ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2012
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 13 [ani]

Către satisfăcător
Sub orice critică

NU! Zakynthos Hotel Eleon Grand Resort 5 stele!!

NU!

ZAKYNTHOS Hotel Eleon Grand Resort 5 stele!!

Servicii cumparate, all inclusive! Cand ajungem acolo va dati seama dupa atata oboseala, am inceput cu caratul bagajelor de afara pana la receptie (un gras statea acolo si ranjea la noi). Dupa aceea ni le-a dus pana la camere n-am ce spune. Sa ne fi vazut ce trageam valizele peste treptele hotelului. Nu au RAMPA pentru bagaje (handicapati) Dar cred ca asta e cel mai nevinovat neajuns la cate lipsuri au!!

Camera ok (c-am platit in plus vreo 400 euro pentru varianta deluxe) insa i-am auzit pe niste romani suparati ca-i repartizase undeva ingrozitor. Mai departe, culmea! minibarul GOL!!! va vine sa credeti asa ceva, barul gol intr-un hotel de 5 stele all inclusive!! Am aflat ulterior ca se umplea contra cost. Rusine pentru managementul acestui hotel care pentru orice te taxeaza bani, bani, bani peste tot miroase de la o posta zgarcenia, avaritia si disperarea lor dupa bani.

La ora 17 cand am ajuns noi nici o posibilitatea de a lua vreo gustare. Dar asta nu-i nimic, in camera un amarat tub de gel de dus si unul de sampon SI ATAT! Tot sejurul nu ni s-a mai completat, noroc ca aveam de acasa, in schimb din ora in ora intra cineva in camera sa opreasca aerul conditionat, la asta erau foarte atenti, sa nu lasam aerul sa functioneze cand plecam din camera!! Fara un pahar, fara casca de dus, fara oglinda de machiaj la baie ce sa mai zic de servetele, incaltator de pantofi si o groaza de lucruri puse la dispozitie intr-o camera a unui hotel de 5 stele. Am uitat, mai era si un sapun din alea de hotel dar fara a exista ceva pe care sa-l pui (aruncat pur si simplu), am adus noi o farfurie de la restaurant!!

Seara la masa cer 2 sticle de apa, mi se spune ca doar una imi va aduce, cu toate ca eram 4 adulti cu doua camere cumparate, totusi mai voiam o sticla de apa! Ne trimite la seful de sala. Acesta (Stefanos scrie pe ecusonul lui) un agitat nepoliticos, mai avea putin si ne si batea, foarte nepoliticos raportat la faptul ca noi ii plateam salariul ne invita la bar de unde am CUMPARAT o sticla de apa cu 4 euro. Am vrut o bere fara alcool 6 euro. Un amarat de jacuzzi si sauna contra cost, 10 euro de persoana o ora (vine si te anunta: hai pleaca c-a trecut ora).

Asa zisa sala de fitness doua benzi si 4 biciclete in vreo 25 de metri patrati fara aer conditionat cu un VENTILATOR puternic in mijloc care-ti rupea capul. Aqua gym la piscina cu o plosnita de casetofon de pe vremea lui bunica care se auzea ca o moara stricata. Sezlonguri insuficiente. Ma trezeam la fix 6.30 pentru a prinde vreun loc.

Am plecat in excursie si ne-a pus la pachet sandwich cu MAIONEZA afara fiind 40 grd si in plus normal ne-a luat si cate 2 euro de pachet pentru ambalaj!!! Va vine sa credeti!! La tv 29 de posturi de stiri majoritatea in rest pe bani. Internet si wireless pe bani.

In rest totul ok daca se mai poate spune ceva NU VA RECOMAND!! Am platit eu sotia si doi copii de 13 ani vreo 4300 euro FRUMOS CONCEDIU! Am venit c-o groaza de spume pe mine!! NU RECOMAND!! Daca exista o protectia a consumatorului la greci ar avea ce face la acesti hoti.

Trimis de bcc in 28.07.12 12:45:19
Validat / Publicat: 28.07.12 13:08:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: CRETA, HALKIDIKI (2 ORI), OLYMPIC BEACH.

VIZUALIZĂRI: 6019 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bcc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

MCM
[28.07.12 13:27:16]

nu vreau sa pun paie pe foc, dar sper ca realizati ce puteati face de 4300 euro.

Gabise
[28.07.12 16:39:01]

M-am intors de 2 saptamani de la acest hotel. Ar trebui sa verificati agentia cu care ati mers. Noi am platit 2 adulti si 2 copii, unul de 10 ani, inca unul de 5, pentru 7 nopti, camera in corpul central cu vedere la mare 1300 Euro, fara transport e adevarat.

De la masa luam de fiecare data 2 sau 3 sticle de apa, le ceream si nimeni nu ne-a zis nimic. Samponul ni se reinoia zilnic. Aerul conditionat se oprea singur daca nu era lasata o cartela in dispozitivul din camera. Restul facilitatilor nu le-am solicitat.

Poate ar trebui sa va adresati conducerii hotelului pentru ca nu sunt permise asemenea diferente in acordarea serviciilor in perioade atat de apropiate ca timp.

[28.07.12 18:44:10]

... ''O amarata suma''... de 4300 de euro?

... si marmota invelea ciocolata

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[28.07.12 18:59:25]

Nu va inteleg de ce va cramponati de suma de 4300 euro. La prima vedere pare exagerata dar... cititi cu atentie:

1100-1200 biletele de avion cu taxe pentru 4 pers.

400 suplimentul pentru De Luxe room

Raman vreo 2700 euro si cum la acest hotel copiii au reducere doar pana la 12 ani, bcc a platit pentru ei ca si pentru adulti.

Si spune de altfel ca a avut 2 camere, rezulta cam 1350/camera cu all inclusive.

So...

Ca eu nu m-as duce cu AI in Zakynthos, asta este alta discutie.

Sau daca vrei neaparat AI la 4300 euro 4 pers. gasesti hotel bun spre foarte bun in Antalya, este la fel alta poveste.

[28.07.12 23:44:01]

Eu nu cred nimic, pana nu vad poze!

dorgo
[29.07.12 14:10:02]

@Georgi, eu l-am vazut, hotelul arata bine, dar nu merita sa dai atatia bani, e cam izolat, e in nordul capitalei Zakythos, ca sa ajungi la zona Zante-Laganas-Kalamaki, unde simti pulsatia vietii insulei, ai nevoie de o masina... iata cum il descrie gugalu...

"Eleon Grand Resort***** este un hotel nou, ce si-a deschis portile pe 25 mai 2010. Situat pe plaja cu nisip a statiunii Tragaki, hotelul ofera cazare in camere confortabile si dispune de facilitati moderne"

Eu am impresia ca la Tragaki s-a mai tragachi o teapa la capitolul servicii, caci cu banii astia faceai aproape turul insulelor Greciei, cu auto propriu, chiar si mers la intamplare... fiica-mea isi ia acum "un Thassos" pt 2 persoane, pe booking, cu 30 euro camera (Skala Rahioni), deci 15 euro patul, nu e o statiune super-grozava dar e linistita, are plaja buna, a mai fost pe-acolo si se descurca cu auto propriu, poti in fiecare zi sa schimbi plaja, intr-o insula e pacat sa stai prea mult in camera... my opinion...

[30.07.12 23:09:03]

@Dorgo,

Ai dreptate cu ce zici, imi imaginez unde este localizat acest hotel, pentru ca stiu zona, am fost si eu in Zakynthos, impresiile scrise de mine despre aceasta insula sunt printre primele pe acest site, dar nici de nota 3 nu cred ca poate fi un hotel grecesc, inaugurat cu 2 ani in urma!

Si la ei sunt controale, chiar daca e insula, nu e ''sat fara caini''! Chiar nu pot concepe ca un hotel de 5 stele se zgarceste la ''un amarat tub de gel de dus si unul de sampon''.

dorgo, Gabise, georgiana, MCM
Alte impresii din această RUBRICĂAtlantica Eleon Grand Resort [Tragaki]: