ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Back in time...

Am fost impreună cu soţia la Hotel CAPITOL din Jupiter în minivacanţa de Rusalii. Impresia generală este următoarea: un hotel mare şi prost... sau mai bine zis... "mult şi prost", fără nici cel mai mic bun gust, fără niciun haz... De ce spun asta? O să o iau punctual, poate vă trece şi vouă prin cap să mergeţi aici şi să o faceţi în cunoştinţă de cauză. Eu nu înţeleg de ce aceia care au mai fost acolo nu au surprins nici măcar unul din aspectele la care mă voi referi mai jos. În fine, ciudat e că Uniunea Europeană a mai băgat aici (a cofinanţat această "minune") peste 500.000 EUR. Pentru ce? nu înţeleg... pentru termopane? Cu două termopane nu se face primăvară.

Să începem povestirea cu sosirea la recepţie. O recepţioneră turmentată ne întâmpină pe modul silent, adică în afară de bună seara nu mai zicea nimic... ne-a dat formularele, le-am completat, ne-a dat cheia şi pa. Good night. Ajungem cameră. Miros oribil. De închis, neaerisit. Dau să aprind lumina, nu se aprinde. Îmi trebuie cartelă. Recepţionera nu ne-o dăduse. Cobor. Îi cer cartela, mi-o dă. Nu-şi cere scuze că uitase să mi-o dea. No problem. Pe holurile hotelului (etajul 12) lumină ciuciu. Întuneric de-ţi scoţi ochii. Deh, economie... save the planet. Ecologişti... În rest hotelul frumos, are termopane peste tot, are plasme, are gresie şi faianţă noi... foarte frumos, n-am ce zice. Doar că ar fi putut şi ei să folosească serviciile unui arhitect să dea o personalitate acelei hardughii de hotel de 220 de camere. Mare şi prost. Fără niciun fel de bun gust, fără nicio notă personală, nimic. Termopane, gresie, plasme. Atât. Pentru amenajarea teraselor n-au mai avut bani. Copertină oribilă, cort de nuntă la ţară. În cornier.

Miros nasol. Pute apa mării necurăţată de cine ştie când... dacă stai pe terasele hotelului dinspre mare pur şi simplu pute a hoit. Nu am coborât pe plaja din spatele hotelului, dar se vedea că era plin de pietre şi de mătasea broaştei, de alge, necurăţat, bleah... oribil. Mirosul aşişderea.

Părţile mai bune, piscina, şi terasa (bar) dinspre stradă.

Restaurant mare, foarte mare cu aspect de sală de mese, cantină de fabrică din comunism. La orice oră e gol. Chelneri debusolaţi, umblă chiauni, nu înţeleg de ce nu merge treaba... Feţe crispate, cu teama că nu-şi vor lua niciun bacşiş. Şi aşa e. Nu din cauza lor. Ci a managementului "performant", cofinanţat de UE.

Cea mai proastă experienţă e cea legată de micul dejun. Oribil. De la recepţie ni s-a înmânat o cartelă. Ca pe vremea lui Ceauşescu. Cu pixul pe spate e scris 90. Am dedus că lei. Valoarea celor 3 mese de dimineaţă pe care urma să le luăm. Chelneriţa praf. N-a ştiut să ne explice cum stă treaba cum acest mic dejun. Noi puneam întrebări, ea se ducea să se informeze şi venea cu răspunsurile. În prima zi, a venit de 12 ori la noi la masă... DE 12 ORI... numărat. Iată povestea: Bună dimineaţa... ne înmânează meniurile. (Noi care speram la mic dejun bufet suedez)... nici vorbă. Comanzi din meniu, în limita bonurilor valorice primite şi ce depăşeşti, plăteşti. OK. O întrebăm cum procedăm cu comanda. Cât avem voie să comandă (ea zice cât vreţi)... noi nu descoperisem încă acea cifră 90 scrisă cu pixul pe verso-ul cartelei... nici ea nu ştia, dar s-a dus să întrebe şi ne-a lămurit. Meniul pentru micul dejun... în mare parte preparate pe bază de OUĂ... ochiuri, omlete de vreo 5 feluri, cu cartofi ţărăneşti, fooarte buune... ouă ochiuri arse, cu jambon... o splendoare... preţ 6 lei. În rest, salam (50 gr. 6 lei sau 9 lei), brânză telemea 6 lei 100 gr. Salam canadian 6 lei 100 gr. Brânză feta 9 lei 100 gr. Salate (grecească şi bulgărească) 12 lei, unt 10 gr. 3 lei, gem 20 gr. 3 lei... ROŞII NATUR... 4 lei 100 gr... salam de Sibiu 9 lei 50 gr... Stătem ca vita şi mă uitam ce să comand... cum draq să le combini să faci un mic dejun din cele de mai sus... cafea espresso (bună) 6 lei + lapte condensat 1 leu...

Pe mese (pe terasă) nimic, nici feţe de masă, nici pahare, nici şerveţele, NIMIC. Doar o scrumieră. Chelnerii arată jalnic, tot felul de marţieni, fără nicio noimă.

Piscina ok. Cu trecere prin frumosul restaurant... copii cu colaci, dame în costum de baie, bărbaţi în slip, trec printre mesele restaurantului, Noroc că e mereu gol, nu deranjează pe nimeni.

Aşadar, mic dejun a la carte, eşec total. Dar nu-i bai, că majoritatea turiştilor la micul dejun serveau BERE... Ursus, Timişoareana... etc.

Revin la chelneriţa din prima dimineaţă, care pentru a ne servi 2 omlete, 2 cafele, 2 chifle şi 1 salată de roşii a venit de 12 (douăsprezece) ori la masa noastră, pentru diverse probleme (iniţial soţia ceruse capuccino şi la un moment dat, cam la a 6-a sau a 7-a oară când venea la masă, chelneriţa vine şi ne informează: nu avem capucciono decât cu frişcă... vreţi?) N-am înţeles cum vine asta "decât cu frişcă"... poate îmi explicaţi voi...

Cameristele: la ora 9 dimineaţă băteau tare în uşă. Dormeam. Cu o noapte în urmă am stat până târziu... le ignorăm în primă fază... ele insistă... bat tare în uşă... mă ridic din pat, întreb. cine e? Cameristele!!! , mi se răspunde... deschid. Ce doriţi? Vreţi să facem curat? What??? ... zic nu, mulţumesc. Dar nu doriţi să vă luăm gunoiul sau să vă dăm un şampon ceva, o hârtie igienică? ... eu le zic... daţi-mi o hârtie igienică, ca să scap de ele... şi pleacă... oofff, înapoi în pat la somn...

Parcarea. Nasol. Intrare cu barieră. Tichet de la recepţie. Recepţionera nu mi l-a dat. Portarul de la parcare mi-l cere. Încep cercetările, fac rost de tichet. Mi se dă. După 2 ore recepţionera strigă la mine pe hol... Domnu'... n-aţi plătit parcarea... De ce nu-mi ceruse banii când mi-a dat tichetul? N-am înţeles.

Parcarea are intrare pe la barieră şi pe unde ar trebui să se iasă domnii de la Hotel Capitol din Jupiter au bătut nişte ţăruşi de culoare gri, frumoşi n-am ce zice... Nu poţi să treci de aceşti ţăruşi, dai cu spatele, toată parcarea, faci manevre, te simţi bine...

În concluzie, mare şi prost, servicii proaste (cu excepţia piscinei şi a terasei dinspre stradă), aspect de cantină comunistă, hardughie cu mirosuri diverse...

Hotel care nu are nicio atmosferă, nu îţi inspiră nimic... mă rog, nimic frumos...

Aş putea să mai scriu şi alte experienţe proaste din aceste 3 zile, dar n-are rost să vă mai zăpăcesc.

Disclaimer: Percepţiile pot fi diferite. Dvs. puteţi încerca acest hotel, dar nouă nu ne-a plăcut. HARDUGHIE COMUNISTĂ... Plus că MICUL DEJUN A LA CARTE, e o japcă ordinară, nu cred că o să vă placă... De fapt, n-are ce să vă placă... nişte denumiri printate pe o foaie A4, ...roşii natur 4 lei 100 gr. Deosebit.

Pâinea să ştiţi că e veche. În fiecare zi a fost veche.

Evitaţi CAPITOL din JUPITER. ca de altfel tot litoralul românesc. Recomand BULGARIA ŞI GRECIA.

Vacanţă plăcută.

Trimis de dixi76 in 13.06.11 19:52:42
Validat / Publicat: 13.06.11 20:59:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2904 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dixi76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

DoreD
    [13.06.11 21:07:38]

1000 lei 3 nopti... doar cu mic dejun? ! wow!

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [13.06.11 21:20:44]

In cei 1000 de lei este inclus transportul, dupa cum scrie in fisa tehnica. Chiar, cat a costat cazarea pentru cele 3 nopti?

DoreD
    [13.06.11 21:34:27]

Da, ai dreptate. Probabil combustibilul a mai costat ~ 150 lei, mai sunt mesele de pranz si seara, poate ca nu e asa de groaznic

[13.06.11 23:10:17]

379 lei cazare 3 nopti cu mic dejun. Restul pana la 1000 lei pranzuri + cine + 180 lei combustibil. + inghetate, sucuri, bere, etc.

[14.06.11 09:53:11]

Anul acesta voi merge si eu aici o saptamana. Dupa toate review-urile bune despre acest hotel, al tau vine ca o bomba pt. mine. Sper ca in plin sezon sa nu fie chiar asa. Plaja si marea chiar de nota 0???

rentea
    [14.06.11 10:16:52]

Hai ca ai descris amuzant situatia. Oricum, nu stiu la ce te asteptai de la litoralul romanesc: era clar ca nu se putea face nimic ca lumea. Dupa mine, a iti lua bilete la mare la noi frizeaza cu excentricitatea. Sincer. Stiu bine hotelurile acestea, Jupiter era o statiune frumusica... acum 20 de ani...

Toate hotelurile de pe litoral trebuiesc nationalizate, si apoi vandute cu totul unor investitori mari, impreuna cu portiunile de plaja aferente. Altfel, ... avem ceea ce ai observat si tu.

[14.06.11 10:38:38]

Plaja si marea din dreptul hotelului Capitol sunt pur si simplu infecte. Pietroaie si alte bălării, maidan, apa pute de nu poţi să stai, alge şi alte ierburi intrate în putrefacţie, nu a mai fost curăţaţă apa aia de muuult... Noi am mers mereu pe alte plaje mai de Doamne-ajută. Eu zic să anulezi rezervarea dacă mai poţi şi să te duci în Bulgaria. În plin sezon e mai rău, cred eu.

Faci cum vrei. Keep în touch.

[14.06.11 10:47:25]

In Jupiter am fost acum 3 ani si mi-a placut. Nu m-am dus cu asteptari foarte mari iar ceea ce am gasit m-a multumit. O prefer in locul celorlalte statiuni romanesti. Si eu as fi preferat Bulgaria unde am fost anul trecut, dar anul acesta nu. Plaja faceam la Steaguri, daca nu ma insel asa ii zice la plaja unde mergeam si era curatenie si nu foarte aglomerat. Statiunea mi s-a parut una de bun simt, linistita si destul de curata. Multumesc mult!

[14.06.11 10:54:59]

La Steaguri e OK pt plaja.

[14.06.11 11:19:37]

Spune-mi te rog, piscinele au apa din mare??? Deoarece ma voi duce cu copiii poti sa-mi spui ceva despre locul dedicat lor, clubul “Playstation”? Multumesc din nou!

[14.06.11 11:50:31]

Piscina nu are apă din mare, ci apă de la reţeaua de apă normală, filtrată, e curată, e foarte OK.

Locurile de joacă sunt şi ele bine amenajate, curate, totul e safe.

Aşadar din punctul ăsta de vedere, stau bine.

Enjoy!

[14.06.11 11:54:14]

Multumesc pt. ajutor!

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [14.06.11 22:51:30]

Eu merg la acest hotel de cativa ani buni si din fericire nu am intampinat niciodata asemenea probleme. Anul acesta voi merge din nou si, dupa ce am citit acest review, am devenit foarte curios daca vom avea parte de acelasi tratament.

In alta ordine de idei, asa cum scriam si eu intr-un review despre acest hotel, faptul ca plaja nu este ingrijita in dreptul unei unitati de cazare nu trebuie pus "in carca" acelei unitati (atata timp cat aceasta nu administreaza aceasta plaja).

Cat despre cei care treceau in tinuta de plaja prin mijlocul restaurantului nu pot spune decat ca totul se rezuma la... EDUCATIE. Care, din pacate, la unii lipseste cu desavarsire.

Imi pare rau pentru ce ati patit si speram ca noi sa nu avem ocazia sa povestim astfel de intamplari.

[15.06.11 07:16:22]

@urjanclaudiu, tocmai review-urile tale m-au convins sa aleg acest hotel. Merg pe mana ta. Parerea ta vis-a-vis de plaja este corecta. Multumesc!

[16.06.11 15:29:36]

Salut! Anul asta am decis sa mergem in Jupiter, de mult am visat sa stau intr-un hotel "mare si prost", d-asta "comunist" pe plaja, nu am avut nici o data ocazia sa ma cazez la unul, poate ar trebui promovate exact asa cum sunt "hoteluri comuniste", parerea mea...

Asa, in fine...

Problema cu plaja nu apartine hotelului intr-adevar, dar daca vor clienti nu cred ca ar fi o problema sa o curete macar in dreptul hotelului si sa aduca 30 de masini de nisip...

[16.06.11 15:49:16]

Imi puteti spune si mie cam la ce distanta de hotel e plaja asta "la steaguri"?

Multumesc anticipat!

neimportant
    [16.06.11 16:01:39]

Am citit cu amăraciune impresiile tale legate de acest hotel, ai încercat și chiar ai reușit să faci haz de necaz.

Cu o aserțiune nu sunt totuși de acord... mai bine zis jumătate din aceasta.

”Un hotel mare și prost” - de mare nu zic nimic, 220 de camere, 'nșpe etaje. Dar epitetul ”prost” nu prea i se potrivește. Poate managementul acestuia era ”prost”. Modului de administrare defectuos, pe care l-ai simțit pe propria-ți piele, i-ai fi putut acorda ”degajat„ calificativul de mai sus.

Bietul hotel, n-are nici o vină... asta așa ca să intrăm în jocul personificărilor estivale.

Cu stimă,

Z...

[16.06.11 16:26:36]

într-adevăr, hotelul nu are nicio vină, biata construcţie, ci doar managementul "performant" de acolo.

Ciudat e că facultăţi de turism sau cu specializări în turism sunt o groază. Chiar şi multe programe de master. Mă întreb oare generaţiile de manageri în turism care termină aceste facultăţi, unde profesează? OK, investitorii au şi ei "vina" lor, dar managerii? Oare atât pot? Ăsta e nivelul lor de competenţă? Recepţionerii, ospătarii, cameristele sunt şi bieţii de ei personal de execuţie, fac şi ei cum li se spune, dar important e cine şi ce le spune să facă... oricum, vorbim discuţii... Bulgaria & Greece până la noi semnare de redresare a situaţiei...

Respect,

Je.

[16.06.11 17:01:43]

ProB. Good idea. Poate ar trebui exploatat segmentul ăsta şi făcut un business autentic. Senzaţii turistice comuniste, anii 65- 75. Poate prin vest mai sunt nostalgici care ar aprecia. Sau chiar în România. Pe bune, poate vreo agenţie de publicitate capabilă ar putea promova acest aspect, să-i zic aşa. Bine, treaba e mai complexă, dar cred că e interesant ca şi business. Oricum, n-avem ce pierde. Păcat că s-au dus maeştrii Jean Constantin şi Dem Rădulescu, poate s-ar fi băgat la nişte spot-uri publicitare...

Iată şi nişte link-uri sugestive:

[16.06.11 17:04:01]

La Steaguri - cam 7-800 de metri de hotel Capitol.

[16.06.11 17:59:38]

esti genial!!!

florinvsc
    [28.06.11 10:40:13]

Sa-mi dau si eu cu parerea, sa ma bag in seama ca nea Ion. Punctual.

1. Mirosul de "aer inchis" pe care l-ai simtit in camera nu se datoreaza "comunismului" ci simplului fapt ca ai mers la mare la inceputul sezonului, probabil ai fost primul care a fost cazat in camera respectiva in anul respectiv. Avand in vedere ca turistii nu prea dau navala in lunile mai si iunie pe litoral ar fi putin cam greu sa aerisesti zilnic 220 de camere (care de fapt sunt 208 - fie vorba intre noi). Aceasta problema se rezolva foarte usor, se deschide usa de la balcon pentru 5-10 minute si gata.

2. Faza cu cartela pentru lumina. Daca nu stiati ca aproape toate hotelurile au acest sistem de iluminat sau daca receptionera "turmentata" (banuiesc ca sunteti detector de alcool - sa ne spuneti si noua ce alcoolemie avea) a uitat sa v-o inmaneze sa stiti ca puteti introduce acolo orice card, de la card bancar, card de fidelitate la supermarket sau farmacie, efectiv orice card de plastic. Este valabil pentru orice hotel care are acest sistem. Totusi ma mira ca nu v-a fost inmanat cardul la receptie, sa nu fie vreo "infloritura" dat fiind ca hotelul nu s-a ridicat la standardele dumneavoastra inalte. Si cred acest lucru din simplu motiv ca cheia ARE ATASATA CARTELA, nu se da separat. Asta este si scopul cartelei, cand pleci din camera automat iei si cartela cu tine, deci nu vei uita lumina sau televizorul pornite. Daca se inmaneaza separat cartela de cheie care mai este rostul ei?

3. Lumina "ciuciu" de la etajul 12 este de fapt ciuciu la toate etajele pana cand omul, turistul face ceva teribil, pentru care trebuie ani si ani de studiu, adica se uita dupa intrerupator si apasa pe el. Exista intrerupatoare pe holurile tuturor etajelor. Trebuie doar un degetel "magic".

4. Mirosul a "hoit" si plaja necuratata. Acestea nu sunt atributiile hotelierilor. Nici daca ar vrea sa curete ei pe banii lor plaja nu ar avea voie. Singurul responsabil cu aceasta activitate este administratorul plajelor - Directia Apelor Dobrogea Litoral. Crezi ca celor de la hotelurile de pe plaja nu le-ar place sa fie plaja curata si sa miroasa a orhidee?

5. Chelnerii cu "fete crispate" ca nu isi luau bacsis. Dupa cum se vede cred ca esti prima oara prin Jupiter si mai ales la Capitol. Chelnerii de la Capitol sunt o parte chiar chelneri iar o alta parte sunt tineri practicanti care fac practica acolo (trebuie sa invete undeva). Aceasta problema se rezolva cu putina rabdare si intelegere. Toti am fost tineri si toti a trebuit sa invatam undeva ca sa capatam experienta. Daca nu le-ati dat bacsis cu atat mai bine. Eu daca faceam practica acolo nu as fi luat nici un bacsis de la dumneavoastra.

6. Cartela pentru masa, cea care avea 90 pe verso nu este deloc "cum primeai pe vremea lui Ceausescu". Pe vremea lui Ceausescu primeai un set de tichete care continea atatea tichete cate zile aveai sejur. Stateai 12 zile primeai 12 tichete. Fiecare tichet era impartit in trei parti, incepand de la margine catre cotor MIC DEJUN - PRANZ - CINA. Si pe vremea lui Ceausescu nu iti alegeai ce sa mananci din meniu, daca la pranz era mancare de cartofi pai mancare de cartofi manca toata lumea. Nu aveai posibilitatea ca acum sa alegi intre salam canadian, salata greceasca sau salam de Sibiu. Comparatia cu comunismul nu este valabila. Daca vrei sa vezi hoteluri comuniste mergi la orice hotel de o stea sau doua stele incepand de la Mangalia pana la Mamaia si o sa te saturi de comunism.

7. Pe terasa nu erau fete de masa pe mese si nici servetele. De ce oare? Intrebare intrebatoare. Pentru ca la mare mereu adie briza, uneori chiar foarte tare si servetelele ar prinde aripi iar fetele de masa ori ar lua-o dupa servetele, ori s-ar umple de nisip, lucru care poate deranja turistii mai fitosi. Fata de masa se pune pe masa dupa ce se aseaza turistul, sau cand isi exprima dorinta de a servi masa pe terasa.

8. Faza cu "toti turistii serveau la micul dejun bere Ursus sau Timisoreana" chiar e gogonata. Chiar toti toti? Nici lor nu le placea salamul canadian si omleta "arsa"? Nici salatele? Copiii ce serveau? O tuica? Un coniac mic?

Oricum noi va credem ca si noi mai mintim.

9. Cameristele bateau la ora 9 in usa. Daca bateau ca de ce bateau, daca nu bateau ne plangeam ca nu s-au schimbat prosoapele, ca nu avem hartie igienica sau ca nu a fost luat gunoiul. Rau cu rau dar mai rau fara rau. Romanul are mereu ceva de vociferat. Se rezolva tot simplu: Iei camera de doua stele la orice hotel de pe litoral si nu o sa te deranjeze nimeni sa-ti faca curatenie in camera sau sa ia gunoiul. Poti sa incerci la Cometa, tot in Jupiter. O sa-ti cumperi hartie igienica de la magazin si poti dormi linistit tot sejurul.

10. Parcarea. Parcarea nu a avut dintotdeauna tarusii aia acolo. Tarusii au fost infipti acolo pentru ca veneau cei care aprovizioneaza magazinele si restaurantele din zona si parcau acolo moca. Plus alti smecheri. De aceea au introdus sistemul cu intrarea si iesirea printr-o singura poarta de acces, ca sa intre numai clientii hotelului. Cat despre manevrele care trebuiesc facute in parcare banuiesc ca de aia aveti o bucata de plastic pe care scrie PERMIS DE CONDUCERE, tocmai ca sa stiti sa efectuati manevrele alea.

Sfat pentru anadragusin: NU iti anula rezervarea la acest hotel. Plaja din dreptul hotelului nu este folosita decat de cativa mai in varsta sau de cei cu copii mici. Plaja principala din Jupiter se afla la mai putin de 5 minute de hotel, cum iesi din hotel in dreapta si este o plaja superba. Daca totusi nu iti place plaja Jupiter mai mergi 3 minute in aceeasi directie si gasesti plaja LA STEAGURI din Neptun, plaja certificata Blue Flag, la standarde internationale, cu nisip fin ca faina. Am spus intotdeauna ca hotelul Capitol nu este pentru fitosi sau pretentiosi.

P. S. Alge sunt pe toate plajele din Romania. In lunile Mai si Iunie nu este "rentabil" sa fie adunate pentru ca nu sunt multi turisti, insa in lunile Iulie si August se aduna zilnic, cel putin in Jupiter, seara dupa ce pleaca turistii de pe plaja vin niste tractoare care aduna algele si altele care "perie" sau grebleaza plaja. O sa ai un concediu foarte frumos. Si daca tot mergi pe mana lui urjanclaudiu te rog sa mergi si pe mana mea, asa o sa mergi pe doua maini deodata. ))))

[28.06.11 11:41:50]

Dragă FlorinVSC,

îţi respect punctul de vedere (fără să fac mişto) şi cred că depinde de fiecare persoană dacă îi place sau nu la Hotelul Capitol din Jupiter. Unora poate chiar le place... Mie unul nu mi-a plăcut. Asta e. Am postat comentariul ca să relatez experienţa mea. Desigur, alte persoane poate nu sunt deranjate de toate aspectele pe care le-am descris eu acolo. Aşa că, fiecare e liber să aleagă ce vrea.

Aş putea să îţi răspund şi eu amplu şi punctual, dar cred că polemica nu-şi mai are rostul... Eu tot ce am scris acolo cred, iar tu tot ce ai scris crezi. E normal ca oamenii să gândească diferit şi să fie diferiţi. Aşa e lumea.

Succese în continuare.

florinvsc
    [28.06.11 11:53:53]

[28.06.11 12:00:11]

@florinsvc: gasesc usor rautacios si usor deplasat ecoul tau - cel de mai sus, ultimul (intre timp a fost sters complet de autor, nota ulterioara postarii).

Te invit sa limitezi la minim devierile off-topic. Subiectul acestei rubrici, daca nu ma insel, este Hotel Capitol si statiunea Jupiter.

Pe de alta parte, apreciez mult maturitatea, eleganta si tactul din raspunsul dat de dixi76.

[28.06.11 14:58:07]

Admin, eu apreciez raspunsul lui florinsvc si ii dau dreptate, nu cred ca e deloc rautacios...

S-ar putea ca florinsvc sa faca parte din Administratia hotelului iar dixi76 a fost la fel de "rautacios" spunand despre managementul de acolo ca este "performant" intr-un sens peiorativ...

Poate omul chiar isi da silinta si se straduieste sa puna la punct toate problemele hotelului si il deranjeaza cand nu ii este recunoscuta munca...

Acum fie vorba intre noi e cam singurul comment rau despre hotel Capitol, iar in ceea ce priveste nemultumirea turistului roman are dreptate florinsvc, nu ne convine nimic frate cand vine vorba despre turismul romanesc, dar cand mergem pe-afara dormim in tot felul de hoteluri imputite si nu mai comentam nimic...

[28.06.11 15:10:45]

@ProB: ecoul in cauza a fost editat (sters in intregime) de florinsvc la ora 12.05 -- avand in vedere ora la care ai postat tu, ma indoiesc ca ai ajuns sa-l citesti si, in consecinta, sa-l "apreciezi". Probabil te referi mai sus la o interventie anterioara a sa, nu la cea la care faceam eu referire.

Inca o data, rog sa pastrati discutia pe subiect.

anadragusin, dixi76, DoreD, florinvsc, neimportant, ProB, rentea, urjanclaudiu
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: