ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.02.2012
ÎNSCRIS: 29.05.11

Reteta pentru o vacanta reusita

Reteta pentru o vacanta reusita.

Pentru inceput aveti nevoie de:

- o camera bine aerisita si curata

- o stacana de cafea ceva mai tare sa te tina treaz o perioada cat mai indelungata

- un calculator sau laptop

- un pachet de tigari (pentru nefumatori se recomanda chips-uri, in niciun caz nu se folosesc seminte, decat daca aveti monitorul calculatorului dotat cu stergatoare)

- o legatura zdravana la internet

- rabdare cat va tine sufletul

- timp, cat va da Cel de Sus

- o batista (ba nu, vreo trei), in caz ca va dau lacrimile de-atata placere si incantare.

Acum sa incepem:

Porniti calculatorul. Intrati pe motorul de cautare de care dispuneti si tastati ,,amfostacolo ,,

Este indicat sa-ti faci un cont, nu de altceva, dar mai pui o intrebare, mai primesti un raspuns acolo unde nu te descurci sau vrei sa afli mai multe despre un loc anume.

Mergi acum la ,,Cautare ,,si scrie...

Pentru inceput faci un tur de forta cu @georgiana.

De vrei sa-ti iasa de-un circuit european mai aparte, iti recomand ceva mai de expert (@ileanaxperta)

Daca te-a luat deja cu calduri iti recomand un @pepsi70ro.

Acum ca te-ai mai ,,racorit ,,poti incerca ceva a-la-@dananecula.

Daca te-ai hotarat si vrei sa mergi cu masina personala, nu-ti trebuie decat sa folosesti GPS-ul @ionescunic. Sigur vei ajunge unde trebuie si pe cel mai bun drum.

Acum, cred ca te-ai hotarat, nu?

Daca nu, vezi echipa de moderatori cu tot cu Admin. si te vor scoate din impas.

Deci, fugi repede si-ti iei biletele, ca sa nu dea in clocot.

Pregatesti repede bagajele (pui si ceva de vreme mai posomorata ca nu se stie)

Daca pleci cu masina: ,,trage-i ,,o revizie la sange gen ITP,

burduseste-o cu benzina sau motorina pana da pe-afara rezervorul, pune-i si ceva ulei cat sa-i mearga la pinioane, si fa-i si-o baie cu sampon, asta asa cat sa se vada numerele de inmatriculare.

Apoi iti iei pasaportul, ceva euroi (pentru un shoping, o receptionera sau o camerista), consoarta, copiii (vezi sa fie toti), soacra, pisica, catelul (nu, pe-asta lasa-l acasa ca nu se-mpaca cu pisica si oricum gasesti pe drum destui), papagalul (daca-l iei, arunci pisica sau o lasi vecinei sa se joace cu hamsterul dansei), purcelul lasa-l acasa ca-i face bine la colesterol cateva zile de post.

Daca mergi la mare, atunci nu uita de colaci, saltele gonflabile, galetuse, forme, lopatele (astea sunt de mare ajutor daca ramai blocat in nametii de zapada pe timp de iarna).

Acum poti pleca linistit. Daca simti ca masina trage greu, la prima benzinarie care o intalnesti, o trimiti pe soacra sa-ti cumpere o cafea si o ,,uiti ,,acolo.

Aa... si ce era mai important, nu uita de un aparat foto cu capacitate mare de stocare si vreo trei-patru acumulatori.

Asta pentru ca la intoarcere, obligatoriu, vei posta impresiile pe unde-ai ajuns si trebuie sa dovedesti ca si tu... Ai Fost Acolo.

Trimis de bog68 in 09.02.12 17:23:20
Validat / Publicat: 09.02.12 18:49:35

VIZUALIZĂRI: 1339 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[09.02.12 19:29:44]

FOARTE TARE!!!

Mi-a placut tare mult aceasta postare. Felicitari!!!

ileanaxperta*
[09.02.12 19:41:54]

Chiar mi-ai facut o pofta nebuna sa-mi fac bagajele...cele mai importante fiind aparatele foto... nu importa ca nu stiu inca incotro o voi lua, ca bilet inca nu mi-am luat... gandul si dorintele zboara fara BlueAir, Tarom, masina personala sau autocar... E atat de simplu si usor... nici nu trebuie sa-nchid ochii, caci toate simturile sunt... la datorie!... forever and ever!!! )

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[09.02.12 20:30:10]

@ileanaxperta: Multumesc frumos pentru ceea ce

graita-i, ca multa dreptate se afla in ale tale vorbe.

,,Si ce m-as tot duce si eu...

Dar nu stiu ce ma tine. ,,

[09.02.12 20:37:40]

@adri-nico: Sarut-mana!

[09.02.12 20:39:24]

@bog68:

Pe mine ma tin niste nameti de vreo 3-4 metri, care inconjura orasul Buzau... ca m-as duce invirtindu-ma... o fuga, pin' la Dominicana... ca tare cald si bine o mai fi acolo...

[09.02.12 20:47:04]

@adri-nico: Te cred si-mi pare rau.

Fiind in concediu, am vrut sa plec pe undeva dar, am pierdut o oferta convenabila spre Andaluzia si apoi cand am zis s-o i-au totusi prin tara, a venit potopul lui Mos Troian, fratele lui Mos Namete si varul lui Mos Viscol.

Ee... na de mai pleaca.

[09.02.12 20:52:42]

@bog68:

Stai, ca si-a chemat si rudele in vizita, duminica... Mos Troianu' asta, al tau...

Am zis ca de oi mai vedea eu culoarea trotuarului, prin august...

sa zic bogdaproste...

[09.02.12 21:15:00]

@adri-nico: Ei lasa ca pana la Intalnirea AFA s-o potoli.

Daca nu, chemam armata, SMURD-ul, marina, aviatia, pompierii si tot iesi de-acolo ca sa poti veni.

Alexandru G.*
[09.02.12 21:20:59]

@bog68: drumurile din brasov sunt bec asa ca la noi in judet garantez ca nu veti ramane inzapeziti pe sosele

[09.02.12 21:33:44]

Nu mai este mult

pina-n martie

Sper sa treaca gerul

s-avem PIRTIEEEEEEEEEEEE!!!

(pentru cei care n-au citit reviewul precedent)

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
cristina65
[10.02.12 10:05:10]

F frumos, Bogdan!! Sensibil, dar si... sugubat, asa cum te stim de la o vreme incoace!

Cei nominalizati de tine... sunt intr-adevar " creme de la creme" si cred ca e o bucurie sa-i avem printre noi.

Felicitari!

iulianic
[10.02.12 11:08:36]

@bog68: Oh! M-am speriat ca vei aminti si de "Masters of Horror". N-ai facut-o si ma bucur. Turistii nu trebuie sa se teama de nimic. Trebuie sa fie veseli si pregatiti pentru bunadispozitie.

Review-ul tau tocmai asta face. Multumim! Am dat votul cu numarul 13, dar sa stii ca nu e cu ghinion.

[10.02.12 12:31:20]

@cristina65: Multumesc mult pentru felicitari.

N-a, ca mi-ai facut si pofta de-o crema de zahar ars.

[10.02.12 12:35:29]

@iulianic: Multumesc pentru vot. Numarul 13 intotdeauna mi-a purtat noroc.

[10.02.12 12:36:56]

@iulianic:

Who is master of horror?

adri-nico, Alexandru G.*, bog68, cristina65, ileanaxperta*, iulianic
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: