ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2009
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

1,2,3 : 'I want to go to RIUUU'

Brrr... era sa ma cazez si eu la Chaika Beach si in ultima clipa m-am mutat la RIU Evrika Beach (sau mai nou dupa spectacolul de seara " i want to go to RIIIUUUU). Concluzia? imi fac rezervare in septembrie la acelasi hotel. Toti vb engleza, am rezolvat multe chestii numai in engleza, mancarea excelenta, diversa si proaspata.

1 Parcare libera, pazita strasnic, fara taxa (sic! )

2. Toate intrarile-iesirile din hotel super pazite, nu esti de la hotel, nu ai ce cauta.

3. Pe plaja, totul gratis: sezlonguri, umbrele, bauturi la bar

4. Camera cu vedere la mare foarte curata si spatioasa

5. Servicii de curatenie zilnice, cu doamne care dadeau tot timpul "dobri utra"

6. Am lasat bani si documente in camera, nici o pb.

7. Cinci baruri, 3 restaurante (unul asiatic si unul bulgaresc), piscine si o plaja curata

8. echipa de animatori foarte de treaba si vesela care mai rupea romana: "multumesc, frate:)

9. tot personalul zambitor de la cameriste, la personalul debarasator de la restaurante.

10. spectacol in fiecare seara la "amfitietar", discoteca, numere de magie.

Nota maxima si il recomand cu caldura, chit ca e mai scump, poate.

Trimis de unultare in 21.07.09 23:36:56

VIZUALIZĂRI: 1685 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (unultare); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vederea din balconul camerei
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[11.08.09 12:16:29]

cum este cu parcarea? unde la si masina pana te cazezi? multumesc

[11.08.09 13:46:11]

Hotelul are o singura parcare pazita de un agent.Cand intri in parcare, agentul nu te lasa sa intri decat daca le arati o copie dupa voucher. Parchezi masina ( definitiv ) si te cazezi. Vezi ca pentru bagaje poti cere un carut in care incap destul de multe. sau dai 10 leva la un baiat de la receptie sa te ajute el.

La receptie pentru 10 euro am primit ce camera am vrut eu.(aveam rezervare cu vedere la mare, dar camera avea vedere limitata). ceri si tu inainte de a te caza sa vizionezi camera. Eu asa am facut si am schimbat camera cu exact cea care am vrut, contra 10 euro tips la receptie

[12.08.09 14:26:42]

multumesc de raspuns; daca tot esti amabil, as mai avea intrebari; de exemplu: parcarea am inteles ca este gratuita; cum este cu sezlongurile pe plaja? gratuite sau nu?; in ce priveste cazarea, care ar fi cea mai indicata: camera cu vedere la ce - la mare la piscina la parc sau cum; si inca ceva, exista ceva indicatoare? gasesc repede hotelul; am gps dar nu vede decat localitatea Slunchev Bryag.

[12.08.09 19:04:58]

Sezlongurile si umbrelele sunt gratuite. Daca vrei moft ia camera cu vedere la mare, dar nu ai sa vezi rasaritul, deoarece estul este peste deal, daca vrei liniste ia cu vedere la parc. Eu am introdus pe iGo 2008 urmatoarele coordonate GPS care m-au adus foarte aproape de hotel : (42.70788156101568, 27.72553324699402)

Cand intri in statiune, la semaforul mare faci dreapta.Dupa 200 metri esti atent pe stanga la intrarea in parcarea hotelului. foarte simplu.

[12.08.09 19:06:11]

Am uitat sa mentionez. Cauta sa te cazezi in corpul D : este mai nou si camerele sunt mai mari.In acel corp ai vedere la mare si pe partea cealalta vedere la piscina

[12.08.09 20:28:27]

multumesc pt informatii; pana simbata, inainte de plecare, este posibil sa te m-ai deranjez cu unle intrebari; multumesc inca odata;

cosminp
    [13.08.09 11:31:56]

ce poti spune despre mancare?

ce fel de mancare, ce se mananca ...

cosminp, sorcati, unultare
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :