ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010
ÎNSCRIS: 24.07.08
JUN-2010
[?] AD. + 6 ani COPII

Vacanta frumoasa la acest hotel!

Ne-am intors pe 29 iunie de la acest hotel, si m-am gindit sa scriu poate ajut pe cei ce se vor duce acolo.

Camera, am avut un soc cind am vazut-o, mica cu doua paturi simple si un pat de campanie la etajul 2, vedeam marea dupa colt... mai suparati au fost prietenii nostrii cu un copil mare care au platit 3 adulti... dupa interventii la patronul firmei de turism cu care am plecat, s-a dat un telefon si am fost mutati a doua zi la etajul 5 cu o vedere excelenta si o camera mare fara nici o spaga.

Mincarea a fost foarte buna, diversificata, foarte multe fructe [ eu sunt mincatoare de fructe ], am facut cura de pepeni, nectarine si piersici [ cineva de aici de pe forum, comenta ca nu erau fructe- au fost mai multe si ca la delphin unde am stat acum 2 ani!!! Pentru mincare dau nota 10. Nu stiu ce nota sa dau pentru bautura, ca nu prea beau, sotul meu a fost multumit. Dau la fel nota 10 pentru peste... peste la greu... inclusiv file de anchoa, somon... etc

Dau nota 10 pentru piscine, aqua land, plaja mare, multe sezlonguri la orice ora!!

Nu am avut ca la delphin, party pe plaja cu spuma, tort urias, sampanie, artificii.

Nu am avut parte de un personal dragut si zimbitor... daca le dadeai spaga se mai schimbau... chestia cu personalul am tot citit-o anu' asta la mai multe hoteluri... ca sunt cam plictisiti... si cam plictisiti de romani, mie asa mi-au dat impresia.

Mini barul nu foarte variat ca la delphin, adica berea era la cutie, lipseau, ciocolatele si alunele.

Tot din camera, lipsea cosul cu fructe, uscator de rufe, cana de ceai si cafea, acele aranjamente si surprize de la cameriste, desi am dat spaga.

Curatenie era peste tot, spectacole bune si costumatii faine.

Mini clubul frumos si usor mai mare ca la delphin, de acolo lipseau insa pentru copii, sucuri, dozatoare, prajiturele, checulete.

Prea multe pahare de plastic, la delphin erau pahare de sticla cam peste tot.

Una peste alta, poti sa-ti faci aici o vacanta frumoasa, un hotel frumos, spatios si nu mergi mult dintr-un capat in altul, noi ne-am simtit foarte bine, zborul, transferul foarte ok, il recomand cu placere.

Trimis de lidiadanaila in 10.07.10 13:09:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin pallace -Lara

VIZUALIZĂRI: 2386 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lidiadanaila); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

IUBONI
    [10.07.10 13:22:17]

Dupa ce am citit ce ai scris incep sa-mi pun intrebarea daca sa-l mai aleg alta data.

Am fost si noi la Royal Wings, acum 3 ani, iar copii mei viseaza si acum la acel loc.

Nu am avut ce sa le reprosam, din nici un punct de vedere, de aceea sunt un pic confuza dupa ce am citit.

Poate ca ai dreptate, poate sunt plictisiti un pic, dar ma indoiesc ca au ceva cu romanii. Chiar imi este greu sa cred, dar cine stie!?

Nu am dat spaga la Royal, am lasat la sfarsit in cutiile special amenajate, dar am avut tot ce spui tu ca v-a lipsit.

Oricum, din notele pe care le-ai dat, inteleg ca una peste alta a fost o vacanta placuta, ceea ce-i cel mai important.

Sa ai un week-end minunat si... la cat mai multe vacante.

amfost16
    [10.07.10 14:27:40]

unrw placut si util despre aceasta locatie, la mai mare...si la mai multe concedii fericite...

lidiadanailaAUTOR REVIEW
    [10.07.10 14:49:45]

Da Iuboni, acum 3 ani au avut si ei party pe plaja, foc de artificii etc... ca am intrebat de ele... le vedeam la hotelurile din jur, insa acum nu au mai fost.

Si eu am fost destul de realista in descriere... sa paota omu' sa-si faca o idee... dar daca dai o cautare rapida pe royal, vei gasi un rw scris de Vali, recent, unde vei ramine socata... dar nu-i chiar asa... cred ca a fost intr-o pasa proasta... inca poti avea o vacanta faina aici... eu am comparat mult cu delphinul care ramine pe primul loc pentru noi.

Vali+Mih+Mar
    [18.07.10 14:49:58]

Buna lidiadanaila, sunt Vali, cea care a scris rw despre Royal cand m-am intors in data de 22 iunie.

Tin sa-ti spun ca nu eram deloc intr-o pasa proasta... doar ce am trait acolo, o familie cu un copil de 9 ani. Cred ca ai primit aceeasi camera de la etajul 2 pe care am avut-o si noi, 1227, cu vedere la mare doar ca extrabedul era pat de campanie.

Cand te-ai uitat pe prog. 1 si 2 al tv nu ai vazut cum arata o camera cu extrabed?

Noi DA, asa ca de asta am fost la receptie sa le cerem o explicatie ca ce am platit noi in tara nu este cu cea in care eram cazati, si ca era o diferenta de bani intre ele. De asta ne-am facut bagajele si ne-am mutat la etajul 7, la 1739, camera cu vedere la mare cu extrabed asa cum este si pe site-ul lor oficial. Nu am tinut cont de explicatia cheliosului de la receptie ca acea camera o dau la familii cu 4 persoane, i-am spus ca nu e treaba mea la cine o dau.

Si sezlongurile murdare si geamurile hotelului la fel, si cameriste care uitau sa schimbe prosoape, si faptul ca nu era deschis aerul conditionat la lobby, spre patiserie, de te sufocai, si faptul ca asa este, romanii sunt defavorizati, trebuie sa ne lase un semn de intrebare, nu de faptul ca noi, cu caracterele si comportamentele noastre lasa de dorit, ca doar nu ne punem poalele in cap... si facem scandal, tipam, injuram sau mai stiu eu ce... Salut!

SebCom
    [22.07.10 09:53:43]

Pentru Vali...si nu numai...

Daca vrei sa traiesti cu impresia ca noi (ROMANII), nu suntem defavorizati...incearca ce am incercat si eu anul acesta: mi-am luat bilet prin TUI. Nu vrei sa stii care este reactia la check-in (am fost foarte atent) si care este comportamentul. Ca fapt divers, la hotelul la care am fost au notat in managerial tour-operatorul prin care ai venit (cand am avut o solicitare pe care ei nu o putea rezolva au contactat-o ei pe reprezentanta TUI)

Si acum reversul: daca te uiti in jurul tau intr-un resort in care sunt si romani, chiar poti sa pui mana pe inima sa juri ca nu ti-e jena cu unii dintre ei? La resortul la care am fost anul asta, era o rromanca bruneta la ten si vopsita blond (sic) care injura foarte naos (de-alea cu pu.. si pi..) in gura mare si care-si punea plozii sa faca nevoile direct in piscina. Daca mai tii cont ca unii dintre turci o rup bine in romana...atunci...poate ca meritam atitudinea asta...

camelysa
    [22.07.10 11:58:15]

Pt. Vali+Mih+Mar

Aceeasi camera am avut si noi numai ca noua ne au dat 2 camere pt persoane cu handicapat si dupa un scandal pe masura ne au mutat a doua zi unde am vrut noi. Oricum are dreptate SebCom nu se merita sa mergi prin ag noastre doar pt simplul fapt ca esti tratat ca un roman. Si cu asta spun tot. Aceeasi problema am avut-o si noi cu cheliosul de la receptie numai ca sotul meu mai avea putin si il lua la bataie.

lidiadanailaAUTOR REVIEW
    [22.07.10 15:51:04]

Acum fie vorba-ntre noi....nu-i rau hotelul !!!....numa' ca daca ai mai umblat si prin alte locuri , ....sau ai mai fost pe la Delphin unde serviciile si personalul sunt super ok....aici bineinteles ca nu-ti mai place !!....insa pentru cineva care nu a mai fost in Turcia si vine prima data la royal o sa li se para raiul pe pamint. In alta ordine de idei , de cind m-am intors din concediu , zici ca sufar de drumetita...as pleca din nou [o sa si facem lucrul asta]....citesc doar impresii de la altii din diverse locuri si hoteluri.....sint tot felu' de nemultumiri de la hoteluri cu pretentii....

Deci...concluzia: se poate si mai rau...eu zic totusi ca-i bun hotelul...si este bine sa mai mergi si la altele sa faci prin comparatie, sa stii ce sa alegi !

camelysa, IUBONI, lidiadanaila, maimerg, SebCom
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Wings Hotel: