ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.01.2013
ÎNSCRIS: 05.01.13
JUN-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 si 8 ani

Eu nu recomand

Voi incerca sa fiu foarte scurt. M-am hotarat sa scriu aici datorita comentariului anterior care, cred eu nu e scris de un turist.

Ma intreb, a masurat dansul camerele si piscinele? A numarat scaunele din restaurant? Stie dansul toate hotelurilrile din zona si magazinele? Etc...

Noi, am fost foarte DEZAMAGITI de acest hotel. Am fost in iunie 2012 impreuna cu cei doi copii care nu s-au distrat decat in piscina, tabogane neexistand, mancarea e la pamant, am mancat intr-o singura seara gratar si asta dupa ce am facut reclamatii unei doamne romance care era la un birou in holul hotelului, sucurile tip TEC, apa la pet daca cereai se uitau urat, am stat 3 zile fara AC deoarece acesta era defect... animatia ..... nici nu pot descrie, prosta, se canta toata ziua o melodie a lui Tarkan si aia in surdina ca sa nu deranjeze cativa nemti.... romani erau fara sa exagerez 80% . Camerele, cel putin a noastra mica, neincapatoare si s-a intrat pt curatenie de doua ori.

Eu cred ca aici ar trebui sa posteze doar turistii si nu cei ce vor sa faca reclama, deoarece realitatea e alta si uite asa mergem unde nu trebuie.

Citind impresiile de aici am constatat caci cunosc grupul cu care a fost in 2011 @andrabm , ei venind si in 2012 in aceeasi perioada cu noi (ne-am cunoscut acolo), am recunoscut-o dupa faptul caci ne-a povestit faza cu furatul bijuteriei.... spuneau caci in 2011 serviciile au fost de calitate de asta si revenisera insa.... acum.... in 2012.... RAAAAAAAAU

Trimis de toderita in 18.01.13 11:12:31
Validat / Publicat: 18.01.13 13:17:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Belek

VIZUALIZĂRI: 4464 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (toderita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

adryana
[18.01.13 14:39:03]

uite asa mergem unde nu trebuie, fara suparare eu as spune ca ,,uite-asa mergem undeva unde nu ne interesam dinainte despre ce vom gasi acolo ''. Puteai atfel sti dinainte ca locatia nu are tobogane, si sa alegi o alta, poate care sa te multumeasca din acest pc de vedere. Eu am fost cazata alaturi de Fantasia, unde si altii au fost nemultumiti de conditii, cu toate ca noua ne-a placut deci nu la toata lumea place un loc, fiecare suntem diferiti si fiecare avem pretentii personale legate de o locatie anume.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.01.13 14:46:00]

vorbesc în general (nu generalizez, totuși!): rar se întâmplă ca un "client de Antalia" să fie mulțumit de un hotel - din Kușadasî. - chiar dintre cele mai bune! (Fantasia e totuşi unul dintre cele mai bune de pe acolo).

Într-un fel, de înțeles. Odată ce-ai "simțit" «standardul Antalya», e greu de "dat înapoi"...

Într-altul: o documentare mai bună -- inclusiv asupra "teoremei" de mai sus -- ar trebui să ne ajusteze mai bine așteptările la prețul plătit (incluzând aici și costul suplimentar - în bani şi mai ales în timp! - cu transportul, dacă deplasarea se face cu maşina) şi să poţi avea astfel un sejur decent/acceptabil/satisfăcător.

[18.01.13 14:52:09]

@adryana: da Adriana, asa este... numai ca te astepti sa nu fie ca la bulgari, bautura tec si mancare... amestecatura gretoasa... sa fiu sincera stau de doua saptamani pe net si nu gasesc o locatie care sa ma satisfaca, deoarece sunt pareri si pareri (in Romania la munte avem un loc care mergem de fiecare data pt ca suntem icantati... de as gasi si in strainatate la fel...)

[18.01.13 15:02:07]

@tm67bru: Nu se compara niciodata Kusadasi cu Antalya... Nu as fi facut nici un comentariu vis a vis de acest hotel, insa m-a contrariat cele spuse cu atata precizie de domnul RossoNerro... Oricum multumesc pentru raspuns

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.01.13 15:43:14]

@toderita: te asigur că RossoNerro este la fel de "autentic turist" precum tine (sau mine); face însă parte din altă "categorie turistică".

Suntem diferiţi - ca oameni, în primul rând - iar recomandările nu sunt "universal valabile". Recomandările sale, de exemplu, sunt perfect valabile pentru turiştii din categoria din care face parte şi mai puţin valabile pentru alte categorii.

În fapt, nu e deloc un caz particular - la fel sunt TOATE recomandările de pe AFA - sunt 100% potrivite doar pentru turiştii cei din aceeaşi categorie, nu neapărat pentru toţi. Toată "şmecheria" este să ştii să citeşti printre rânduri şi să vezi cât de "afin" din punct de vedere turistic eşti cu autorul/autoarea.

mootoo
[18.01.13 18:17:23]

@toderita: tu sigur ai fost la un hotel din Kusadasy? din putinele poze atasate de tine mi se pare ca esti la un hotel de 3 stele din Bulgaria ("specialitatile" culinare asta imi arata). Facand comparatia cu pozele lui RossoNerro si citind si review-ul acestuia ajung la o concluzie: atat pozele si cat si review-ul sunt de fapt unelte de marketing si reclama. cu alte cuvinte un patron de agentie de turism a incercat sa-si vanda marfa. si a reusit, in dauna ta evident.

[18.01.13 19:34:16]

@mootoo: nu are cum sa reuseasca in dauna mea pt ca daca te uiti bine eu am fost la sf lui iunie 2012 iar dansul in august 2012. Iar ca sa iti dovedesc ca am fost acolo am sa pun poze ca sa vezi... Iar cat priveste "specialitatile", sunt de acolo

mootoo
[18.01.13 21:43:17]

@toderita: n-ai inteles ce-am vrut sa spun dar nu mai conteaza. imi pare rau de concediul tau ratat.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[19.01.13 08:04:57]

Oameni buni, ce facem acum si aici?!

Ar trebui sa ne limitam la a descrie una sau mai multe vacante si nu sa analizam useri, datorita carora in mod cert am aflat muuuulte lucruri, minore pt unii, majore pt altii.

Da, iata ca pe mine de ex. ma intereseaza amanuntele, chiar si (sau mai ales) dimensiunea camerelor, etc.

Sa-l "banuiesti" pe Rosso Nerro de reclama in favoarea unei locatii, statiuni, ba mai mult decat atat, ca este patron al vreunei agentii... este mult prea mult.

Reviewuri-le lui au fost de un real folos multora, iar despre poze ce sa mai vorbim... si credeti-ma, este 100%... turist!!

[19.01.13 10:31:04]

@maria55: Maria, dar pe tine nu ar trebui sa te deranjeze ce discutam noi. Ideea era sa scrie aici doar cei ce merg acolo, cei care vad realitatea asa cum am vazut-o eu, de dimensiunile camerelor se ocupa alte site-uri.

Nu suntem niste gurmanzi, mancaciosi, dar cel putin sa mancam sanatos nu "specialitati bulgaresti".

Eu am cerut si am platit pt o camera suite junior pt care in ianuarie 2012 am platit destul de mult cu EB si am primit o camera standard.

Cam asta e ideea, fara suparare ar trebui sa te uiti la activitatea acestui domn RossoNerro si sa vezi "in cate locuri a fost dumnealui in iunie-oct 2012", chiar si in orasul meu natal Galati unde a dat COPY PASTE de la istoricul acestui oras de pe un alt site... toate cele bune

adryana, maria55, mootoo, toderita
Alte impresii din această RUBRICĂFantasia DeLuxe [Yavansu]: