ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2010
ÎNSCRIS: 13.07.10
AUG-2010

ARTICOL ARHIVAT

Traditie greceasca si loc rustic = Vacanta de vis

Hotelul Asterias a fost una din cele mai frumoase cazări de care am avut parte. Curățenie, ospitalitate, mâncare buna și relaxare. Cu greu poți găsi toate aceste lucruri în același loc.

Camera este destul de spațioasa și confortabila. Chicineta este complet utilata (inclusiv frigider) și camera este dotata cu TV și AC (conta cost 5 euro/zi).

Noi am stat la parter camera neavând vedere spre mare și intrarea făcându-se pe balcon. Singurul reproș ar fi ca nu aveam unde sa întindem hainele.

La 3 zile s-a făcut curățenie.

Hotelul are și propria taverna unde aveam reducere de 10% pentru ca eram cazați la hotel. Mâncare foarte buna la un preț accesibil. Ospitalitate și bun simt cum rar găsești în România.

Sunt 2 plaje în apropierea hotelului și una puțin mai departe (Metalia). Noi am mers cel mai mult la Metalia căci ne-a plăcut cadru natural. Recomandat este să vă luați papuci de plaja pe care îi găsiți la 5 euro/perechea căci am toate au pietre/stânca care înțeapă/alunecă. La Metalia am văzut și arici de mare dar papuci ne-au protejat. In apropierea hotelului sunt multe taverne, cafenele și magazine.

Kostas (patronul) m-a convins sa mai trec pe la el și cu siguranța voi mai merge cu prima ocazie. nota zece pentru Asterias și Limenaria! Am avut un concediu de vis!

Trimis de FloreS in 12.08.10 16:40:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Riviera Olimpului

VIZUALIZĂRI: 4413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FloreS); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Peste răpitor: red snapper

Maditu16
[11.06.11 22:24:56]

Buna seara! Mai tineti minte cumva cam cit ati dat pe mincare? Pe zi sau in total, cum va e mai usor. Mersi mult!

FloreSAUTOR REVIEW
[11.06.11 22:57:47]

@Maditu16 pentru o masa cheltuiam cam 25-30 de euro pentru 2 persoane cu bauturi incluse in pret.

Mancare e si mai ieftina si mai scumpa depinde de fiecare cum vrea. Noi dimineata ne faceam sandvisuri cu alimente cumparate de la supermarket si doar la pranz si seara plateam suma asta pe masa.

Maditu16
[11.06.11 23:01:19]

Ok, mersi mult pentru promptitudine!

sadadifelippe
[03.08.11 17:18:10]

Am stat la un hotel din apropiere si am servit cina de 2 ori la taverna lui Kostas. Pot spune ca este un tip extraordinar, produsele si servirea sunt exceptionale.

FloreS, Maditu16, sadadifelippe
Alte impresii din această RUBRICĂAsterias Hotel: