ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.06.2011
    ÎNSCRIS: 15.06.11
    JUN-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Mda...

Inca sunt la acest hotel... in saptamana de miere. Ce as putea sa zic... nu stiu cu ce sa incep mai intai. Cu drumul de 3 ore din antalia pana aici? Nu nu... O sa incep cu o descriere a camerei in care sunt cazat.

Prima impresie pe care am avut-o cant am intrat in ea a fost ca s-a gresit camera si ca e camera femeiei de serviciu. pereti murdari, mobila veche dar nu vechiul acela antic si vechiul acela al bunicii de la tara. mobilier camera DUBLA!! : un pat, 1 fotoliu (cum alah sa stai doua persoane pe 1 fotoliu? dar fiind in luna de miere nu a fost asa greu: D) un tv de motel nu de hotel de 5 stele, o baie cu o cada minuscula. pe terasa doua scaune de plastic. prosoape: 2 mari si doua mici. hartie igienica: 2 bucati (daca se termina fiti cu ochii pe cameriste ca altfel o sa folositi ziare). sapun lichid langa cada, daca stiti cum e cel la 5 litri de la metro (acasa spalam masina cu el). LUATI DE ACASA TOT CE VA TREBUIE PENTRU TOALETA. !!

Am fost in bulgaria la 4 stele si am facut automat comparatie cu asta de 5... NU MERITA!! Apropo, sapunul ala lichid pute urat! POZELE DE PE SITE-URI NU ARATA CAMERA ASA CUM ESTE IN REALITATE!!!

ACUM CE IMI PLACE!

Peisajul!!! Este de 6 stele!! Afara in curtea interioara!! Superb!! Plaja: buna!

Sfat: daca nu va pasa cum arata camera, totul e ok.

Repet, camerele nu sunt de 5 stele. si bucataria e ca la oricare impinge-tava. nu e extra si nici prea rau. inafara de baclavale si inca vreo 2 feluri de prajituri turcesti altceva nu gasiti. dar mananci cat sa te saturi, nu zic ca nu ai de unde.

Oraselul Finike = sat romanesc

Trimis de KORIACK* in 15.06.11 15:38:56
    Validat / Publicat: 15.06.11 16:50:47

VIZUALIZĂRI: 3595 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (KORIACK*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 e numai o particica din camera.mi-a fost rusine sa imi fac prea multe poze in camera
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.70 EUR pe cameră

[15.06.11 15:50:23]

@KORIACK, acorda te rog o nota si la cazare pentru a rezulta o medie relevanta.

[15.06.11 16:49:17]

KORIACK e probabil la plaja acum , publicam review-ul asa cum e; poate reveni ulterior cu nota referitoare la camere si, eventual, cu alte compelatri utile...

Popa Ioana
    [20.06.11 20:15:30]

ce tip de camere ati avut? standard sau de care?

99AIM
    [25.06.11 16:35:24]

Si eu voi merge la acest hotel incepand cu 26 august dar deja incep sa-mi fac griji dupa ce citesc pe aici... poate spune cineva ce excursii optionale se vand la hotel sau cam ce e de vizitat prin jur?

[26.06.11 15:09:52]

A fost camera tip standard. Pe o scara de la 1 la 10 camera are nota 2.

Pentru cei care vor sa mearga acolo:

Va trebui sa va descurcati singurei daca vreti sa iesiti in afara hotelului. Ghizi nu prea gasiti iar cei care sunt acolo iau foarte mult pe o excursie.

De exemplu: O excursie cu vaporasul de la 10 pana la 17=40 euro de persoana. daca va hotarati sa mergeti singuri, sa va descurcati cu propiile puteri va costa: transport pana la Kemer dus-intors pentru doua persoane 20 de euro. excursia cu vaporul: pentru 3 ore=20 de euro de persoana, pentru 5 ore=30 de euro dar este inclusa masa de pranz si bauturi. faceti o socoteala. e mult mai ieftin deci raman bani si pentru cadouri pentru cei de acasa.

singurul dezavantaj e distanta de la hotel pana in Kemer de 60 km prin serpentine cu soferii de "formula 1" de pe microbuz. Necesita stomac tare si mult curaj .

Lasand camera deoparte, exteriorul era de nota 8. Aaa, era sa uit... daca esti roman nu prea contezi, animatorii te baga in seama daca esti olandez, suedez, rus sau orice alta nationalitate.

Sincer, nu mi-a placut hotelul, dar e doar parerea mea.

[26.06.11 15:18:53]

Excursii: duceti-va in Kemer si cautati o agentie. Pe langa port sunt destule. Ghidul de la hotel va cam rupe la portofel. undeva la dublu cat ar costa daca va gasiti singuri. Va trebuie engleza si va veti descurca garantat.

Si inca un sfat: inainte de a manca in statiune uitati-va la lista de preturi altfel veti pati ca mine: 25 de euro doua pitza si o bere... eee, ca turist te mai si arzi

99AIM
    [26.06.11 17:48:30]

Multumesc mult Koriack de precizari, eu ma duc cu masina si vreau sa vizitez pe cont propriu la Demre biserica Sf. Nicolae, insula Kekova cu orasul scufundat... dar conditiile de la hotel m-au pus pe ganduri, de ce draq nu mi-am luat eu Miracle Resort ca tot pe acolo era la bani, asta e acum voi merge aici.

Apropo te rog pune si tu poze cu camera si cu hotelul daca poti sa nu-si mai ia si altii teapa.

atasiei_raul
    [27.06.11 10:22:41]

Avem si noi programat un sejur ptr perioada 03-10.07.2011 tot la acest hotel si am sa revin cu impresii. Rewieul tau, fiind si cel mai recent, m-a cam pus in garda.

In camera nu avem de gand sa stam prea mult, la mancare nu suntem foarte pretentiosi si nici extraordinari de exigenti in ale curateniei. Sper sa fie bine pana la urma.

Ca si excursii optionale, suntem interesati de terasele de calcar cu piscinele calde de la Pamukkale, dar nu excludem definitiv si altele.

costello1982
    [02.07.11 09:54:06]

Te rog zimi si mie este mijloc de transport pana in FINIKE vrem sa mergem la bazarul de acolo... si cam cat costa daca acesta exista.

Multumesc frumos

[15.07.11 10:04:03]

[@costello1982 ]: mijloc de transport este. din 15 in 15 minute e microbuz. nu costa mult.

dar bazar este numai duminica... cateodata. noi nu am gasit. nu te obosi sa cauti bazar. am fost noi si duminica acolo si nu au. cred ca numai de craciun au... si cum craciun la turci nu prea e...

[15.07.11 10:09:29]

Au alimentare, magazine cu haine ca la romani (nu te gandi ca daca sunt haine turcesti sunt ieftine, recomand sa va cumparati de la noi), dar bazar nu.

Asa zisul "centru comersial" cum mi l-a recomandat de la hotel e un fel de... nu stiu cum sa zic, dar pe strada mea sunt mai multe magazine. Ceva frumos e raul care trece pe acolo... se vedeau pestii, era curat, e langa parc. si parcul e frumos, dar mirosea a oaie si ceai turcesc cand am fost eu.

99AIM, atasiei_raul, costello1982, KORIACK*, Popa Ioana
    Alte impresii din această RUBRICĂPresa di Finica Hotel & Suites: