Concorde DeLuxe Resort & Spa

înscris/ă în 11.08.13
AUG-2016
REGIM MASĂ UAI
euro

Superb! Păcat că nu am stat mai mult

Pare ca impresia lasata de acest hotel este aceeasi chiar si peste ani. ma refer la review-ul anterior acestuia, scris de dandana (vezi impresii). acelasi simtamant am avut si eu, de aceea am ales un titlu asemanator.

mai intai trebuie sa spun ca am ales acest hotel datorita insistentei unui prieten, desi in exterior nu mi se parea foarte atragator. acesta este si primul (dintre putinele) aspecte negative la acest hotel: aspectul exterior nu foarte atragator. al doilea este camera cu mobilier mai modest, dar curata, ac perfect, ne-am simtit bine in ea. iar al treilea ar fi lipsa luna park, ceea ce am semnalat si in sondajul pe care l-am primit la plecare.

Insa de aici incolo doar plusuri:

- de cum am intrat in acest resort am simtit o energie pozitiva, data in buna parte de zambetele naturale si deloc comerciale ale personalululi. hamalul foarte amabil si fara sa astepte bacsisul obisnuit (l-a capatat dar nu m-am simtit fortat sa o fac), cei de la receptie foarte amabili, bine cunoscatori ai limbii engleze, femeile ce faceau curatenie erau tot cu zambetul pe buze. in fine, un super personal. poate cel mai placut pe care l-am intalnit in ultimii ani in turcia.

- aquaparkul frumos, bine organizat si foarte bine supravegheat de salvamari care chiar isi faceau treaba, nu ca la delphin palace. am fost chiar surprins sa vad intr- zi cum o fetita de vreo 8 ani dadea semne ca nu se descurca in apa (desi in realitate ea se juca si mima un innec), cand salvamarul a si sarit in apa ca un glont si cat ai clipi a fost langa fetita. totul s-a terminat bine. bravo salvamar.

- piscine curate, desi eu nu folosesc pe litoral piscina. era insa una, cea de adults only (sper ca imi aduc bine aminte) foarte frumoasa, cu un podulet super si multa verdeata.

- gradinile superbe. multa verdeata. peste tot. alei ingrijite. superbe zonele de verdeata. m-au impresionat deosebit. indiscutabil cele mai frumoase gradini din vara 2016 (pentru noi).

- mancarea - eh, aici a fost acel wow. dupa un delphin si royal, ce sanse ar mai putea avea concorde-ul? ei bine, aici este surpriza totala: restaurantul este superb, cu bambus si ornamente florale pe partea dreapta cum intri in resaturant. mancare absolut fabuloasa, peste delphin si royal (e drept nu cu mult). gustul, diversitatea, prezentarea - peste asteptari. parca si curatenia stralucea mai puternic la concorde. un detaliu minor dar relevant: la masa erau servetele de marime big size, foarte frumoase, cu sigla concorde si foarte eficiente (iti ajungea unul singur la masa, spre deosebire de delphin sau royal unde foloseam 4-5 servetele no name). este adevarat ca este un detaliu mic, asa cum am spus, dar efectul pentru noi a fost unul mare.

- spectacole frumoase, unul dintre ele a fost the best of. o trupa numeroasa ce a combinat pentru o ora dansul, acrobatia, drama si coregrafia la un nivel ridicat. cu adevarat profesionisti. tema era ceva despre un pirat, nu mai retin numele spectacolului. la inceputul showului prezentatorul ne-a anunta ca vom avea o seara cu cel mai frumos spectacol din antalya din vara 2016. nu l-am crezut (firesc). la final insa, din fericire, s-a dovedit ca a avut dreptate.

Impresii încărcate de travelpoint in 07.12.2016 22:07:54

Validat / Publicat: 07.12.16 22:53:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (travelpoint); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11000 PMA (din 14 voturi) nota2

[07.12.16 22:39:51]

@travelpoint:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 71&ridAnt=75254

- travelpoint
[08.12.16 08:36:07]

@webmaster45: da, este bine. este intre limak si fame residence. noi am avut camera cu vedere spre limak.

- travelpoint
[08.12.16 08:39:50]

@webmaster45: voi pune si foto, am facut o multime de foto, dar inca nu am avut timp sa le descarc... Promit sa revin si cu imagini.

- calatorul
[09.12.16 18:03:03]

@travelpoint: Felicitari pentru frumoasa vacanta petrecuta si multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite. Algegeri inspirate si vacante frumoase pe mai departe!

Publicitate    [25.05.19 19:32:51]