Fantasia DeLuxe [Yavansu]

Avatar anicika*
înscris/ă în 12.05.10
JUN-2011

Un sejur la mare super

Am fost la acest hotel si in anul 2010 (vacanta a fost super frumoasa). Sa va povestesc experienta mea: am facut rezervarile prin agentie (am solicitat ag cand face rezervarea la hotel sa specifice ca vreau o camera la etj superior cu vedere la mare si pat dublu. Raspunsul ag a fost ca aceste solicitari sa le fac la receptie cand voi ajunge, le-am comunicat ca totusi doresc sa specifice in rezervare solicitarile mele).

Am plecat in vacanta cu autoturismul personal ruta Bucuresti - giurgiu- russe- veliko- stara zagora- edirne-canna kale- Izmir-kusadasi, am parcurs acest traseu fara sa facem escala, doar popasuri, am plecat la ora 3,30 din sector 4 si am ajuns la hotel la ora 21,30.

La hotel eram asteptati (am rugat ag sa anunte hotelul ca ajungem tarziu), ne-au intampinat cu cockteil-uri si ne-au spus ca putem merge sa servim cina. Camera a fost asa cum am cerut, la etj 4 cu vedere la mare cu pat dublu (a doua zi receptia ne-a intrebat daca este exact ce ne doream).

Plaja: este tip ponton, se coboara pe scara si apa este de 2 m. Pentru noi nu a fost o problema, ne place sa inotam. Tot datorita lipsei de intrare lina in mare pe plaja era liber, se gaseau sezlonguri libere la orice ora, era liniste, prosoapele si sezlongurile gratuit. Bar pe plaja unde cei care serveau erau foarte amabili (noi i-am invatat sa ne pregateasca sprit), tot pe plaja in fiecare zi inainte de pranz si dupa se organiza meci de volei si un joc cu bile (englezi erau foarte infocati sa joace).

Mancarea: este un restaurant principal si 3 a la carte (cu rezervare gratuita o data la fiecare /sejur), erau preparate pe toate gusturile din belsug, noi am prins 3 seri tematice: 2 turcesti si una cu preparate din peste, fructe de mare etc. La piscina intre orele 14-16 se era o turcoaica care pregatea pe loc gholmeze cu branza sarata sau cu zahar (sunt un fel de clatite coapte pe o plita incinsa si merg super cu bere).

Piscina: sunt doua, una mai mare cu sectiune pt copii si una separata care cea mai mica adancime era de 1,5m (aici nu prea erau copii). Si la piscine gaseai sezlong liber dar si pe la ora 10 dar si dupa-amiaza. In camera se face curatenie zilnic, schimbat prosoape, gaseam prosoapele aranjate sub forma de barca sau lebada in fiecare zi.

Bauturile: racoritoare la dozator (bune), bere efes la draft (super buna), vinuri locale bune si taria la fel. Ce sa mai zic de cafeaua turceasca.

Divertisment: in fiecare seara in afiteatru era organizat cate un spectacol, intro-o seara au organizat o petrecere pe plaja.

Recomand acest hotel pentru o vacanta de relaxare la mare. Vacanta placuta.

Impresii încărcate de anicika* in 28.02.2012 19:42:08

Validat / Publicat: 28.02.12 20:54:02

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anicika*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 12 voturi) nota2

- RossoNerro
[29.02.12 08:10:01]

Iti multumim pentru acest review, am ceva intrebari pentru dvs.

1. Minibarul (din camera) se plateste?

2. La ce etaj e (ste) mai bine sa te cazezi si mai ales, in ce corp de cladire?

3. Ce restaurante recomanzi?

4. A. C. -ul functioneaza "non stop"?

5. Se "da spaga" pentru cazare?

6. Parcarea e (ste) incapatoare (suficienta) ?

7. Ce excursii (de unde le procur) recomanzi?

Multumesc si astept raspuns.

P. S. O sa ajung impreuna cu familia in luna August (am vaucerele la purtator).

- Denyssa
[18.03.12 21:17:44]

@RossoNerro: @RossoNerro: Eu am 13 ani dar am fost in 2009 cu familia.

Nu stiu cat o sa va multumeasca raspunsurile dar sper sa fie de ajutor.

1. da, minibarul se plateste. Singurul lucru pe care l-am mancat de acolo erau niste jeleuri... 1 lira am dat. In rest sucuri gaseai pe la bar asa ca daca beai inainte sa urci in camera nu era nevoie sa folosesti minibarul. (asta seara)

2. Noi am stat la etaj 5 cu vedere spre parcare si oras. Cu corpurile cladirii nu stiu in care am stat si nici cum este celalalt.

3. Am mancat la hotel si nu era mancarea rea... Dar nu prea stiu cum sa raspund la asta.

4. Nu stiu ce e A. C.

5. Noi nu am dat dar e frumos sa ii dai bacsis lu ala de iti cara bagajele.

6. Noi am gasit loc de parcare si nu am intampinat incidente. Nu a disparut nimic si nici nu ne-am trezit cu masina zgariata.

7. Din cate tin minte la hotel venea o doamna si ne prezenta excursiile si plateam tot la ea. Noi am fost la Efes si a meritat banii. Desi daca vrei sa mergi ia-ti o umbrela si un evantai la tine ca o sa iti bata soarele in cap daca ai bafta de o zi calda de o sa iti sara cheful de vizitat. Pe mine una m-a enervat asta...

Sper ca te-am ajutat. In concluzie a fost frumos si a meritat banii.

- RossoNerro
[19.03.12 08:04:50]

Multumesc pentru raspuns, informatiile imi sunt folositoare.

Sa avem concedii minuate si mult mult soare.

Publicitate    [14.11.19 05:26:39]