Asena Hotel

cu transport AUTOCAR
+ COPII: 1

ARTICOL ARHIVAT

Vacanta 2010 cu buget de criza

Împreună cu familia am decis să ne petrecem vacanţa de vară 2010 şi pe alte meleaguri decât în GRECIA.

După cele văzute de la massmedia cu ce se întâmplă in Grecia, am optat la recomandarea soţiei să încercăm şi altceva... TURCIA (ALLI) şi sincer... cu tot sceptimismul iniţial, cu toate cele citite de pe forum... am rămas plăcut surprinşi de cele oferite acolo.

Am fost întâmpinaţi de simpatica domnişoară ghid - CRISTINA, o profesionistă, o tânară foarte de treabă, care s-a ocupat de toate formalităţile: (cazare, masă, excursii opţionale, tradiţii locale, etc. )

Datorită sfaturilor sale am reuşit sa facem economii serioase. Hotelul este la 10 m de plajă cu nisip fin (cel mai bun din toată staţiunea)

Acum sa vorbim despre Hotelul ASENA.

Condiţiile de cazare au fost destul de bune, personalul hotelier drăguţ mă refer la partea de RECEPŢIE, la capitolul CURĂŢENIE mai trebuie să mai lucreze un pic.

La capitolul MASĂ traba a fost O. K. masa de dimineaţă diversificată cu multe feluri de dulceţuri, multe salate, ceai şi contrar obiceiurilor româneşti cu puţine preparate din carne.

Masa de prânz, supe specifice locului, gustoase... doar am încercat din curiozitate, salate... după gust... soţia a numărat cam 26 de feluri, şi cam 3-5 feluri de preparate cu carne de vită sau pasare. , deserturi... cam 8-10 feluri de deserturi dulci... şi cam 3-4 felrui de desert fructe (mere, portocale pepene...) şi peste toate priveliştea de la terasa de la etajul 6 unde se serveşte masa face toţi banii.

La capitolul băuturi... se serveşte bere la dozator la pahar (Tuborg) GIN tonic cu gheaţă şi RAKHI (o ţuică specifică).

La sucuri, sucuri la pahar de la dozator, apa potabilă la pahar de la dozator de apă sau apă tonica la sticlă.

Masa de seară 2-3 preparate cu carne de vită sau pui si salate 12-15 feluri.

Între mese lângă piscina se serveşte gustări calde iar la barul de la parter gustări reci.

În concluzie dacă nu eşti fiţos... cu buget mediu poţi sa te descurci destul de bine.

Impresii încărcate de andriesmihai in 15.07.2010 17:45:45

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Egipt

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (andriesmihai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1000 PMA (din 5 voturi) nota2

- biancuta
[16.07.10 08:52:39]

Amanunte utile si asteptari realiste din partea hotelului! Felicitari!

- nathalie
[31.01.11 12:22:04]

Buna ziua domnule Andries Mihai,

as dori sa stiu daca la capitolul salate existau zilnic si salate de cruditati (salata verde, de rosii... etc) sau erau doar salatele cu maioneza?

Din cauza parerilor negative despre acest hotel, dar in special din cauza unor poze cu baia postate pe acest site, as dori sa stiu daca baia este curata inclusiv la dus si daca apa calda este o raritate asa cum a scris altcineva? Daca cumva aveti poze cu baia/camera mi-ar fi foarte utile... dat fiind ca o imagine face cat o mie de cuvinte.

Mentionez ca nu am pretentii deosebite... importanta este curatenia. Anul trecut am fost in Vera Santa Maria, dar ne gandeam sa alegem Asena anul acesta datorita pozitionarii pe plaja. De Vera am fost foarte multumiti din toate celelalte puncte de vedere in afara de plaja, de asta si stam in cumpana.

Multumesc pentru eventualul raspuns.

- andriesmihai
[06.02.11 15:19:04]

Conditiile s-au schimbat, echipa mamageriala, personalul dragut. Curatenie se face zilnic, prosoapele de baie se schimba zilnic, e cutatenie. Despre masa... la fiecare masa sunt cel putin 3-4 feluri de salate iar la masa de pranz 10-13 feluri de salate pe care sa le combini dupa gust. Dar atentie... toate bauturile ambalate Doza sau pet se platesc.

- andriesmihai
[06.02.11 15:23:42]

Locul de servire a mesei e la etajul 6, ... si e o priveliste de-ti trece de foame (am glumit) o priveliste grozava se vede plaja si marea... spre apusul soarelui... e beton. Dar depinde de ce doriti sa fac-ti in vacanta. Sper ca am facut o descriere cat mai impartiala acolo unde ma fost si sper sa va fie spre folos informatiile. BAfta

Publicitate    [17.07.19 14:42:23]

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO: