ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2016

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu recomand - dezamăgire

Tocmai ne-am intors din concediu si scriu repede cateva impresii, sa nu uit.

NU Este un Hotel de 5* stele! Nu va lasati pacaliti de pozele minunate de pe net.

Este un Hotel de max 3* si dpdv mancare max 2*.

Interior chichos se doreste o amestecatura de decor Egipten combinat cu ceva note Grecesti, auriu, vaze uriase, candelabru imens (nestralucitor) diverse mese si accesorii mobilier dubios. Dar asta nu conteaza, doar ca parere.

Check in se face in teorie dupa ora 14.00 (deci daca ajungeti la 12.00 de ex, aveti de asteptat in hol) in realitate prietenii nostri s-au cazat la 16.00. Deci au asteptat in hol aprox 4h. Noi am ajuns seara, si ne pierdusera camera... platisem extra 50 eur ptr vedere la mare, si o dadusera din greseala... ne-au dat o alta camera provizoriu dar fara pat ptr copil; in fine, la ora 21.30 ne-au dat o camera langa grupul de prieteni si s-a rezolvat. Insa check-out, obligatoriu se face la 12.00! Daca vrei sa mai zabovesti, platesti 10Lev/h!

Personalul de la receptie este destul de obraznic daca aveti probleme, au atitudine si gura mare... nu va asteptati sa gasiti zambete sau intelegere sau orice. Ba chiar managerita mi-a replicat superior printre gene ca pretentii am eu sa faca ea la 10np? Sa sune la GM sa rezolve el problema?! Asta cand s-a deranjat sa se uite la mine ca se intrerupea sa discute cu colegele. F neplacute si nesimtite.

Camerele sunt relativ ok, spatioase, cu mobilier suficient, asa cum sunt majoritatea din BG, dar departe de cele 5*.

Patul matrimonial este de fapt format din 2 saltele una peste alta, si nu dintr-o bucata ci din 2 saltele de o pers... deci tot timpul aluneca si se separa saltelele. Patul ptr copil, este o canapea tare, dar ok (la noi), la cealalta familie cu copil era de nedormit pe ea, au cerut o saltea separat ca sa se poata dormi. Cersafurile (cele mai ordinare, simple si poate cu gurici) sunt puse direct pe saltea... aluneca mereu si sa strang sub tine. Perne de comfort slab si f slab.

Curatenia... jale mare, in cele 7 zile a intrat o data in camera si a aranjat paturile... nu a spalat baia nu a aspirat/maturat, nu a schimabt asternutul/ prosoapele!! Am calcat pe nisip toata saptamana. Prietenii nostri la solicitare au primit prosoape noi. In alta camera a intrat menajera si uitat usa deschisa... au gasit-o deschisa, bine ca nu s-a furat nimic. Hartie igienica ne-am servit din cosul cameristei... baia decenta, dar acesoriile din perete ptr dus, nefunctionale, stateau sa cada, perdea rupta la dus, deci nu va asteptati la cine stie ce. Dar apa e ok, , calda am avut ptr dus.

Belea mare la asteptat lifturile, putine si merg greu, coada la ele si astepti de mori (dar asta este peste tot valabil in BG).

Restaurantul - rau, rau! In anumite zone miroase a gunoi, fara sa exagerez, miroase urat de tot! Personalul depasit numeric, si exterm de ingalat mizer (uniforme murdare jegoase).

Fete de masa murdare si gaurite; se schimbau de multe ori, dar si acele "noi" erau patate din urma. Tacamuri subtiri si felu ca de pomana, iar farfuriile toate dar absolut toate ciobite peste tot. Foarte neplacut!

Mancarea... nici nu mai am putere sa comentez insa pregatiti-va sa mancati 90% acelasi lucru. Slab, f putin divesificat de calitate proasta.

Carnuri (fragede ce-i drept) dar cu sosuri dubioase aceleasi garnituri (cartofi prajiti, orez, legume fierte fara gust, si ceva rosii fierte... dubios) aceleasi paste si niste salte reciclate de dimineata. Si se mai faceau carnati sau niste mici, dar nu sperati, sunt cam necomestibili, au un condiment al lor f neplacut. Deci rau. Am facut indigiestie usoara iar ptr copil am ales mai mult supa (si aceea de plic dupa gust dar mai imbogatita cu ceva taietei legume etc) si chifle si pizza din afara.

Locurile de luat masa putine, coada mereu atat la sucuri (de la dozatoare nu sperati la gust bun) cat si la mancare, evident si sa vanezi o masa ne lua aprox 10 min. Hai sa zic ca la sucurile de la bar, nu stateai la coada, dar la cafea dimineata, stateai mult la coada.

Tonomatele de cafea lapte fierbinte etc, si cele de suc, era ff murdare, jegoase pur si simplu.

Laptele era diluat, se vedea cum curge intai apa.

Gaseai ceva sa mananci, nu mori de foame, dar dupa 3 zile, iti vine sa fugi de miros si tocaturi si sosuri.

Dimineata, aceleasi lucruri fara variatie.

Imi pare rau ca nu am avut rabdare sa fac poze. Nu sperati la gustari intre mese; de obicei se reciclau de la mic dej cateva mizerii care erau puse in soare. Fructele, dulciuri, f calde.

Avantaje: piscina este ok, este recent intretinuta, apa curata, spatioasa. Aici avem o bila alba.

Sigur, sezlongurile ca peste tot full, ocupate cu prosop etc.

Alt avantaj este, ca este f aproape de mare, plaja ok, nisip mare frumoasa.

Sezlongurile se platesc, desi sunt ale hotelului, 10lev/ sezlong sau umbrela deci 30 lev ptr 2 sezlonguri+umbrela! Mai scump ca la Mamaia.

Internetul, mi-a mancat ficatii! Cica este net gratuit jos in hol! Nu merge niciodata insa, niciodata! Daca vrei platesti 35lev per sejur si ai net valabil doar pe un device! Deci pe un sg laptop sau tel! Asta am inteles ca este valabil si la alte hoteluri din jur.

Parcarea 84Lva.

Statiunea este ok, plina de tineret si nu numai, dar scumpa, destul de scumpa. Ma rog depinde de buget.

Noi am platit aprox 700eur fam 3 pers din febr si sa zic ca ptr banii astia in afara de mancare, a fost decent pentru ca marea este ok si vederea frumoasa. Dar am intalnit o fam care platisera 1.400eur, 4 pers si erau distrusi de conditii.

Daca pleci cu gandul ca este de 3* maxim, la un buget de max 400-500 eur... poate e ok, dar daca speri la un all inclusive de 5*... o sa ai un soc!

Concluzie, eu nu voi reveni cu siguranta, aaa si in fiecare zi erau la receptie si alti clienti f nemultumiti de diverse probleme.

Trimis de Gloriatanase in 24.07.16 18:07:13
Validat / Publicat: 24.07.16 18:43:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2221 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gloriatanase); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.16 18:42:58]

@Gloriatanase: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 19&ridAnt=70790

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[24.07.16 18:53:49]

@Gloriatanase -

Într-adevăr, nu este un hotel de cinci stele. Are doar PATRU stele.

Aşteptările şi speranţele mai trebuie corelate şi cu preţul plătit, care nu a fost ca pentru cinci stele.

GloriatanaseAUTOR REVIEW
[26.07.16 00:09:17]

@nicole33:

Nici 4* nu are; am stat la 4* si a fost mai ok; unde miroase a gunoi, farfurii ciobite si asternut rupt si alte inconveniente, nu le mai pot cataloga la 4*.

Pretul/ pachetul pe care l-am platit a fost achizitionat cu 6 luni inainte, early booking, altfel ei (sau agentiile, n-as putea sa stiu) pretind costuri mult mai mari, care evident nu se justifica; eu tocmai ca nu am dat peste 1000 eur, sunt relativ ok, nu consider ca am ratat vacanta complet. Dar am plecat cu gust f amar. Foarte amar.

Gloriatanase
Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: