20969

înscris/ă în 21.04.08
JUL-2011
2350 EUR
+ COPII: 1 -- varsta: 1an 10 luni

Concediu reusit... cu mici exceptii

Am aterizat la ora 9.30 si am fost preluati de insotitor condusi catre un microbuz si transferati direct la hotel.

Ajunsi in receptie la ora 10.15, am completat formularele de cazare, am predat pasapoartele si am fost invitati sa mergem sa servim micul dejun, iar apoi sa revenim pentru a ne repartiza camerele. Fiind 2 familii ci 3 copii mici, dupa ce am terminat masa la ora 11.15 am fost condusi in camerele noastra, etajul 1, partea dreapta, cu vedere spre piscina, am solicitat acest lucru deoarece ai un spatiu imens pana la hotelul urmator, pe partea stanga fiind situat foarte aproape Limak Lara Hotel. Desi aveam platita o camera dubla, am primit o tripla, un pat dublu mare si un pat simplu.

In camera am gasit patutul pentru copil + asternuturi, perna si prosoape suplimentar pentru copil. Toate acestea fara sa "cotizam" la receptie. Peretele dinspre exterior este din sticla, format din geam fix si o usa culisanta, de foarte buna calitate, desi la pranz sau seara era zgomot afara, in momentul in care inchideai usa nu se mai auzea absolut nimic. Baia era foarte curata, zilnic ni se schimbau prosoapele, se aduceau geluri de dus, sampoane, bete pt. urechi, burete de baie, etc. Aerul conditionat functiona foarte bine, puteai lasa aerul pornit si cand nu erai in camera, ceea ce ne-a incantat, mai ales ca uneori caldura ne toropea.

Restaurantul mare, cu diferite feluri de mancaruri, peste, fructe de mare, carne de vita, pui si curcan in fiecare zi. Dulciuri si fructe la discretie. Bauturi: Jim Bean, Absolut, Smirnoff, Beefeater de import si restul toate de productie propie. Racoritoare: Fanta, Cola, Sprite - dozator si Sweps din pet de 2 l. Dimineata in restaurantul principal fresh de portocale.

Piscinele, plaja si marea foarte curate, in fiecare seara era spalata intreaga arie a piscinei principala, analiza apei zilnic la ora 10.30, priveam cum se prelevau probele de apa si analizate la fata locului. In hotel erau cazati foarte multi englezi, belgieni si nemti, mai putini rusi si romani. Exista piscine pt. adulti, zgomotoase, cu tobogane sau linistite (in care sariturile erau interzise), plus inca 2 piscine cu jacuzzi. De asemenea, exista un Miniclub pt. copii, cu piscine de 40 cm, groapa cu nisip, leagane, tobogane, etc + o echipa de animatori extraordinara.

Spectacole in fiecare seara, in prima parte a serii fiind spectacole pt. copii, premieri pt. cei care s-au remarcat in timpul zilei atat la sporturile organizate de animatori, cat si la Miniclub, urmate mai apoi de spectacole pt. adulti - dans, acrobatii, etc.

Cel mai deranjant in acest hotel au fost TANTARII, erau in gradina si in toate spatiile din aer liber, dar si in LobbyBar - Receptie.

Internetul lasa de dorit pe wireless.

Au fost 2 zile in care sau cazat foarte multi turisti, iar la restaurantul principal am avut senzatia ca toti acei chelneri nu mai faceau fata.

O problema a fost ca pentru copii mai mici de 2 ani, nu prea ai multa diversitate in alegerea unei alimentatii potrivite acestora sau mai degraba exista multe feluri de mancare, dar sunt foarte condimentate / aromate (multa menta, cimbru, coriandru, scortisoara in orez - pilaf, etc), iar legumele nu pot fi pasate cu usurinta, fiind preparate la abur. Desigur, toata mancarea era foarte gustoasa pentru adulti, dar copiii nu o apreciau la fel ... In schimb, bucatarii isi luau revansa cu varietatea de dulciuri, atat pt. cei mici, cat si pt. cei mari sau pt. cei care tineau diverse diete.

Impresii încărcate de fotojunior in 13.07.2011 20:04:04

Validat / Publicat: 13.07.11 21:40:43

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Lara: Delphin Palace de Lux Resort, Rixos Lares; Kusadasi: Blue Sky Hotel; Istanbul: Hotel Penisula

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (fotojunior); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11449 PMA (din 14 voturi) nota2

- michaela_1961
[14.07.11 09:33:54]

Felicitari ptr. review si ptr. ca nu te-au impiedicat pisicile sa te simti bine!

Te rog eu mult, ai putea sa faci o comparatie intre Concord, Delphin si Rixos Lares? La ultimele doua am fost si noi si m-ar interesa cum ai perceput Concord-ul in raport cu acestea. Multumesc anticipat!

- plimbarescu
[15.07.11 16:45:27]

Multumim pt un review cu adevarat util, problemele semnalate sunt de luat in seama. Nu dadeau cu nimic anti-tantari, sau nu aveau eficienta? Prefer sa ma manance pisicile lihnite decat tantarii... :) Se pare ca in urma cu putin timp nu exista aceasta problema, altfel sigur aflam (si) de ea.

Publicitate    [25.06.19 09:49:43]