ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2012
ÎNSCRIS: 03.09.12
AUG-2012
[?] AD. + 1 COPII -- v: 13

Super vacanta!

Salut! O vacanta reusita, dupa multe emotii legate de alegerea hotelului. Sa explic: odata ales Melia Nisipurile de aur, toti prietenii nostrii au achizitionat sejururi aici, 6 camere in total... apoi am citit impresiile de pe site si inima mea s-a facut cat un purice! Daca dadeam gres cu alegerea locatiei, vacanta tuturor era ratata.

Am iesit din tara pe la Vama Veche, drum acceptabil, am gasit hotelul cu ajutorul recomandarilor de pe site (a doua straduta la stanga inainte de semafor), cazare in cinci minute, dar am avut neplacuta surpriza ca una dintre camere, desi era platita cu vedere la mare, sa fie la fel ca cele platite cu vedere la parc. Desi am insistat sa fie schimbata, am primit un milion de justificari si abureli fara sa modifice cazarea. Asta ar fi minusul!

Parcare subterana, 10 euro pe zi, pazita. Se coboara cu liftul in garaj, nu era aglomerat. Am platit parcarea, dar nu am avut nici o emotie.

In rest... totul a fost foarte bine! Era un sector separat pentru Level, dar sincer si la ALL INCLUSIVE a fost perfect. Camera super, paturi confortabile (chiar si cel suplimentar), baia spatioasa, curatenie zilnica.

Distractia tine mai mult de propriul grup, dar pentru noi a fost in regula. Cateva seri tematice (bulgareasca, spaniola, asiatica), dragutele fara prea mari ecouri.

Cat despre bucatarie si conditiile de servit masa, din punctul nostru de vedere a fost foarte bine: restaurant mare, aerisit, niciodata nu era inghesuiala. Mancare foarte buna si variata. Tot timpul gaseai mai multe feluri foarte gustoase, la fiecare masa. De la legume, salate, branzeturi, mancare gatita (pui, porc, peste, vita, fructe de mare, iepure, rata, curcan), gratare preparate pe loc, desert... noua ne-a placut mult.

Intre mesele principale era la piscina un snack-bar, bantuit mai degraba de copii, cu saorma, pui la rotisor, briose, inghetata, pateuri de mai multe feluri. Cat poti sa mananci, Doamne!

Si sa nu uitam bauturile, e adevarat ca indigene dar erau OK.

Sezlonguri multe la piscina, am acaparat un baldachin. Niciodata nu era aglomeratie. Coboram la mare, ne balaceam si veneam din nou la piscina hotelului pe sezlonguri. Marea si nisipul superbe. Impresia generala a fost ca litoralul romanesc este undeva departe, in intuneric. Promenada frumoasa, civilizata, curata. Atentie la casele de schimb de pe promenada, afiseaza un pret, dar cand schimbi iti arata un alt pret lipit pe dosul usii de intrare. Cel mai bine a fost la banca (Raiffeisen), avea bancomat, era intr-un loc vizibil pe aleea pietonala.

Una peste alta, m-as intoarce si probabil asa vom face in anii urmatori. Ne-am odihnit si relaxat, asa com intentionam.

Vacante placute!

Trimis de viobio in 03.09.12 12:15:38
Validat / Publicat: 03.09.12 13:28:29
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2575 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viobio); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.12 13:28:12]

@viobio: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Krisko
    [03.09.12 14:30:09]

Cursul vizibil e cel de vanzare eur, cel de cumparare il vezi post-tranzactie, cand nu se mai poate face nimic... Cel mai bun curs l-am gasit la 4 x CHANGE, in apropierea hotelului Marina Grand Beach.

viobioAUTOR REVIEW
    [03.09.12 14:58:04]