ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Hotel de 2 stele

Am fost in acest an la renumitul hotel Atrium din Kasandra, Halkidiki. Atat eu cat si sotul meu nu il recomandam, decat daca nu mai gasiti nici un hotel disponibil si doriti neaparat sa plecati in concediu. Raportul calitate - pret nu exista. este cotat in Grecia ca fiind hotel de 4 *, dar abia daca merita 2 * 2* +, deoarece:

1. camerele au mobilier vechi, asternuturile nu prea sunt curate (noi am gasit in ziua de cazare asternuturile patate si cu par, pe care ulterior le-au schimbat la cererea noastra).

2. baia nu este foarte curata. unul din prosoape avea pete.

3. nu iti schimba in fiecare zi asternuturile, vin doar sa aranjeze camera si paturile.

4. mancarea nu este deloc variata. aveau 5 feluri sau 6 de mancare, dar erau din acelasi tip, adica cartofi prajiti, cartofi fierti, tocana de cartofi, paste de 4 feluri, asta nu este mancare diversificata. noi am avut ALL INCLUSIVE, iar pranzul nu era cine stie ce, pilaf, cartofi piure, cam atat. sucurile de la bar nu erau deloc bune, iti puteai da seama ca sunt sucuri concentrate, doar daca te aveai mai bine cu chelnerii vedeai ceva mai bun, daca exista. intradevar erau mai multe sortimente de prajituri si fructe, foarte bune de altfel.

5. este departe de plaja, dar exista un bus care te duce la o alta plaja mai mare si frumoasa.

6. exista animatie pentru copii si atat, nu exista nimic pentru tineri sau persoane mai in varsta, nici muzica, nici spectacole.

pacat ca este situat intr-o zona foarte frumoasa, din balcon poti vedea paduri de maslini si pini.

noi am platit 80 euro/noapte/camera, la oferta, deci foarte scump pentru ceea ce ofera. mai mult de 30 euro/noapte/camera nu merita.

pozele sunt o mare minciuna, nu arata deloc ca in poze.

in rest totul foarte frumos in Kasandra, multe taverne, plaje curate, cum de altfel sunt peste tot in Grecia.

pana si hotelurile de la noi de 3* sau 4 * arata mult mai bine.

Trimis de rossaa in 26.08.11 18:57:22
Validat / Publicat: 26.08.11 20:37:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3551 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rossaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dogvl78
    [27.08.11 01:26:51]

cat se facea cu autobuzul pana la plaja?

iulian68
    [27.08.11 06:20:54]

Am citit si parerile altora despre acest hotel, acum nu stiu cine a fost intr-o 'lume paralela"si cine nu... Prea mari diferente, zau asa!

[27.08.11 07:39:24]

@rossaa: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Ai mentionat ca ai mai fost in Grecia, ai putea specifica unde, ince zona si la ce hotyel/vila? Termenul de comparatie poate fi relevant si poate ajuta mult in intrerpretarea unor recomandari.

rossaaAUTOR REVIEW
    [27.08.11 10:29:57]

maxim 5 minute, te lasa exact pe plaja aceea.

rossaaAUTOR REVIEW
    [27.08.11 10:34:46]

am plecat cu o parere foarte buna despre acest hotel, iar acolo am fost foarte dezamagiti. plus ca nu eram numai noi nemultumiti, mai erau si alti turisti straini nemultumiti.

floricik08
    [02.09.11 16:16:50]

Hmmm... e destul de ciudat, pt unele persoane hotelul sa fie super ok iar pentru altii iad...

Cat despre schimbatul lenjeriei zilnic, eu am fost in Antalya la 5*, un hotel superb unde in nici un caz nu se schimba asternutul zilnic. Acum serios, cine schimba acasa lenjeria zilnic?? Cred ca numai romanii pot avea asemenea pretentii...

cpl.raluca*
    [05.09.11 22:02:40]

Cand aveai cartofi prajiti la masa nu mai erau alte tipuri de mancaruri care contineau aceasta leguma.

Par pe prosoape intr-adevar am gasit si eu.

Lenjeria era extrem de curata si nu e schimbata zilnic ci odata la 3 zile. Nicaieri nu iti schimba lenjeria zilnic, cred ca nici macar tu acasa.

Hotelul nu este atat de rau pe cat il prezinti.

resita2009
    [30.09.12 15:46:58]

Asa cum am mai spus si in alte comentarii am fost si eu o saptamana in iulie si sincer sunt foarte multumit de ceea ce-am avut la 448 euro (2+1 persoane)

Sincer n-am intalnit problemele descrise de tine, asternuturile le-au schimbat dupa 3 zile, prosoapele le schimbau zilnic (era suficient sa le lasi pe jos in baie) iar despre mancare... nu mai e nimic de spus, aveai diferite feluri de mancare pana si cel mic care este un mofturos a mancat fara probleme.

Sunt multe de spus, momentan ma opresc aici si o sa-mi fac timp sa scriu si eu mai pe lard despre perioada petrecuta la Atrium.

cpl.raluca*, dogvl78, floricik08, iulian68, resita2009, rossaa
    Alte impresii din această RUBRICĂAtrium Hotel [Pefkohori]: