ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2012
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 04.08.12
AUG-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Conditii foarte bune, echipa de animatie - zero

Ne-am intors saptamana trecuta din concediul petrecut in albena. Este al doilea an in care mergem aici, anul trecut am fost la Hotel Dobrotitsa si pot spune inca o data ca bulgarii ne-au luat-o inainte mult.

Statiunea curata, cu multe oportunitati de petrecere a timpului liber, mai ales pentru familiile cu copii. plaja curata, insa am observat ca in nordul statiunii, in dreptul hotelului Kaliakra era mult mai intretinuta.

Hotelul renovat, curat, camerele mari, renovate cu bun gust, dotate cu frigider, uscator de par; la baie nu lispeau sapunul, samponul si gelul de dus. Se facea curat zilnic. daca lasai prosoapele pe jos in camera, ti le schimba zilnic. oricum noua ne-a schimbat lenjeria si prosoapele la 2 zile. De fiecare data ne aranja camera foarte frumos.

La receptie am rugat camere twin. Ni s-a spus ca nu mai au, dar nici macar nu au verificat. Oricum, am avut camere alaturate.

Vederea la mare care o precizaza ei in prezentarea hotelului era obturata de 2 brazi mari. Oricum nu vedeai numic prin ei. In dreptul brazilor erau cazati numai romani.

Ajungand aici, vreau sa precizez ca s-a facut discriminare pe fata in ceea ce priveste romanii si celelalte nationalitati, in special nemtii, care stateau afara pana la 4 dimineta cu bautura in fata si nu aveau grija deloc de copii.

Echipa de animatie trecea pe langa noi si nu ne-a salut in nici o zi. Programul artistic era numai in germana, iar activitatile cu copiii erau numai cu cei ai nemtilor.

Vreau sa precizez ca romanii cu care ne-am intanit acolo erau, marea majoritate, oameni de calitate si toti s-au plans de acest lucru. Un domn din Israiel, stabilit in Romania, s-a plans si managerului. Si ce daca?!

In rest seara teatru in germana, bingo in germana, cantece pentru copii tot in germana. La aerobic in piscina erau invitate numai nemtoaicele, iar pe noi ne sfidau de-a dreptul. Fata de Dobrotitsa, aici a fost zero.

Plaja privata era ocupata de la ora 6 nu numai de cei de la noi de la hotel ci si de cei de la Kaliopa. Nu stiu in ce masura era comuna plaja. oricum era destul de curata, dar mai putin ingrijita decat plajele din nordul statiunii.

Piscinele destul de curate, insa insuficiente pentru multitudinea de oameni cazati. Nu va ma spun ca era si o familie numeroasa de origine asiatica care, dupa ce s tavaleau in nisip, pe plaja, veneau si se bagau in piscina, fara sa treaca pe la dusuri.

Mancarea proaspata, buna, diversificata. Numai un carcotas ar putea sa spuna ca nu a avut ce manca.

Personalul destul de serviabil, nu in exces.

Noi am prins vreme buna si de aceea am avut ce face, dar cred ca daca ar fi fost urat afara, ne-am fi plictisit ingrozitor.

In concluzie, destul de amabili, curat, mancare buna, piscine insuficiente, la bar stateai la coada, locatie buna, plaja larga si destul de curata, ENTERTAINMENT- ZERO.

Trimis de iriaxy in 03.09.12 16:30:39
Validat / Publicat: 03.09.12 17:29:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: HOTEL DOBROTITSA, ALBENA

VIZUALIZĂRI: 1798 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iriaxy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 VEDERE LA MARE DIN BALCONUL CAMEREI UNDE AM FOST CAZATI

[03.09.12 17:28:43]

Un review de debut bun, remarcabil.

@iriaxy: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

valeria2012
    [05.12.12 15:29:48]

buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu o recomandare/sfat in ceea ce priveste alegerea unui hotel pt un sejur in Albena, eu oscilam intre Sandy Beach si Dobrotitsa, dvs care ati fost la ambele cred ca sunteti in masura sa-mi faceti o recomandare. Mentionez ca avem un copilas care la momentul sejurului va avea 2.5 ani.

multumesc anticipat,

[05.12.12 15:39:50]

@valeria2012: Am re-postat solicitarea, în numele tău, în secţiunea "CMR" (Ce-mi Recomandaţi), pentru o vizibilitate mai bună.

Vezi amfostacolo.ro/intrebare- ... hp?iid=3551&a=1

Sunt convins că vei primi destule recomandări şi acolo...

iriaxyAUTOR REVIEW
    [04.03.13 15:34:17]

@valeria2012: BUNA ZIUA. DIN PUNC DE VEDERE AL CONDITIILOR, SANDY BEACH E MAI BUN DECAT DOBROTITSA: MANCARE, CAZARE. PLAJA SI PISCINELE SUNT LA FEL. ECHIPA DE ANIMATIE PENTRU COPII E MAI BUNA LA DOBROTITSA SI ACOLO AU SI UN FEL DE GRADI UNDE POT DESENA, SE POT UITA LA DESENE. LA SANDY BEACH ECHIPA SE OCUPA NUMAI DE NEMTI. TOATE PROGRAMELE SI CHIAR SALUTUL DE DIMINEATA E IN GERMANA. NOI MIROS IN CAMERA NU AM AVUT, DAR AM INTELES CA LUMEA S-A PLANS. TINAND CONT CA AVETI COPILASUL DESTUL DE MIC, VA RECOMAND TOTUSI SANDY BEACH.

[04.03.13 15:45:49]

@iriaxy: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi!!!

Vezi, de exemplu, aici

iriaxy, valeria2012