ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2019

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Concediu All inclusive

Am fost cazati la Capitol in perioada 28 iunie-03 iulie cu bilet luat prin agentie, pachet All inclusive, 4 persoane, 2 asdulti si 2 copii.

Desi pentru unul dintre copii aveam pe documentele de cazare canapea extensibila am primit un pat pliant care la orice miscare a copilului aluneca pe parchetul care era destul de uzat.

Mirosul din baie foarte urat, cand faceai dus apa refula din cadita prin pardoseala, cadita de la dus era veche cu pete negre ici colo, asternuturile timp de 6 zile cat a durat sejurul nu au fost schimbate.

Mancarea la all inclusive nu a fost nici pe departe pe gustul nostru. Masa de dimineata era la ora 8 initial apoi a fost mutata la ora 7.30. Prea tarziu deoarece pana mananci se face lejer ora 8-8.10 si pierzi destul de mult timp pana ajungi la plaja. Toate felurile de mancare de la pranz si de la cina aveau marar si rozmarin. Nu conta ca era carne de pui, porc, vita, fasole, cartofi... etc, toate felurile contineau aceste ingrediente. La fel zilnic la mesele de pranz si cina cartofi prajiti, cartofi preparati in diferite feluri, fara a fi diversificata mancarea. Dimineata erai nevoit sa mananci aceleasi mancaruri, 1 singur fel de ceai, fara iaurt, fara un capucino, fara multe lucruri necesare pentru un mic dejun.

La pranz existau maxim 2 feluri de ciorba in care trebuia sa cauti carnea cu lupa iar desertul in tot sejurul nostru a fost mere iar seara se aduceau prajituri. Sucuri doar acidulate la dozator, pepsi, 7up, mirinda si cam atat, (daca ati gustat sucurile la TEC de dupa revolutie stiti despre ce sucuri vorbesc acum) in data de 02 si 03 nu au functionat dozatoarele nici in restaurant nici la bar fiind nevoiti sa luam pentru copii apa de la magazinul de langa hotel. La discutia avuta la bar cu chelnerul a spus doar atat: "ne pare rau nu avem ce face". Se puteau gasi solutii, ca hotel ar trebui sa fii pregatit pentru orice situatie. La fel, cand intri la masa trebuie sa astepti la usa la rand sa spui unui angajat camera la care esti cazat si abia apoi poti intra. Se formeaza la micul dejun coada de la restaurant pana la receptie.

La piscina apa foarte rece, sezlonguri doar daca apucai, la camera de jocuri puteai intra doar 1 ora si atunci daca mergeau x - boxurile sau daca nu erau copiii angajatilor acolo sa astepti dupa ei sa termine jocul.

Am cerut in prima seara de la receptie un uscator pe care sa ne uscam prosoapele de la plaja si bineinteles ca nu am primit deoarece nu aveau decat 1 pentru tot hotelul insa ni s-a spus sa cautam o sfoara sa o punem in balcon si e ok asa.

Nu au plaja proprie pentru hotel, golfuletul cu apa din fata hotelului este plin de alge si are pietre foarte multe.

Singurul lucru frumos la acest hotel este terasa pe care daca prinzi loc la masa poti manca privind marea.

Nu recomand acest hotel, din punctul meu de vedere 1 stea ar fi suficienta.

Trimis de Miky_28 in 06.07.19 18:50:54
Validat / Publicat: 06.07.19 20:10:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Neptun 2D Resort and Spa

VIZUALIZĂRI: 1268 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Miky_28); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 din camera marea se vede partial.

[06.07.19 20:09:56]

@Miky_28: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

nicole33
    [06.07.19 22:02:55]

@Miky_28:

Mancarea la all inclusive nu a fost nici pe departe pe gustul nostru.

Poate că sistemul all inclusive pur şi simplu nu vi se potriveşte, deşi mie mi se pare perfect mai ales pentru o familie cu doi copii.

Cu puţină imaginaţie cred că ai fi putut mânca ceva diferit în fiecare zi. Totuşi preparatele pentru micul dejun sunt destul de standard, fiecare combinându-le după preferinţă.

La hotelurile cu all inclusive foarte foarte rar vei găsi mai mult de două feluri de supă/ciorbă la o masă. Important este ca acestea să fie mereu altele în fiecare zi şi atunci mănânci în fiecare zi altceva. Practic, după o săptămână, ajungi în aceeaşi situaţie ca la un restaurant care are zece feluri de ciorbă în meniu din care îţi comanzi mereu alta în fiecare zi.

Păi dacă zici că hotelul nu are plajă proprie, atunci la ce se referă nota acordată de tine plajei? Doar nu este vinovat hotelul pentru că nu a strâns nimeni algele

Miky_28AUTOR REVIEW
    [06.07.19 23:00:57]

Am mers zilnic la plaja aproximativ 15 minute de la hotel de 2 ori pe zi. Hotelurile de langa Capitol aveau plaje unde puteai avea acces si unde erau chiar si locuri amenajate pentru copii.

doinagherasim*
    [14.07.19 10:29:59]

Iata motivele pt care nu ma mai duc in vacante pe litoralul nostru din 2010!

Am preferat sa merg cu masina sute de km (suntem din Neamt) pana in Bulgaria: am 17 vacante petrecute la ei, cu AI, in diverse statiuni si hoteluri de 3 si 4 stele, cu bani mult mai putzini cheltuiti decat la noi si mereu am fost multumitzi (ignorand micile probleme), dar ce a fost mai important, ne-am intors sanatosi (fara probleme... stomacale). Cat mai putem... tot la ei!

doinagherasim*, Miky_28
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: