Gural Premier Belek (ex Ali Bey) [HV1]

1850 Euro
+ COPII: 1

Foarte reusit concediul

Sa incepem cu inceputul:

1. Locatia este foarte ok, mult spatiu verde, foarte aerisit. Clubul este compus din mai multe vile impanzite pe tot teritoriul hotelului. Camerele sunt destul de spatioase, noi am stat in DBL standard, baia este cu dus. Curatenia se face zilnic, fara probleme.

2. In ceea ce priveste masa totul a fost foarte ok... mancare foarte diversificata, gustoasa si cred ca era ceva pe gustul fiecaruia, oricat de pretentios ar fi fost.

3. Bauturile-aici am ceva mici obiectii in ceea ce priveste bauturile spirtoase care sunt locale. Deasemenea ce nu mi-a placut a fost faptul ca nu era un bar deschis toata seara. In rest totul foarte ok tinand cont de faptul ca oferta este all-inclusiv.

4. Piscinele mari, curate, foarte ok atat cele pt. adulti cat si cele pentru copii.

5. Plaja mare, sezlonguri suficiente insa cam mult pietris.

6. PUNCTUL FORTE-cei de aici au un imens Aqua PArk cu absolut tot ceea ce ti-ai dori in el. Pentru copii este absolut minunat.

Ca si concluzie a fost un concediu foarte reusit si cred ca o sa revenim si anul acesta.

Impresii încărcate de dukas in 01.02.2011 13:21:45

Validat / Publicat: 01.02.11 14:46:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Belek Beach, Adora Golf Resort

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dukas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

- elag
[24.02.11 14:27:21]

AM citit cateva impresii scrise de straini care laudau curatenia resortului dar ziceau ca se vede insa ca nu e renovat demult.

Poti sa-mi spui, din acest punct de vedere, cum arata camerele? Mobila e "obosita" rau? La baie e jenant? Sau in restaurant?

Multumesc

- dukas
[27.02.11 00:11:39]

Intr-adevar se observa faptul ca resortul nu a fost renovat de mult timp. In acest sens singurul lucru care mi-a atras atentia a fost usa de la baie care era putin scorojita la margini. In rest, sincer, totul a fost ok. Poate un mic minus ar fi faptul ca, spre deosebire de hotel-urile de 5 stele in care am mai fost, baia avea doar dus, nu si cada.

Oricum, din punct de vedere al curateniei si al decentei mobilierului poti sa fii linistit, totul este ok.

[14.04.11 00:45:50]

Am citit ca a fost renovat in 2010, asa este?

Vreau sa aleg intre acest hotel si Adora golf resort, dar nu stiu pe care. Avem si un copil de 1 an. Ce sfat imi dai?

[14.04.11 01:23:50]

Club AlyBey Belek a fost cumparat anul acesta de grupul Gural si se numeste Club Gural Premier deci este posibil sa fie renovat. Asa am auzit si eu insa nu am certitudinea.

Oricum acest club are plaja cu nisip si intrare lina in mare si un mare aquapark, camerele insa sunt mai mari la Adora.

- dukas
[14.04.11 13:03:56]

Eu va recomand Ali Bey... mai ales daca aveti copil mic... In Aqua Parc gasiti un loc special pentru copii mici.

- mirela1134
[16.04.11 16:27:10]

anul acesta voi merge la gural premier belek si am mari emotii nu prea gasesc impresii si pareri despre aly bey am ales clubul pentru aqua park tinind cont ca am un baiat de 13 ani mincarea curatenia am inteles ca e ok ceea ce nu mi place sunt camerele ce imi puteti spune despre ele cum e baia dar mini barul ce contine oare a fost renovat in 2010 ce tipuri de camera imi recomandati va multumesc si astept orice fel de informatie

[16.04.11 17:05:51]

Camerele standard au 24 mp, gresie pe jos, seif, tv, minibar cu bauturi nealcoolice, balcon iar baia este cu cabina de dus, uscator de par.

Camerele family au 40 mp sunt formate din 2 camere conectate intre ele si au aceeleasi dotari ca si camerele standard.

Mai sunt cateva camere luxury dar sunt mult mai scumpe si nici nu cred ca le veti gasi de vanzare la vreo agentie.

Daca copilul tau a implinit 13 ani nu mai beneficiaza de reducere la acest hotel, deci veti plati pt 3 adulti.

Insa aquaparkul face toti banii. Are 15000 mp cu vreo 5 piscine si 20 de tobogane de diverse marimi.

[17.04.11 12:32:57]

Multumesc pentru raspunsuri, am ales Gural Premier cu camera deluxe. Am inteles ca doar o parte din camere sunt renovate. O sa plecam in septembrie si sper sa fie totul bine. Pentru mirela1134 pe Tripadvisor.com gasesti multe pareri despre Gural Premier (fostul Ali Bey Belek).

- mirela1134
[18.04.11 15:34:24]

va multumesc mult pentru informatii sper sa nu regret

- andugolf*
[02.07.11 21:01:34]

buna ziua imi spuneti si mie cum era plaja si marea? aveau si nisip sau numai pietris erau curate si bine intretinute sau murdare?

MULTUMESC

[12.08.11 15:21:10]

Buna ziua

Dupa multe tatonari, ne-am hotarat sa mergem la Gural club... o familie cu baietel de 8 ani, mare amator de tobogane. Vreau sa intreb cunoscatorii daca au vreun sfat de dat, vreo smecherie de impartasit, vreo avertizare de facut... ce sa facem/ce sa nu facem?

intreb cateva:

- e nevoie de papuci pentru intrat in mare?

- prosoape la piscina si la mare ok?

- e vreun corp de cladire mai bun ca altul? noi vom avea camera la bungalow... la etaj sau la parter?

- nu inteleg din poze: care e restaurantul principal? ma gandesc sa incercams a stam la distanta egala de restaurant, aquapark si mare, e o idee buna?

- cel mai important: mai erau romani pe acolo? cati? ce natii de turisti erau? baietelul nostru va fi foarte fericit sa-si faca prieteni...

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si pareri

[14.08.11 13:18:40]

Incerc sa-ti raspund eu la cateva intrebari.

- plaja este cu nisip, sunt cateva pietricele mici la intrarea in mare dar eu zic ca nu sunt necesari papuci.

- despre prosoape de plaja stiu ca sunt dar cum am stat doar o noapte acolo nu am avut nevoie deci nu stiu cum sunt dar cele din camera erau bune.

-camerele sunt punctul slab al acestui resort. Doar un corp de cladire a fost renovat (aflat spre aquapark, cred ca 9 sau 10, nu mai stiu exact) si cu siguranta nu o sa primesti acolo camera.

-romani nu stiu cati o sa gasesti avand in vedere ca in general romanii se feresc de camerele vechi, in general sunt nemti, au si o scoala de tenis germana acolo.

Oricum la anul cand am inteles ca o sa renoveze tot resortul pretul o sa fie mult mai mare.

Restul camerelor sunt destul de vechi dar curate, mobilier vechi, gresie pe jos, doar dus in baie. Pozele care le-am pus eu sunt de la corpul renovat doar cele 2 in care paturile au cuverturi albastre sunt din camerele nerenovate.

-restaurantul este langa corpul nr. 5 (vezi poza cu harta resortului pe care am pus-o). Corpurile nr 8,9 10,11 sunt aproape de aquapark iar iar 4,5 si 6 aproape de restaurant si piscina principala.

Mancarea este foarte buna iar aquaparkul de-a dreptul spectaculos.

In concluzie mie mi-a placut mult acest club si daca camerele vechi nu te deranjeaja eu zic ca ai facut o alegere buna.

Cand vreti sa plecati acolo?

[16.08.11 12:35:24]

multumesc frumos de asa informatii utile.

Plecam pe 24 aug, pentru 12 zile.

As mai intreba, daca e loc, cu scuze... in afara resortului e ceva pe aproape? ati iesit pe afara? e vreun complex comercial prin apropiere? daca ne-o trebui ceva...

Despre tantari aveti vreo informatie? sa luam aparatul anti-tantari?

Deci plecam cu inima deschisa... camerele trebuie sa fie rezonabile, nu cred sa ma dezamageasca tare, curate sa fie... oricum vom sta mai mult pe afara...

Multumum frumos

[16.08.11 16:08:15]

Chiar langa resort nu sunt magazine dar la vreo 2 km este oraselul Belek unde gasesti o gramada de magazine.

Cand am fost eu in mai nu erau tantari, nu stiu cum este in august dar avand in vedere ca aparatul nu este mare nu strica sa-l aveti cu voi pentru orice eventualitate.

Camerele sunt destul de spartane dar daca stii de la inceput ce te asteapta macar nu o sa ai dezamagire cand o sa o vezi.

Cat te-a costat sejurul? (eventual spune-mi prin PM daca vrei).

[17.08.11 08:24:05]

multumesc frumos de sfaturi

despre costat, nu prea stiu ca n-am facut eu rezervarea, a fost alegerea sotului meu, sper sa fi fost buna, de obicei face alegeri reusite

[06.09.11 22:25:05]

@ irina selaru:

Buna seara!

O sa plecam pe 12.09.2011 in Belek la Club Gural (avem si un bebe de 1 an si 5 luni) si as dori sa stiu cum a fost. cum este hotelul, cum e plaja etc. daca au fost probleme? Va multumesc pentru orice informatie.

[07.09.11 14:18:01]

As vrea sa cer scuze tuturor pentru ca am facut o regretata confuzie: nu am fost la acest Gural Belek (fost Ali Bey) ci la alt Ali Bey care e in Manavgat. Am fost dezinformata si regret ca am transmis si altora impresii gresite. Am mai si deranjat lumea sa imi dea informatii... Despre acel hotel la care am fost am scris deja si voi mai scrie, ca sa ma revansez

- petrutaa
[04.01.12 14:08:43]

Pana la ce ora erau deschise barurile seara? Adica seara se putea bea o bere sau un suc undeva?

- petrutaa
[04.01.12 14:21:55]

- mandi
[06.06.12 19:55:22]

@Andox: Stii cumva au terminat de renovat tot hotelul?

[07.06.12 08:52:04]

@mandi: Nu au terminat, dar anul asta poti rezerva diferentiat. Standard -nerenovate, De Luxe- renovate.

Publicitate    [23.11.19 03:45:29]