon va recomand statul acasa. La mare nu mergi pentru piscina interioara. 1 mai si pastele reprezinta o perioada separata si deosebita de restul anului.

Galagia vara presupun ca e normala in sunny beach care e un fel de mamaia in bg, dar desigur e de preferat muzica si galagia din curtea interioara... unde e aqua parck si animatie toata ziua...

ati fost la evrika... sincer??? . Pentru familii cu copii care pot ridica putin standardul e de recomandat duni, 4 hoteluri si muulta liniste plus gradina de care tanjiti.

Aici discutam de recenzii pentru anumite perioade, iar comentariul dvs e inutil, va recomand sa va scrieti propriile recenzii si nu sa le adaugati la altii pe cont.

Cu vedere la gradina... va recomand sa va cazati in parc pe iarba, multi au alergii, iar la mare vin cu copii pt aerosoli, nu la mirosit de plante, rinita alergica se numeste.

In corpul D, discoteca se afla pe partea interioara asa ca nu cred ca ati fost la evrika, ci vorbiti din auzite... si ati auzit prost, asadar comentariul dvs e din nou incorect si parca am spus... INUTIL!

Presupun ca ati refuzat camera cu vedere la mare pt ca mirosea... a mare, cred ca nu v ati permis si ca orice roman autentic... locul in care ati stat dvs e cel mai bun pt ca doar unii au gusturi si altii sunt niste fraieri care vor sa vada marea de la balcon... si eu care puteam sa vad gradina... de la mare, ce bine ca ne ati predat o lectie despre turism.

[10.05.13 21:12:03]

@radoos: Comentariul dv. este mai mult decât răutacios dar pe mine nu mă deranjează... Nu văd de ce v-a iritat ecoul meu. Nu am adăugat nimic pe contul dv., nici nu aş fi putut s-o fac, aşa funcţionează acest site încercăm să ne completăm cu sinceritate şi fără intenţia de a preda lecţii altora astfel încât cei care ar dori să aleagă hotelurile, pensiunile, croazierele, excursiile în care am fost noi să ştie la ce se aşteaptă, cu bune şi rele.

Club Evrika este solicitat de multe familii cu copii de aceea am intervenit şi am precizat că vederea spre mare nu poate compensa gălăgia din timpul nopţii. Sunteţi foarte tineri, peste ceva timp veţi întelege cât de mult contează un concediu liniştit pentru cei cu copii sau care au trecut de prima tinereţe, dacă nu cumva consideraţi că aceştia ar trebui să nu mai meargă în vacanţe...

Dacă nu v-ar fi iritat atât de tare ecoul meu aţi fi remarcat că nu dv. care sunteţi un cuplu tânăr fără copii v-am recomandat camerele cu vedere la grădină ci tocmai familiilor cu copii care au -datorită miniparcului acvatic-o mare pondere în totalul turiştilor care optează pentru Club Evrika.

În altă ordine de idei nu trebuie ridicat standardul pentru a merge la Duni, tarifele sunt apropiate de cele de la Evrika, am fost şi acolo în vacanţă şi am recomandat cu căldură complexul. De mulţi ani merg în vacanţă pe litoralul bulgăresc, am stat în cîteva dintre hotelurile foarte bune-Bolero, Arabella, Astera, Obzor Beach Izgrev din Nisipuri, Marina Royal Palace-Duni, Evrika-SunnyBeach, Flamingo Grand, Kaliakra Superior-Albena precum şi în hoteluri cu mai puţine stele în funcţie de suma de bani alocată vacanţei. Impresiile mele despre unele dintre ele le găsiţi pe site. Am încercat, la fel ca toţi cei care scriu aici, să fiu de folos şi altor turişti care doresc să aleagă hotelul potrivit pentru vacanţă fără a pretinde că locul ales de mine e cel mai bun. Am scris şi când alegerea mea a fost proastă în speranţa că nu vor avea şi alţii experienţe neplăcute pe bani mulţi...

Nu m-a deranjat niciodată un ecou al altei persoane care a completat impresiile scrise de mine atâta timp cât a fost exprimat fără aroganţă şi fără jigniri!

Vacanţe plăcute vă doresc şi mai multă toleranţă! Este suficient loc pentru cele mai diverse opinii...

radoosAUTOR REVIEW
    [11.05.13 16:41:55]

@Floria: Eu va doresc sa invatati sa va abtineti in a va crede prea importanta, in cazul in care nu sunteti un guru al concediilor. Problema noastra ca natie e ca simtim sa ne dam prea destepti si sa dam lectii. Dumneavoastra mi-ati invadat spatiul indiferent ca acesta e pe net, acasa sau pe patura in parc. Ati facut un review la review-ul meu si asta m-a deranjat. Eu am scris o parere, daca am precizat ca acestea sunt impresiile unui cuplu fara copii, nu vad de ce simtiti nevoia sa dati explicatii pt cei cu copii in conditiile in care acestia, desi dvs ii considerati mai ***.. se pare pot citi inainte de review si cine scrie acest comentariu, ca doar de aceea poti bifa diverse casute pe site cu copii, cu catel, cu vedere la luna sau la laguna... ecourile sunt facute pentru intrebari/sugestii nu sa ne apucam sa ne dam unii mai rotunzi ca altii si de faptul ca sunteti **** nu ma indoiesc. Abtineti-va pe viitor la propriile pareri in propriile review-uri si mai lasati-ne si pe noi astia mai *** sa avem dreptul la o parere fara a fi nevoie sa ne puneti punct si virgula la fiecare fraza.

[11.05.13 20:27:59]

@radoos: Pe acest site suntem într-un continuu dialog între oameni deschişi, civilizaţi şi cu simţul umorului. Poate că ecoul meu nu v-a fost pe plac, înţeleg şi nu mă deranjează. Admiteţi totuşi faptul că nu v-am jignit cu nimic, riposta dv mi se pare nejustificat de agresivă. În afară de trimiterile repetate la naţia noastră din care se pare că nu vă face plăcere că faceţi parte se pare că sunteţi obişnuit ca toată lumea să aibă aceeaşi părere cu dv. Dacă toţi cei de aici am reacţiona în acest fel acest site ar deveni un loc al intoleranţei care nu ar fi de folos nimănui.

Mă opresc aici, sunt obişnuită cu discuţiile - chiar şi contradictorii - purtate sub semnul respectul reciproc!

daniel_72
    [13.05.13 16:10:42]

Daca imi permiteti sa intervin, as vrea sa va spun ca in anul 2012, la sfarsitul lunii iulie, am fost cazat in Corpul D al acestui hotel, la etajul 2 intr-o camera cu vedere la mare. Din punctul meu de vedere a fost foarte OK, nu a fost deloc galagie nici din interior (discoteca), nici din exterior, somnul meu cat si al celorlalti membrii ai familiei nefiind afectat. Oricum, geamurile si usa din termopan de calitate asigura o antifonare suficienta astfel incat sa nu afecteze somnul. Iar in eventualitatea in care era prea cald, instalatia de climatizare functiona perfect.

ela_mm
    [18.06.13 23:23:59]

Anul trecut am stat in corpul D, la etajul 1. In fiecare seara nu puteam adormi pana nu se termina discoteca. Ne bubuia podeaua Miercurea era ok, ca nu era Disco si îmi puteam culca fetița la ore mai normale. In orice caz, nu am considerat galagia de la Disco așa de mare impediment si iaca peste o săptămâna merg din nou la Evrika. Dar la etajul 1 e foarte mare galagie. Așa ca țin pumnii strânsi sa am noroc de o camera mai linistita .

daniel_72, ela_mm, Floria, radoos
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :