Concorde DeLuxe Resort & Spa

înscris/ă în 16.04.10
MEMBRU: PREMIUM
JUL-2012
+ COPII: 1 -- varsta: 4 ani

Pacat ca am ales altceva pt vacanta

Am ajuns la Concorde datorita faptului ca Miracle era overbooked si a trebuit sa stam aici pentru o noapte.

Cazare intr/o camera cu vedere la strada, dar de dimensiuni un pic mai mari decit una obisnuita, avand pat king size si un pat de o persoana, plus o canapea mare. Walk-in closet luminat, ceva ce nu am intilnit pana acum in peregrinarile mele, halat, papuci, seif, LCD, internet in camera.

Foarte bine izolata fonic, desi cu vedere spre strada circulata nu eram deranjati de zgomotul strazii.

Am ajuns pe la 10-11 dimineata si am putut merge la micul dejun, selectie bogata, iaurturi de diverse feluri, cereale de diverse feluri, fructe uscate, proaspete, branzeturi, nuci, alune, produse de patiserie, paine de diverse feluri, briose... clatite, omlete, oua fierte, crenvusti, oua ochiuri... multe, foarte multe alegeri de facut :) Sucuri, cafea, ceai, espresso

Restaurantul, desi mai mic decat cel de la Miracle nu a fost deloc aglomerat la niciuna din mesele pe care le-am luat aici.

Am mers prima data la piscina pentru copii, 0.40m adancime, situata langa clubul pentru copii unde copiii puteau sta inauntru. pe o terasa, la piscina sau la locul de joaca cu leagane, tobogane, casute... etc. O grupa de animatori se plimba prin tot resortul facand zgomot si adunand copii, ajungand in final sa arate ca un trenulet extrem de zgomotos dar haios.

In prima zi am vazut atat dimineata cat si dupa-amiaza o persoana care a luat mostre din apa piscinei pentru analize. Foarte curat peste tot si ce m-a impresionat a fost ca am vazut angajati care culegeau diverse gunoaie de pe jos daca le ieseau in cale, nefiind angajati in sectorul de curatenie...

Intre piscina mare si clubul copiiilor este un alt restaurant unde se poate manca la pranz, preparate diverse, in special rotiserie, gratare, snitele, salate de diverse feluri, paste, peste.

La piscina mare exista un loc unde se servea inghetata si fructe intre anumite ore, intre mese.

Entertainment la piscina pt adulti, muzica antrenanta fara sa deranjeze. Multi nordici, rusi, cativa americani.

Vagetatie multa foarte bine intretinuta, restaurante cu specific divers la distanta mica fata de piscine si dispuse oarecum radial astfel incat practic le aveai pe toate la indemana,

Cina in acelasi restaurant principal, mancare diversificata si de buna calitate, fara prea multe sosuri si sosulete... Somon gatit intreg la cuptor precum si file la gratar, diverse sosuri la alegere, minuturi cu peste si fructe de mare. Legume la gratar, gratinate, fierte, salate de diverse feluri.

Erau atat de multe alegeri ca nu-mi mai aduc aminte toate felurile de mancare... Ce pot sa spun este ca nu am avut probleme in a-mi hrani copilul (foarte dificil la acest capitol) precum nici pe mine, spre deosebire de experienta de la Miracle unde daca doream peste gaseam doar fiert sau conserve in combinatie cu diverse sosuri si maioneze...

Seara spectacol la amfiteatru, o echipa de dansatoare braziliene... salsa si muzica buna.

Din pacate experienta la Concorde a durat doar o zi si o noapte.

Diferenta mare intre Concorde si Miracle... De la serviciile oferite pana la calitatea oamenilor care le frecventeaza.

Nu imbulzeala din timpul mesei de la Miracle, nu sticlele si alte cele aruncate care pe unde poate, nu stridenta entertainment-ului.

Distractie, discretie, civilizatie, curatenie, amabilitate, rafinament asta am gasit la Concorde.

Dai un ban dar te simti rasfatat in vacanta.

Impresii încărcate de dandana in 27.07.2012 17:53:22

Validat / Publicat: 27.07.12 18:55:37

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Elvetia, Olanda, Germania, Bulgaria, Irak, Spania, Franta, SUA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dandana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11000 PMA (din 14 voturi) nota2

- dorgo
[28.07.12 21:43:24]

@dandana... vreo imagine de la CONCORDE DELUXE RESORT & SPA?

[28.07.12 21:50:46]

@dorgo: esta a-4-a solicitare de acest gen intr-un minut la impresiile lui dandana.

Te rog abtine-te.

- dandana
[28.07.12 23:04:06]

@dorgo: crezi ca as mai fi putut aduce ceva nou la cele 533 poze deja existente? :)

- dorgo
[29.07.12 05:26:01]

@dandana, eu cred ca da, din orice poza mai aflam cate ceva nou, si-apoi mai e si principiul" o poza care face cat zece cuvinte" care e inlocuit, incet, incet, ca tendinta generala, cu cel "un cuvant face cat zece poze"... oare ce s-ar fi ales de deschiderea Olimpiadei din Londra daca in loc de imaginile superbe, cineva, timp de 4 ore, ar fi citit un referat... toti spectatorii, acasa ar fi plecat... ochiul este cel mai fidel organ de simt al nostru... eu cred ca e bine sa iimbinam scrisul si cu 1-2 poze macar, chair luate de pe inetrnet... cu stima...

- Dan&Ema
[10.07.15 09:08:02]

un superbonus nu va strica!

- dandana
[10.07.15 09:14:52]

@Dan&Ema - ma intrerup din a citi seria articolelor despre vacanta dvs la Disneyland pt a va multumi pt vot :)

Publicitate    [26.06.19 12:19:40]