ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.11.2010
ÎNSCRIS: 08.11.10
JUN-2009

Prima data in Bulgaria

Prima data cand am pus piciorul in Bulgaria a fost in anul 2009. Auzind toate povestile cu masinile din tara vecina si la recomandarea unei cunostinte, am facut rezervare la "Belleville" din acest resort.

Unul din lucrurile care m-au uimit este faptul ca litoralul nostru are iesire la aceeasi mare, dar marea lor este mult mai curata. In plus fata de noi, ei pot oferi servicii all inclusive la preturi mai mici decat gasim la noi in tara pentru un hotel cu mai putine stele si fara mic dejun.

Ne-a placut atat de mult incat am revenit si anul urmator. Deoarece prima data am fost multumiti, am zis sa incercam si alt hotel din acelasi resort. De data aceasta ne-am cazat la hotelul "Pelican".

Ca si facilitati: resortul se intinde pe o suprafata foarte mare; are terenuri de tenis, centru de fitness, mini golf, centru de masaj, programe artistice si multe altele care nu imi vin in minte acum.

Referitor la drum, mie personal mi s-a parut destul de lung (daca vrei sa respecti regulile de circulatie si daca nimeresti un drum presarat cu gropi) insa cum ajungi acolo uiti cate ore ai petrecut pe drum.

Cam atat. Daca aveti intrebari...

Trimis de luciana_nistor in 09.11.10 21:42:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2631 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luciana_nistor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera hotel Belleville

[10.11.10 22:57:16]

E si normal ca la ei sa fie marea mai curata deoarece se preocupa de asta. Am vazut plase montate la cateva zeci de metri de tarm pentru a opri algele sa se apropie de mal si in plus nici turistii nu arunca pe plaja sau in apa tot felul de gunoaie asa cum se intampla la noi.

rommys
    [12.01.11 23:32:29]

Spune-ne, te rog, unde ti-a placut mai mult la hotel Bellive sau la Pelican.

luciana_nistorAUTOR REVIEW
    [13.01.11 09:56:45]

In ambele hoteluri au fost aceleasi conditii de cazare. Diferenta ar fi de pozitionare, Hotelul Pelican fiind putin mai retras. Pelican are piscina si este putin mai departe de mare, Belleville nu are piscina.

[13.01.11 10:22:25]

Belleville nu are piscina interioara, are doar piscina exterioara care este cam la 100 metri de hotel in zona terenurilor de tenis de camp si a tablei de sah in aer liber.

luciana_nistorAUTOR REVIEW
    [14.01.11 08:39:45]

Noi am preferat sa mergem la piscina de la Marina si pe sezlongurile de la malul marii. Distanta pana la mare cred ca e aceeasi (daca nu chiar mai mica) iar peisajul mai frumos.

rommys
    [14.01.11 19:19:05]

Unde e peisajul mai frumos si distanta mai mica???

[14.01.11 22:43:43]

Si la Belleville si la Pelican este foarte frumos diferenta consta in distanta, Pelicanul fiind mai departe de plaja decat Belleville. De la Pelican pentru a ajunge la plaja treci un pasaj subteran pe sub drumul care desparte resortul in doua si iesi exact langa Marina Beach, iar de la Belleville ai tot un pasaj subteran care duce langa terenul de golf si plaja. Daca doresti sa stai mai mult la plaja indicat ar fi Belleville

[07.02.11 09:40:27]

Mutat la rubrica "Belville" (deja existenta pe site).

geosler, luciana_nistor, rommys
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Belleville Hotel: