ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
ÎNSCRIS: 02.09.10
AUG-2011

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Hotel de 2 stele cu pretentii de 5 stele...

Nu faceti tampeniea pe care am facut-o eu, nu ignorati ceea ce vedeti scris aici-este purul adevar despre Victoria Palace Hotel, mizerie si ieftineala.

Anul trecut am fost in Sunny Beach si am stat la Barcelo Royal, un hotel de 5 stele, nu am ce sa ii reprosez, toate serviciile de calitate.

Negasind locuri disponibile anul acesta am incercat Victoria Palace si rau am facut, trebuia sa astept pana in septembrie cand se elibera la Barcelo.

Am avut 6 nopti si am plecat cu 2 mai devreme, nu mai suportam mizeria din camera, mirosul de vechituri, mancarea ieftina, piscina murdara...

Am avut tipul camerei suita, dar suita la Vicitoria Palace este un dezastru: televizor vechi cu telecomanda sparta, paturi duble cu lenjeria mica si salteaua plina de vin, cafea si alte minunatii, canapeaua pozitionata in fata patului si nu te puteai uita la televizor, baia cu miros de urina, cu cosul de gunoi plin de rugina, fara hartie igienica si sapun.

Tipul mesei a fost demipensiune, aceasi mancare dimineata la mic dejun: renumitul bacon cu branza imitatie de feta, si clatitele cu ciocolata fara nici un gust, seara mai schimbau ciorbele, dar celelalte feluri de mancare aceleasi, daca mergeai la ora 6 apucai pepenele care era lux maxim si cateva portocale taiate in patru.

Fetele de masa murdare, farfuriile ciobite, lingurile si furculitele ruginite, suc la dozator asta ne-au oferit bulgarii in cele 4 zile cu 900 Euro.

Eu imi asum vina in totalitate, mergem pe litoralul lor si le dam banii cu atata usurinta fara sa ne gandim o clipa ca suntem inselati.

Nu mergeti la acest hotel, va impreisoneaza ca si pe mine pozele impunatoare, dar cand ajungeti acolo veti vedea jegul si mizeria impreuna cu designul kitsch.

Trimis de Maria-Sarah in 16.08.11 13:55:53
Validat / Publicat: 16.08.11 14:58:01

VIZUALIZĂRI: 1930 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maria-Sarah); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

rodica73
[17.08.11 21:33:15]

buna Maria-Sarah

cred ca am fost colege de camere (de suferinta in aceeasi perioada) la renumitul Victoria Palace.

Asa cum bine spui, la hotelurile din Bulgaria, mancarea la 5 stele este jalnica!!! Mancare de cartofi si ciorba de spanac nu ai nimerit in restaurant??? Apropo!!! Si eu am vazut luxuriantul pepene doar o data intr-o saptamana ) Este ingrozitor ce se intampla acolo pe banii nostri - nu stiu de ce agentiile de turism nu sterg din listele lor aceste hoteluri...

Iti doresc alte concedii... de vis!!! nu ca acest cosmar

Maria-SarahAUTOR REVIEW
[18.08.11 10:54:55]

Buna Rodica, intamplator sau nu si numele meu real este tot Rodica si cred ca am fost colege de suferinta la renumitul hotel de 5 stele Victoria Palace (**), jalnica vacanta am avut, am dat 900 de Euro pe 6 nopti cu demipensiune si am mancat prin alte locuri seara, ca tin un regim destul de strict si nu aveam ce sa aleg de la masa cu cele mai ieftine mancaruri.

A fost ultima data cand ne vor mai pacali bulgarii, eu am mai fost anul trecut la Barcelo Royal Beach, unde am avut niste conditii super si mancare diversificata, cu branzeturi frantuzesti seara si fructe de mare la disctretie, cu vin si sampanie chiar merita toti banii si recomand acest hotel cu mare drag!

Iti doresc din suflet vacante frumoase fara experiente urate!

Maria-Sarah, rodica73
Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: