Sea Light Resort [Ladies Beach]

înscris/ă în 19.10.11
JUN-2012

Incercati si altceva

Am stat la hotel in perioada 30.05.2012- 08.05.2012

la sosire la hotel lobbyul nu este deloc impresionant, ba chiar te demoralizeaza la inceput. Nu te asteapta nimeni cu rahat, prosop umed sau alte lucruri de genul ca in alte parti, nu vine niciun valet imediat la masina sa-ti ia bagajele, sa-ti mute masina... dar poate am nimerit eu cand erau mai aglomerati.

la receptie in jur de 10 minute nu ne-a bagat nimeni in seama, ni s-a spus sa asteptam. Dupa cele 10 minute ni s-a spus ca putem lua masa in restaurantul principal si apoi o sa avem camera pregatita.

Desi nu am platit camera cu seaview, am avut surpiza sa primim o astfel de camera. Privelistea face toti banii si de acum incolo numai cu seaview o sa rezerv. Camera foarte frumoasa, simpla cu un pat mare marimonial, un lcd mult prea mic, seif, minibar cu 2 ape, un pepsi, o mirinda si o bautura locala dar fara bere, baie micuta dar cu tot ce-ti trebuie.

Plaja-foarte ingusta, cu sezlonguri asezate unul langa altul in sir, destul de murdara (daca ati fost la mamaia in zona perla cam asa e). Pentru cei ce vor doar sa se bronzeze sunt terase cu iarba unde sezlongurile sunt mai rare si e chiar relaxant.

Piscina-una mica, si alta si mai mica :))) un lucru foarte suparator era ca nu gaseai dupa 8 dimineata niciun sezlong liber... toti nemtii si englezii se trezeau la 7 dimineata si isi puneau prosoapele pe sezlonguri. In ultimile zile, probabil dupa mai multe reclamatii, inclusiv a mea, au fost puse tot felul de afise in care era scris ca e interzis sa rezervi sezlongurile pana la 8 dimineata.

Mancarea-foarte multe legume... tot ce vreti din legume, branzeturi foarte bune, paste, carne mai putina la fel si peste. prajituri foarte bune.

Bautura-bere efes, racoritoare din gama pepsi, bauturile alcoolice locale foarte proaste, nu am vazut nimic din import... poate doar garone daca nu cumva e tot turcesc. Sucurile si berea servite la barul de la piscina erau mai prost calitativ decat in lobby.

Animatia-slabuta, se organizau jocuri de darts, tras cu arcul yoga... etc lucruri normale. Era si un amfiteatru, dar in 8 zile nu au fost decat doua spectacole dintre care unul extrem de slab in care actorii principali erau angajatii hotelului.

deasemenea la barul de la piscina erau seri cu muzica live, una cu bingo, in lobby cantau 2 rusoaice in fiecare seara la pian si vioara (frumos), intre ora 22-23 se organiza karaoke la un bar aflat la etajul unu, de la 23-02 discoteca. Mai era si un asa zis cinema- o incapere unde era un proiector. Apropo de seara de bingo-am participat si eu... un bilet a costat 3 euro si premiul cel mare era un suvenir pe care-l gaseai in bazar cu 2 euro :))))

Personalul-aici am avut cea mai mare dezamagire. In afara de cei de la relatii cu clientii restul erau foarte morocanosi, plictisiti... e prima oara cand vad asa ceva in Turcia. Fetele de la baruri si din hotel iti zambeau restul... jale. La restaurant un chelner avea 20-30 de mese si pana te servea trecea o vesnicie.

La barurile de la piscina, [laja si lobby se miscau foarte greu, ,,iti aruncau paharul in fata... foarte proasta servirea. Un lucru bun insa era ca mai toti vorbeau engleza.

Restaurantele a la carte erau gratuite dar in afara de cel cu specific turcesc nu prea aveai ce manca de calitate.

Plusuri: -internet wireless de foarte buna calitate pe toata suprafata hotelului.

-locatia-privelisti superbe

Minusuri: -curatenia-nu era atat de curat pe cat ma asteptam mai ales la plaja

-prosoapele de plaja se schimbau doar intre orele 16-18 la centrul spa

-nu prea gaseai sezlonguri libere la piscina

-servirea

per total a dat impresia ca se face rabat de la calitate.

Impresii încărcate de crisalx in 13.06.2012 23:48:22

Validat / Publicat: 14.06.12 01:21:32

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (crisalx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2249 PMA (din 4 voturi) nota2

- windmaster
[26.02.13 14:06:25]

CITEZ

"Pentru cine isi permite recomand sa cheltuie o suta doua de euro in plus si sa aleaga altceva. "

te rog sa-mi recomanzi si mie un hotel cu 100-200 euro mai mult adica 800-900 mai bun decat sealight. chiar te rog ca nu stiu unde sa ma duc iar in antalya nu am bani (dar daca imi zici in antalya un hotel de 1300 euro cu tot cu avion si taxe de aeroport mai bun, ma inchin si iti multumesc din toata inima)

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[26.02.13 14:19:16]

@windmaster: iti zic eu asa la repezeala:

Iberostar Bellis amfostacolo.ro/hotel.php? ... --belek&id=2572 2 adulti plecare 8 iunie:

1200 euro in bungalow

1249 euro in hotel

Cu avion TAROM, toate taxele incluse inclusiv asigurarile de calatorie :)

Sau Starlight amfostacolo.ro/hotel.php? ... h--side&id=6534 cu vreo 20-30 euro mai scump, oricum sub 1300 euro

- windmaster
[26.02.13 15:26:15]

@Andox: multumesc de oferta am sa studiez

Publicitate    [19.06.19 09:11:34]