20692

JUN-2011
500 eur
cu transport AUTOCAR

ARTICOL ARHIVAT

Cat platesti atat primesti!!!

1. locatie de vis

2. personal de treaba 90%

3. camere ca la 2 stele in Romania (cat platesti atat primesti!!!)

4. mancare 20% (totul este suspect :)) ai ce manca, dar ai grija ce!!! :)

5. agentie de turism 10% (nu mergeti cu Chr... tour) nu va luati dupa ghizii romani...autocare de pe timpul lui Papura voda... si multe alte inconveniente fara ac/muzica/filme se pot strica oricand... opresc pe la CELE MAI SCUMPE si jegoase popasuri (au ei totul gratis pe acolo) EX: cafea pe plaja 7.5 lei la popasuri 10 lei. apa pe plaja 2 lei, la popasuri 4 lei, bere pe plaja 8 lei la popasuri 9 lei... si ex pot continua... astia de la CHR... nasoli rau... ca sa nu mai spun ca ne-am intors cu un autocar cu 1 (UN) MILION DE KM LA BORD FARA GLUMA.

si acum sa va povestesc 2-3 vorbe...

DRUMUL este foarte greu, chiar si cu innoptare la chanakale, recomand avionul, nici batut nu mai merg cu autocarul...

HOTELUL este situat la 10 metrii de plaja publica cu nisip fin; 9lei umbrela, 9 lei sezlongul, camere modeste dar curate, recomandate pentru persoane fara pretentii, servicii relativ ok. sa nu va plangeti acolo la personal ca nu ii intereseaza de reclamatii :) te aproba dar nu fac nimic pentru asta... :)

MANCAREA: mic dejun -> ok; pranz si cina "varza" asa intr-un cuvant; locatia unde se serveste masa este ok (nota 7daca nu bate vantul; daca bate vantul... 2 cu indulgentza)

trecand peste aspecte negative... nu stati la hotel... vizitati... vizitati... vizitati... ca aveti ce... (nu mergeti in excursii cu ghidul roman ...va va costa aproape dublu) ziceam ca incheiai cu aspectele negative... :)

Turcia este frumoasa... atat cat am vazut noi... sper ca va este folositor... concediu placut.

ps:

daca am omis ceva... vedeti voi acolo :)

Impresii încărcate de lucian.gogioman* in 07.07.2011 22:53:48

Validat / Publicat: 08.07.11 00:41:20

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (lucian.gogioman*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

- alex1968
[08.07.11 14:31:47]

Buna, am vazut ca ai fost cu aceeasi agentie cu care am fost si eu anul trecut la Kusadasi. Atunci am avut o ghida, Nicoleta, absolut deplorabila si insuportabila, din punctul meu de vedere. (Si) din cauza ei, si pentru mine drumul a fost un cosmar. Tot ea a fost si acum? Multumesc.

- lucian.gogioman*
[08.07.11 16:45:10]

identic si aceeasi persoana... jalnica... la intoarcere au venit cu alt autocar ca al nostru se stricase (cel cu care veniseram) un autocar de prin anii 90 cu aerul conditionat ce mergea doar in fata la sofer si respectiv 4-5 persoane de acolo; i-am tot zis ghidei ca asa nu se poate merge... dar romanasii nostrii stateau ca sardinele acolo, nu ziceau nimic... desi le era cald; m-am dus si m-am asezat langa ea pe scaun in fata, ba pe langa sofer... la un mom mai apare o fata si zice ca ii e rau ca vrea sa oporeasca autocarul, opreste in mom ala eu i zic ca nu ma mai urc in autocar daca nu face ceva cu aerul (nu are voie sa lase pe nimeni acolo) si s-au dus cu autocarul in service si au reparat aerul conditionat ! (o ora am stat intr-o benzinarie pe acolo)... oricum experienta cu autocarul nu vreau sa o mai repet indiferent de cat de ieftin este...

Publicitate    [20.07.19 17:40:43]

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO: