Royal Wings Hotel

înscris/ă în 07.09.19
SEP-2019
REGIM MASĂ Uai
2040

Dezamagit, raport calitate pret foarte slab

Am fost in luna septembrie in concediu la Royal wings sejur ultra all includiv

Hotelul a fost renovat recent, camerele sunt spatioase si frumos amenajate dar se aude foarte usor din camerele vecine. Mancare la restaurant este diversificata dar intre mesele principale se servesc gustari doar intre anumite ore si doar 2-3 feluri de mancare.

Desi este un hotel ultra all invlusiv cu preturi destul de ridicate oferta de bauturi este foarte slaba, 95 % fiind bauturi locale si cateva bauturi internationale branduri low cost.

Fresurile sunt contra cost, bere si suc doar la dozator, la restaurantele “a la carte” rezervarea se plateste 10 euro de persoana.

Multe baruri terase, aqua park au program foarte scurt, cateva ore pe zi.

La pretul unui sejur aici poti gasi hoteluri cu servicii mult mai bune, nu o sa mai revin niciodata si nici nu recomand la nimeni!

Impresii încărcate de mariusdd in 07.09.2019 19:32:39

Validat / Publicat: 07.09.19 22:18:25

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mariusdd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 8 voturi) nota2

[07.09.19 22:18:02]

@mariusdd: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =5&ridAnt=96551

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[08.09.19 11:13:57]

@mariusdd:

Că vei gasi la aceiasi bani un hotel cu servicii mult mai bune este discutabil, dar poti incerca si sa ne povestești si nouă.

Cu toate minusurile enumerate de tine, totuși hotelul este recomandabil familiilor cu copii pentru facilitatile oferite gratuit celor mici.

Vad ca ai notat plajă cu doar 70%, fără a detalia ce anume te-a nemulțumit, plajă hotelului fiind una foarte ok, cu intrare lină în mare, cu nisip etc.

- nrs
[08.09.19 19:47:48]

depinde ce e important pentru autor, daca mai lasa la calitatea plajei poate gasi bauturi excelente la 210 euro/noapte cat a platit el

de nemultumit sigur a fost nemultumit de uall fara bauturi de top, sigur este printre cei ce nu inteleg ca notiunea de concept al hotelului difera de la un hotel la altul nu e ceva general

- mariusdd
[13.09.19 18:27:07]

@nrs: Buna Nrs, in primul rand nu am platit 210 € / noapte, a fost 2100 euro sejurul de 7 nopti.

Inteleg foarte bine conceptul de UALL si tocmai de aceea am scris acest comentariu pentru a ajuta alte persoane care vor sa isi aleaga un hotel UALL. Am avut cunostinte care au platit pret similar si au avut parte de servicii mai bune inclusiv bauturi mai bune. Am fost si la alte hoteluri mai ieftine sau chiar cu mai putine stele si primeai bere la doza sau la sticla. Nu cred ca e normal sa primesti doar bere la dozator, sucuri la dozator, bauturi alcoolice majoritatea locale sau branduri low cost necunoscute. Bere la doza era doar in camere la minibar. Orarul de functionare al Snack barurilor unde poti sa iei o gustare intre mese se suprapun cu orarul de functionare al restaurantului principal. Daca pe tine nu te de deranjeaza aceste aspecte poti sa alegi acest hotel. Eu am vazut foarte multi clienti care au fost cazati in aceeasi perioada cu noi si erau nemultumiti. Fiecare pe bani lui poate alege ce hotel doreste. O zi buna va doresc.

- Yoda
[13.09.19 19:09:52]

@mariusdd:

Ba cam atat ai platit. Daca ai sa scazi pretul biletelor de avion si al transferului la si de la aeroport, ai sa ajungi la 210 - 215 € / noapte.

- mariusdd
[14.09.19 20:03:45]

@nicole33Noi nu am fost cu copii si nu pot sa va spun din punctul meu de vedere daca este recomandat sau nu, dar era un cuplu din Romania care au fost cu copil si erau nemultumiti de facilitatile si activitatile pentru copii. Spuneau ca este o piscina pentru copii care are doar 30 cm adancime si copilul lor nu o poate folosi. Mai exista si un aqua park in incinta hotelului care functiona intr-un anumit interval orar dar din ce am vazut eu era frecventat mai mult de adulti.

Publicitate    [23.09.19 08:56:35]