ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2013
DIN: Petrosani
ÎNSCRIS: 02.10.11
AUG-2013

Un resort de nota 10

Am ales acest resort la recomandarea unor prieteni care au fost acum 2 ani acolo si au revenit impreuna cu noi acest sejur. Am mers pe mana lor si se pare ca nu am dat gres.

Asadar am avut 7 zile in care am uitat de toate si ne-am deconectat total de viata stresanta din Romania.

Ajunsi pe Aeroportul din Antalya cu o cursa Tarom (recomand tuturor Taromul personal la bord foarte amabil si zbor placut) 1 ora si 20 de min., deci ajusi acolo am fost preluati imediat de ghidul nostru care apartinea de tur operator, un baiat foarte amabil si istet pe nume Augustin numele agentiei n-am sa-l dau sa nu fac reclama indirecta.

Am urcat in microbuz si in aprox. 2 ore cu o oprire am ajuns la Presa di Finica. Aici am fost intimpinati la receptie de 2 receptioneri fata si baiat care au fost extrem de operativi in aprox. 15 min eram in camera cu tot ce trebuie adica cartele de acces si cartele de prosoape pentru plaja care le puteai schimba zilnic si de doua ori daca aveai chef dar nu avea nici un sens.

Pe tot parcursul calatoriei de la aeroport la hotel ghidul ne-a pus in tema cu toate detaliile privind resortul si zona in care ne indreptam.

Deci prima nota de 10 cazarea si operativitatea. Apoi amplasarea hotelului si peisajul din jur cu imensa livada de portocali precum si muntii in apropiere alta nota de 10 La capitolul mancare si bauturi nu am ce sa comentez, a fost foarte variata si aveai de unde sa alegi, deci inca o nota maxima. Iar entertaiment, incepand de la echipa de animatori pana la profesoara de zumba, maseuzele de la SPA si instructorul de diving la fel nota maxima.

To personalul foarte amabil incepand cu femeia de servici pana la bucatarul chef.

Gradina interioara superba cu palmieri, banani, iasomie, leandru, lime ingrijita fara cuvinte. La palja gaseai sezlonguri libere tot timpul.

Ca sa-ti rezervi un baldachin in gradina de linga beach bar nu costa nimic doar trebuia sa-l rezervi cu o zi inainte la receptia de linga SPA.

Cu siguranta vom mai reveni aici, dar sa stam macar 10 nopti pentru ca 7 ni s-au parut prea putin.

Am sa revin cu niste poze acum nu am la indemana memoria pe care le-am stocat.

Va doresc tuturor un sejur minunat la Presa di Finica!!!

Trimis de Kalimachi in 19.08.13 10:23:57
Validat / Publicat: 19.08.13 11:59:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 3875 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Kalimachi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de pe terasa cam 272
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.70 EUR pe cameră

DB-01-VIN
    [20.08.13 08:54:06]

Daca postai si poze iti acordam punctaj maxim. Oricum ma bucur ca ti-a placut hotelul. Bye

mirelatanc
    [20.08.13 20:15:40]

@Kalimachi: Am cateva intrebari: Pe avion (noi mergem din Cluj) se primeste mancare si ceva de baut?

La ce ora ati pornit de la hotel sa ajungeti la avionul care pleaca din Antalya la ora 10 dimineta?

V-a dat ceva de mancare la hotel pt drum?

[21.08.13 09:29:03]

@mirelatanc: Noi am mers din Bucuresti cu Tarom s-au servit in avion sandwich cafea sucuri etc. nu stiu cu ce linie zburati dar im principiu se servesc pe orice linie. Daca aveti avion la 10 din Antalya trebuie sa plecati cam pe la ora 6 dimineata din resort. In ceea ce priveste mancarea pe drum puteti sa va faceti de seara un pachet si sa-l bagati in frigider pana dimineata sa aveti Concediu placut!!!

[21.08.13 12:39:22]

@DB-01-VIN: Am revenit si cu poze... enjoy

mirelatanc
    [21.08.13 20:16:32]

@Kalimachi: multumim si pentru poze si pentru clarificarea cu mancarea.

by_ella84
    [28.03.14 23:18:18]

Salut,

Imi poate explica cineva care e diferenta dintre Presa di Finica Hotel & Suits si intre Corendon presa di Finica Hotel & Suits.

Vreau sa merg anul acesta acolo dar nu inteleg. Cineva zicea ca e un singur hotel cu doua corpuri dar nu integ de ce are denumiri diferite.

Dupa google maps apar mai multe cladiri acolo.

Eu am oferta de sejur la Presa di Finica Hotel & Suits.

Va multumesc anticipat

[31.03.14 15:23:29]

@by_ella84: Cred ca este vorba doar de schimbare de denumire si pentru aceasta necesita ceva timp pana va ramane la denumirea actuala adica la ce este scris si pe hotel Presa di Finica mi se pare ca am o poza daca te uiti atenta. Intr adevar sunt 2 cladiri in cea unde se serveste masa acolo la etaj sunt camere si din cate am vazut acelea sunt suites adica ca un fel de apartament si sunt mai scumpe dar nu ti fa griji si dincoace sunt super ok camerele curatenie exemplara sa ceri daca poti cu vedere la piscina eu am avut parca 272 la et 2.

In rest super ok totul. CONCEDIU FRUMOS!!!

P. S. Pe plaja sunt niste baieti cu o barca cu motor si hidrobiciclete. Va adunati cativa si negociati cu ei, noi am fost 10 pers. si pentru 10-15 eu de persoana va duce vreo 2-3 ore cu barca sa faceti baie in niste golfuri cu apa albastra cristal... sa va luati apa de baut cu voi.

DISTRACTIE MAXIMA!!!

by_ella84, DB-01-VIN, Kalimachi, mirelatanc