ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2009
ÎNSCRIS: 20.05.09
AUG-2009

Liniste, curatenie, mancare absolut delicioasa

Am decis sa va scriu despre experienta mea pe litoralul romanesc, in statiunea cea mai aglomerata, Mamaia, la un mic hotel, Selena (sau New Selena).

Hotelul este micutz si f cochet, noi am stat la camerele de la parter, cu vedere afara, insa exista si apartamente mai elegante. Camera era renovata intr-un mov f placut, f diferit de albul spitalicesc de la alte hoteluri... camera micutza dar f primitoare si confortabila.

Hotelul are si un restaurant propriu in care am mancat extraordinar si la preturi normale. Ceea ce mi-a placut cel mai mult au fost specialitatile din peste si fructe de mare (nu ratati scoicile pane sub nici o forma si nici fileul de salau cu lamaie... DELICIOASE... si ca sa va faceti o idee, portia de scoici este 19 lei si este suficienta pt felul doi, servite cu sosuri gustoase. Nu am mai avut timp sa incercam melcii, care erau doar un picutz mai scumpi... insa cu sigurantza data viitoare! ). Toate preparatele au fost tare bune, iar pe terasa era liniste si relaxare... departe de atmosfera de bazar si balci din centrul statiunii... beahhh, am fost acolo in prima seara si am incercat sa mancam la o terasa, chiar langa Cazino: dupa ce vroiau sa ne convinga sa mancam ce vroiau ei pt ca incurcasera comenzile, in final pastrama de oaie era ceva mezel prajit, iar desertul a fost adus odata cu felul principal... bombe tipic atmosferei de acolo, sincer, nu pierdeti absolut nimic daca nu ajungeti in centru, dimpotriva.

Hotel Selena este inspre Navodari, langa hotel Savoy (despre care o sa va povestesc in alt review experienta dezamagitoare... bataie de joc, evitati acest hotel), iar atmosfera este primitoare.

Singurul lucru care nu a fost pe gustul meu este muzica de pe plaja (insa in aceasta privinta nu poti impaca pe toata lumea)... un dj prost inspirat, putin spus, care non stop punea muzica tehno, spatiala, cu toate ca se vedea ca toata lumea era satula de haraielile si lipsa de linie melodica... cu atat mai mult cu cat la putinele melodii evergreen pe care le avea, lumea de pe plaja incepea sa fie mult mai dornica de a petrece acolo urmatoarele ore, avand in vedere ca in prezent plajele sunt "private", alegerea unui dj neinspirat costa cam mult proprietarul ... insa episodul cu muzica se petrece numai in weekend, asa ca nu afecteaza sejurul placut de la acest hotel.

Si in final nu va doresc decat vacantza placuta!

Trimis de deliapt in 12.08.09 14:27:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 4043 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (deliapt); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

deliaptAUTOR REVIEW
    [13.08.09 10:44:24]

Am uitat sa precizez ca hotelul are atat restaurant, cat si terasa si beach bar, foarte foarte frumos mobilate.

De asemenea vreau sa mentionez si amabilitatea staffului si mai ales a angajatilor din restaurant care sunt mereu atenti la dorintele clientilor, si asta nu numai pt faptul ca pe terasa erau si proprietarii hotelului.

In concluzie, asa cum apare si in descrierea acestui hotel, o afacere de familie f reusita, va recomand cu drag sa va petreceti un sejur la Hotel Selena, Mamaia.

Alb
    [23.02.10 21:30:33]

Este adevarat... hotelul Selena era ok (micut si intim) si acum zece ani ani cand am stat acolo. Pe vremea aceea zona de nord a litoralului era mai curata decat acum. Hotelul era bun si atunci, desi imi amintesc camerele erau mici. Dar per total ok, are o nota buna din partea mea. Am ramas cu o amintire placuta acum zece ani........,

Totusi anul trecut in trecere in weekend am observat ca plaja in Mamaia era un dezastru peste tot.....si in nord, si in sud.

pingo_doce
    [02.06.10 21:35:18]

Spune-mi te rog cat ai platit de pers pt acel sejur?

Alb, deliapt
    Alte impresii din această RUBRICĂJijo's Hotel (ex Selena):