ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2012
ÎNSCRIS: 22.07.09
JUL-2012

Vreau inapoi ;)))

Sa incepem cu inceputul, de la hotel Majestic (vezi impresii) ne-am indreptat direct catre Duni Resort unde avea sa ne intalnim cu un alt grup de prieteni. Anul trecut am postat un review despre Marina Royal (vezi impresii) unde spuneam ca e o liniste totala si daca ar fi sa ma intorc, ma voi intoarce doar la Belleville, ceea ce am si facut.

Sa incepem cu receptia-

Personalul foarte prietenos si zambitor, am ajuns in jurul orei 13 si ne-au dat imediat cheia de la camera plus un baiat sa ne ajute cu bagajele.

Camera- spatioasa si arata cam ca la Marina Royal, sincer nu am vazut vreo diferenta doar ca aici se deschidea usa cu cheia iar la Marina Royal cu cardul.

Mancarea- buna insa nu foarte variata, era loc si de mai bine insa la pretul care l-am platit a fost foarte buna, si sa fim seriosi, nu mergem la mare sa ne ingrasam, mergem sa ne distram;)))

Bauturi- dupa parerea mea bune, aveau cam tot ce iti doreai si am observat ca vinul nu mai era asa de acru ca anul trecut, racoritoarele bune si ele, tec+ pepsi, mirinda... toate de la dozator.

Spectacole- Supeerrrrrrrr

Animatorii- ei bine o mare parte din iei ii stiu de anul trecut iar pe brazilieni i-am cunoscut anul acesta, niste baieti de nota 20. Baietii astia fac toata atmosfera acolo, nu ai timp sa te plictisesti, o echipa de animatori care au toata admiratia mea si datorita lor ma voi intoarce din nou la anul.

Plaja si marea- sincer nu prea am dat pe acolo decat sa fac cate o baita in mare, dar arata curat, atat plaja cat si marea-curata si limpede

Piscinele- ehehe acolo era locul de distractie, multa apa curata;))))) ce pot sa spun

Internet- doar in loby si in receptie contra cost, 5 leva -1 ora sau 10 leva -1 zi

Sala de fitness- doar la pelican dar nu aveai ce sa faci acolo ca toate erau ruginte insa puteai sa faci sport cat voiai la piscina, mereu se facea cate ceva, Step aerobic, tae bo, capoeira, zumba... si multe altele

parcarea- incapatoare

Concluzie- imi pare rau ca nu am luat toata vacanta la Duni, 9 zile nu au fost de ajuns, dar anul viitor stiu ce am de facut;)))

Trimis de claudia2008 in 11.08.12 10:48:32
Validat / Publicat: 11.08.12 11:23:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4744 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudia2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

beilicci
    [10.09.12 09:37:24]

Am mai fost in 2010 tot in august 10 nopti, la fel ma duc si in 2012 12 nopti.

Am gasit aceleasi conditii bune adica perfecte pentru pretul platit. Nu are comparatie privind calitate/pret. Conditia esete de a lua biletele din timp adica maxim in inauarie rezultand un pret minim. Apropo pentru bilete doar agentii DEUTSCHLAND astfel veti avea pret minim si calitate maxima

olteanul2010
    [12.01.14 19:27:46]

Anul acesta ne gandim la un concediu dupa 5 ani in Bulgaria. Acest hotel nu este nici scump dar nici ieftin. Ne intereseaza ce costuri suplimentare pot aparea adica cost parcare si cost sezlonguri cu umbrela la plaje. Am obsrvat ca bulgari intrec pe greci la aceste costuri in majoritatea statiunilor.

Deasemenea vrem sa stim daca poti merge la cina la orice ora sau ai un interval orar si o masa rezervata (aleasa aleator de bulgar), sistem practicat prin Obzor.

Va multumim anticipat pentru raspunsuri

fanespoitorul
    [12.01.14 21:04:28]

@olteanul2010: Parcarea din 2013 se plateste. 6 leva pe zi. Odata cu predarea documentelor la receptie se plateste si parcare din cate am inteles, in leva. Alte costuri nu sunt.

Nu este masa rezervata sau interval orar pentru nici o masa, cu exceptia celor doua restaurante cu bucatarie specifia italiana sau bulgara (mehana).

Cred ca ar trebui sa te grabesti cu rezervarea.

fanespoitorul, olteanul2010
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Belleville Hotel: