ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.12.2011

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător
Sub orice critică

Evitati acest hotel

Am petrecut 3 zile cu un grup de prieteni in minivacanta de 1 decembrie si pot spune ca acest hotel nu merita efortul de a te deplasa pana acolo. In momentul in care vor invata ca trebuie sa comunici cu un client, sa ii oferi toate conditiile si cand vor mai adauga foarte multe la meniul de mancare (in acest moment nu au mai nimic iar ce au este foarte scump) poate vor castiga din partea mea o recomandare.

Camera este curata dar sa nu asteptati ca prosoapele sa fie schimbate decat daca faceti scandal, mancarea nu este deloc ok, personalul trebuie in primul rand educat si instruit.

Locatia este undeva in afara satului, pe un drum destul de prost si daca ramaneti fara ceva trebuie sa luati in calcul un drum pana in Brasov.

Trimis de cmo_cristi in 05.12.11 14:25:52
Validat / Publicat: 05.12.11 15:27:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV. A mai fost în/la: In toate statiunile de pe Valea Prahovei, Brasov + litoral.

VIZUALIZĂRI: 2281 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cmo_cristi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

CorneliaBrescan
[07.12.11 19:26:19]

Buna seara,

Va abordez din partea Complexului Turistic Grand Hotel Perla Ciucasului si as dori sa va intreb daca ati transmis toate aceste nemultumiri unei persoane din conducere?

Faptul ca mancarea ar fi scumpa mi se pare ca v-a determinat sa scrieti toate aceste comentarii rautacioase. Cine doreste poate sa se uite in imaginile postate de Dna Balasa Violeta cu meniul din restaurant care are produse variate si preturile ok din punct de vedere al raportului calitate-pret.

Referitor la faptul ca prosoapele nu v-ar fi fost schimbate chiar ma indoiesc de acest lucru... cameristele intreaba fiecare client in parte daca pot sa intre in camera si sa faca curat sau sa schimbe prosoapele? Din cate am inteles de la ele si dvs ati fost intrebati si ati raspuns ca nu doriti nimic. Faptul ca "prosoapele se schimba numai daca faceti scandal" mi se pare o rautate... cum ne sta in fire noua romanilor!!!

In minivacanta de 1 Decembrie am avut tot complexul ocupat la capacitate si marea majoritate a clientilor ne-au spus ca sunt foarte incantati de programul oferit din partea complexului si ca vor mai reveni, unii dintre ei chiar au facut rezervari si pentru Craciun si Revelion.

In concluzie acest mesaj mi se pare unul rautacios si fara nici un fundament!!!

NB CorneliaBrescan este (sau a fost) reprezentant al unității
[07.12.11 21:28:08]

Buna seara,

se vede cat de mult ati inteles, dar nu este nici o problema. Parerea mea este ca trebuie sa va ocupati mai mult de clientii dumneavoastra si ca eu nu voi recomanda acest hotel.

Nu va mai laudati ca hotelul a fost arhiplin cand in realitate nu a fost asa.

Apreciez faptul ca FOARTE MULTI clienti au facut rezervare de Revelion, personal imi este mila ca arunca pe geam cu 1300 RON/persoana.

In concluzie, mesajul meu este al unui client nemultumit si cum ne sta noua romanilor in fire probabil nu veti lua nici o masura!!!

Va multumesc.

CorneliaBrescan
[08.12.11 13:33:37]

Buna ziua,

Acum imi este clar ca sunteti doar un om rautacios daca nu aveti demnitatea sa recunoasteti ca hotelul nostru a fost plin de 1 Decembrie si imi este clar ca este vorba numai de rautati din partea dvs.

Clientii nostri sunt oameni obiectivi care vor sti sa aprecieze serviciile oferite de catre complexul nostru si nu vor tine cont de acest comentariu rautacios din partea dvs.

NB CorneliaBrescan este (sau a fost) reprezentant al unității
[08.12.11 13:59:53]

Stimata doamna,

va multumesc pentru cuvintele frumoase, eu va invit doar sa cititi cu atentie comentariile referitoare la hotelul in care va desfasurati activitatea.

Repet, din partea mea acest hotel TREBUIE EVITAT!!

civcosmin
[08.12.11 23:16:31]

Buna seara,

Pot afirma direct ca acest comentariu nu isi are rostul aici. Este postat de o persoana care nu stie sa aprecieze munca unor alti oameni.

Si eu am petrecut acest mini-sejur aici, si pot spune cat se poate de sincer ca tot ce afirmati aici este nefondat!

Cameristele in fiecare zi veneau la camere pentru a ne intreba de ce avem nevoie... si chiar daca nu vi s-au schimbat prosoapele in fiecare zi, acasa asa procedati?!? sincer, ma indoiesc...

''Locatia este undeva in afara satului''

... nu prea cred ca v-ar fi placut sa fie hotelul exact in sat... daca veti mai ajunge pe acolo, incercati sa faceti dreapta cu o strada inainte de cea pe care ati venit acum, si sa cautati cazare acolo... sigur va vor primi cu bratele deschise, dvs. plecand cu buzunarele goale...

Si... poate nu ati vazut, sau ati venit prin Tarlung (raul din spatele hotelului), insa drumul pana in incinta complexului este asfaltat 100 %, mare parte din el fiind imbunatatit de curand... in scurt timp accesul va fi si mai usor pt. ''comozi'', un pod peste rau fiind aproape gata...

Daca aveti nevoie de ceva, puteti apela cu cea mai mare incredere la localnicii din Tarlungeni...

Ca sa inchei, si sa va pot ura o noapte cat mai buna, decat sa mergeti in anumite locatii pentru a critica lumea care chiar munceste, mai bine incercati sa stati acasa, si sa va pastrati banii. Nu trebuie sa va fie mila de banii altora, mai intai fiti atenti la ograda proprie...

O seara excelenta!

[09.12.11 10:13:11]

@civcosmin:

Buna ziua,

eu pot afirma ca acest comentariu isi are rostul aici si este postat de o persoana care nu a fost multumita de unele servici ale unui hotel. In loc sa incerce sa-mi demonstreze ca nu am dreptate mai bine acesti oameni care muncesc foarte mult s-ar interesa de ce se intampla pe langa ei.

Le respect pe doamnele cameriste, dar prosoapele se schimba zilnic fara alte intrebari si nu va suparati dar dumneavoastra acasa cum procedati cu schimbatul prosoapelor?

Eu nu am vrut sa caut cazare in sat dar va asigur ca nu plateam 180 RON/noapte cu o "tentativa" de mic dejun!!

Sa fim seriosi!

Si... am vazut podul pentru oameni "comozi", ma anuntati cand va fi gata si atunci voi mai face o vizita la acest hotel.

Bineinteles, sunt foarte convins ca oamenii din Tarlungeni care mai devreme imi cereau foarte multi bani pentru cazare daca le bat la usa si le cer un pachet de tigari vor sari sa ma serveasca.

Ca sa inchei, eu va urez o zi si un weekend placut dar parerea mea este si o voi repeta pana o sa plictisiti ca acest trebuie evitat!!

civcosmin, cmo_cristi, CorneliaBrescan
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]: