ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

O dezamagire

Am petrecut un sejur de 6 nopti la hotelul Selena impreuna cu familia (doi adulti si un copil de 5 ani). Hotelul este clasificat 2 stele dar are si camere clasificate 3 stele. O astfel de camera am avut si eu rezervata. Am plecat spre litoral cu o impresie buna despre acest hotel, impresie pe care mi-am formato din discutia cu reprezentantul agentiei de turism si de pe acest site.

Cand am ajuns la fata locului impresia buna s-a transformat subit in una proasta.

Sa incep cu lucrurile bune din punctul meu de vedere:

- amplasat pe plaja din nordul statiunii Mamaia

- piscina foarte buna pentru copii pana la 10 ani

- micul dejun - bufet suedez, nu foarte diversificat dar multumitor per ansamblu

Impresia mea proasta a fost creata in primul rand de modul in care arata hotelul.

Astfel de la receptie ai o senzatie de improvizatie de santier, de lipsa de mana gospodareasca. Nimic din jur nu arata ca ai fi intrun hotel cu camere categoria 3 stele. Am fost cazati intro camera situata la parter cu intrarea din afara hotelului (ca de altfel toate camerele de la parter) pe partea cu piscina si plaja.

Camera desi clasificata 3 stele nu cred ca merita mai mult de 1 stea. Suprafata 12 mp in care este amplasat un pat dublu, un dulap in 2 usi, o comoda (in care ste incorporat un mic frigider), o masuta, un scaun si doua noptiere.

Apoi baia este "grozava" are o suprafata de aproximativ 1, 5 - 2 mp pe o forma trapezoidala in care sunt inghesuite o toaleta, o chiuveta si un dus (doar cada de dus fara perdea).

Dusul sta sa cada din perete, usa de la baie nu se inchide, bateria de la chiuveta este ruginita, presurile din camera sunt rupte si murdare, mobilierul este rupt, praful este la locul lui, furtunul de evacuare a apei de la aparatul de aer conditionat este spanzurat pe perete, draperia sta sa cada, apa de ploaie intra in camera, toate astea clasificate 3 stele, incat te face sa te intrebi cum arata la 2 stele.

In ceea ce priveste serviciile si ele sunt tot de "3 stele", singurele exceptii fiind restaurantul si piscina. In rest, curatenia in camera a fost facuta zilnic dar am platit la camerista, inchiriatul sezlongului la plaja se face cu o scarba de nedescris a baietilor mai ales daca revi si dupa ora 18, de parca nu tu platesti salariul lor, la receptie totul este bine pana cand nu te plangi de conditiile din camera, parcarea este la noroc.

Sfatul meu pentru cei care vor sa mearga la Selena este sa se gandeasca bine ce doresc. Daca doresc conditii de maxim 2 stele hotelul este ok (mai putin baia care este incredibil de mica), daca doresc in schimb conditii de 3 stele este cazul sa caute in alta parte.

Trimis de morasi in 10.07.10 13:37:51

VIZUALIZĂRI: 4847 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (morasi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

amfost16
    [10.07.10 14:38:23]

din pacate la noi se investeste putin si prost in infrastructura de pe litoral, toti vor investiti minime cu profit maxim.pana cand, oare?

oanaboteanu
    [17.07.10 09:23:57]

eu am fost la acest hotel intr-un weekend si camera pe care ai descris-o este cea de 2 stele. Camerele de 3 stele sunt la etaj si arata foarte bine, chiar peste asteptari. E drept ca acum 4 ani (in 2006) costa 300 RON pe noapte cu mic dejun.

morasiAUTOR REVIEW
    [22.07.10 13:01:07]

Am descris o camera de 3 stele situata pe partea dinspre plaja a hotelului si nu una de 2 stele. Unele din camerele de la etaj erau clasificate 3 stele plus. Dar ai dreptate camera in care am fost cazat in realitate nu avea nici macar 2 stele, desi am platit pentru un sejur intr-o camera de 3 stele si serviciile aferente.

1QNicu
    [07.06.11 16:39:55]

Si eu am fost acolo pana in 2009 doi ani la rand numai ca am luat mereu la etaj 3*+ (cele cu balcon pe partea parcarii). Daca vorbesti de camerele care dau direct la piscina, alea au 2*. Cele de 3*sunt la parter dar pe partea parcarii. La etaj sunt cele de 3*+ (cele de pe partea parcarii) si 2*cele de pe partea piscinei (tot etaj). La masa nu se tinea cont de cate stele ai platit, mancai de 2* adica cateva feluri care nu se schimbau timp de sapte zile (asta dimineata le bufet suedez), in schimb preturile din din restaurant erau mari (3*+). Cu parcarea era la noroc, aveau ei masinile lor, cand plecau puneau bara si daca iti permiteai sa parchezi acolo ca si client iti punea bilet in geam sa-ti iei masina de acolo. [***]. Nici eu nu sfatuiesc pe nimeni sa mai mearga acolo.

[07.06.11 17:02:20]

@1QNicu: dupa cum scrie mai jos, cu rosu, referirile la agentii (ori site-urile acestora) nu sunt permise, fiind considerate reclama.

Doar avertisment, pentru ca esti nou-inscris, te rog insa sa tii cont, pe viitor.

1QNicu, morasi, oanaboteanu
    Alte impresii din această RUBRICĂJijo's Hotel (ex Selena):