ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.12.2010
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 04.10.09

Privind cu incredere spre 2011

Se apropie cu pasi repezi sfarsitul de an, multi fac bilanturi privind in urma mai veseli sau mai tristi, eu prefer sa privesc inainte conturandu-mi asteptarile pentru noul an care sper sa fie mai bun, mai prosper. Vom vedea...

As fi vrut sa scriu pe forum cateva impresii insa nu toata lumea ajunge sa citeasca acolo, din pacate foarte multi nu si-au facut cont si acolo, de aceea cu permisiunea voastra voi incerca aici sa-mi indrept gandurile sincere pentru voi si imi doresc ca anul ce vine sa aduca cat mai putine certuri in marea noastra familie, sper sa se termine cu febra acumularii de puncte si sa ne putem concentra pe adevaratul scop al site-ului, adica pe turism.

Fiecare dintre noi vedem lucrurile dintr-un anumit punct de vedere, de aceea suntem cu totii atat de diferiti si totusi atat de asemanatori cand vine vorba sa punem putin suflet pentru o cauza nobila. Tocmai din acest motiv nu vreau sa-mi fac propriul bilant, se poate interpreta in mod diferit, asa cum percepem in general lucrurile, doresc sa va marturisesc si chiar nu stiu de ce spun asta, o parte din sufletul meu pentru AmFostAcolo s-a pierdut pe parcursul celor doua saptamani de rautati, rivalitati, prostii, nici nu stiu cum sa le zic intre mine si o parte dintre utilizatori. Dar ceea ce m-a deranjat cel mai mult a fost pozitia adoptata de foarte multi dintre voi aratand acuzator asupra mea pentru anumite fapte de care nu eram raspunzator, ma bucur ca @laurentiucapac a revenit, intotdeuna l-am considerat un prieten chiar daca m-a mahnit atitudinea impotriva mea. Au fost multe lucruri care m-au facut sa bat in retragere, aproape 2 saptamani n-am mai intrat deloc pe site, insa dragostea pentru AmFostAcolo este prea mare si n-am putut sta deoparte. Insa am scris mult mai putin, atat impresii cat si ecouri, votam ce-mi place, dar fara a-mi lasa amprenta.

Sper sa treaca starea aceasta, inca nu ma vad motivat sa scriu la 3,4 zile cum faceam inainte, am destule locuri vizitate pe marile colindate care merita atentia turistilor, imi doresc din toata inima ca anul viitor sa fim mai buni si intelegatori, sufletisti si deschisi privind cu un zambet orice rautate care apare.

Asa cum am promis anul acesta voi dona premiul meu familiei Viziru, una dintre familiile afectate de inundatiile din Moldova. Cred ca m-am pripit putin in momentul in care am anuntat acest lucru, cred ca doar de excursii n-au ei chef acum, au mult prea multe necesitati care asteapta sprijin. Am vorbit cu familia si mi-au destainuit ca n-ar putea face rost de bani pentru transport si mancare, de aceea renunta. Atunci mi-a venit ideea sa-mi scot premiul la licitatie, aici pe site iar banii sa-i ofer familiei Viziru, cu siguranta vor avea ce sa faca cu ei. Deci ce spuneti, credeti ca poate licita cineva pentru premiul meu, indiferent care va fi acela, dar mi-ar place ca astfel castiga si cel care liciteaza si familia caruia ii era destinat initial. Astept opiniile voastre...

In final ţin sa va urez tuturor un an nou fericit, mult mai bun ca cel pe care il lasam in urma, sa fim mai drepti si mai buni, sa punem mult mai mult suflet inaintea bascaliei ieftine care coboara nemeritat standardul siteului.

La multi ani, fericire si multa sanatate!

Fara pma, multumesc.

Cu drag pepsi70ro/Ovidiu

Trimis de pepsi70ro in 30.12.10 18:54:34

VIZUALIZĂRI: 1148 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

ionescunic
[30.12.10 19:43:13]

La multi ani si tie si familiei tale! Sa fiti fericiti si mai iubitori si intelegatori la anul!

geosler
[30.12.10 23:02:35]

Un 2011 asa cum i-ti doresti!

La Multi Ani!

cosminp
[31.12.10 08:35:05]

La Multi Ani! si sa fii sanatos sa ne povestesti din plimbarile tale.

Interesanta ideea cu licitatia. Asa se va vedea cine a scris doar pentru a castiga un premiu sau din placere. Ideea ta se poate extinde si la premiile saptamanale.

Toate bune si un an mai linistit.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[31.12.10 08:45:53]

Sigur vor fi si premii in alte "chestii" decat excursii - poate iti vei alege un astfel de lucru pe care sa-l donezi. Ma tem ca nu prea vei avea "clienti" la licitatia asta originala, si decat sa te alegi doar cu suta deja propusa (eventual cu 2, hai 5, ca nu cred sa se arunce lumea prea departe), mai bine alegi TU ceva care totusi consideri ca le va fi util, fara sa fie neaparat o vacanta.

La Multi Ani!

valimi
[31.12.10 08:47:18]

Cred ca intentia lui pepsi este de a face ceva util, iar diferentierea se va face intre cei cu suflet si cei fara (simtul umorului).

raoulp55
[31.12.10 12:57:54]

@pepsi70ro,

este laudabila initiativa ta... altruismul este o trasatura a nobletei sufletului tau. Eu as indrazni sa merg si mai departe cu gandul de bine si sa le propun tuturor celor ce posteaza pe AFA, sa renunte la premii cu totii iar banii proveniti din aceasta actiune sa ajunga in posesia celor ce au fost napastuiti de soarta in acest an. Eu cu draga inima cedez eventualul premiu, indiferent care va fi el...

pepsi70roAUTOR REVIEW
[31.12.10 13:35:35]

In cazul in care ideea mea nu prinde contur si nu am sustinere pentru ea cu siguranta asa voi proceda, voi alege un tricou AmFostAcolo pentru Madalin Viziru.

In orice caz eu speram sa fie altfel... dar nu-mi pierd speranta...

Va multumesc pentru cuvintele frumoase de aici si din privat, sa avem parte cu totii de sanatate caci este singura care nu poate fi cumparata niciodata.

La multi ani si un an mai bun!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[12.02.11 09:53:24]

Nu mi se pare inspirata ideea cu donatia si/sau licitatia - mi se pare nedrept ca munca depusa in cursul anului trecut sa fie minimizata ori discriminata.

L-am rugat personal si expres pe pepsi70ro sa aleaga un premiu obisnuit; familia caruia dorea sa doneze premiul (prin licitatia organizata) a fost si va mai fi posibil sprijinita de noi prin alte mijloace

cosminp, geosler, piti, valimi
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: