ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 11luni

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu va duceti!!!

Am ajuns in eforie nord 3 cupluri dintre care doar 2 avand copii mici (9 luni si 11 luni) la acest pom laudat cu sacul si mare ne-a fost mirarea sa gasim o PATROANA CARE ARE CASA EI (ca asa ne zicea intruna) nu atat frumoasa si primitoare precum arata vila. Ma repet putin si va spun ca vila arata ok mare spatioasa dar stiti cum se spune pe afara vopsit gardul si inauntru leopardu'... referire la cine o administreaza.

Daca doriti un concediu cu o locatie ok dar cu niste comunisti sa va bruieze la fiecare miscare pe care o faceti este alegerea potrivita, daca nu si va respectati pe voi insiva si banul muncit de voi lasati acesti romani parveniti cu ifose de patroni care nici macar 10 vieti de-ar mai avea tot nu ar stii sa faca turism de calitate.

LINISTEA legea de capatai a acestei locatii trebuia respectata cu strictete ca altfel baga la inaintare un taran cu gulerul ridicat si musculos, un complexat de statutul nevestii, care nici una nici doua sarea la bataie.

Am fost schimbati din camera dupa ce ne-am aranjat (cine are copil stie ce vorbesc) si asta ca se pricepea foarte bine sa faca rezervari, APA calda o raritate in vila asta ca si priceperea lor in administrare m-a facut pe mine si pe prietenii mei sa plecam de acolo cu un gust amar si inca o data sa ma intreb CAND o sa fim respectati daca tot platim, CAND o sa-si cunoasca interesele de afaceri acesti romanasi cu rate la banca nu atat de mari precum fitele pe care le au... CAND nu o sa ma mai gandesc la turcia, croatia, bulgaria etc... tari care pot sa ne predea lectia asta numita turism.

Nu sunt rautati gratuite ci mai degraba singurul nostru mod de a ne avertiza unii pe altii de acesti "cabanieri" de sezon care vor sa se imbogateasca si sa nu ofere nimic in schimb.

Concediu placut tuturor

Trimis de chitu30 in 10.07.10 10:56:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3523 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (chitu30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

amfost16
[10.07.10 14:06:45]

as vrea sa aud si indemnuri de bine, referitor la litoralul nostru. pe cand aceste vesti?

chio*
[21.07.10 19:07:31]

In urma sesizarilor pe care le-am primit (publicitate negativa) din partea turistilor care au facut rezervari la noi, VILA PATRICIA EFORIE NORD, ne-am hotarat sa scriem cum s-au intamplat lucrurile de fapt.

Am avut o rezervare de trei camere duble in perioada 03 iulie-06 iulie 2010. In doua din cele trei camere au venit doua familii tinere (varsta pana in 25 ani) cu copii mici, iar in cealalta au venit trei persoane in loc de doua cum ar fi trebuit sa fie conform rezervarii, unul din cei trei urma sa "doarma in masina" dupa spusele lor, ceea ce nu am acceptat si le-am pus la dispozitie un pat suplimentar.

Camerele in care au fost cazati sunt camerele sapte, opt si noua de la etajul 1.

Cu tot respectul pe care il avem fata de turistii nostri (sunt turisti care au revenit la noi pentru al treilea an consecutiv) le-am prezentat bucataria de vara si terasele.

Degeaba am incercat sa fim niste gazde primitoare pentru ca au inceput sa faca "legea" la noi in vila (lucrau ca bodiguarzi la o firma din Bucuresti).

Acesti tineri care sunt la inceput de drum au venit sa se distreze in vacanta, dar nu au invatat sa faca asta fara sa-i deranjeze pe cei din jur si de asemenea nu stiu sa respecte o intelegere care a fost luata cu acordul ambelor parti.

Au consumat bauturi alcoolice, au inceput sa se certe cu sotiile lor in timp ce copiii plangeau si ceilalti turisti erau deranjati de tipete, urlete si de muzica de la masina pe care ei considerau ca trebuie sa o asculte chiar si vecinii nostri.

A doua zi a fost o problema cu apa calda care s-a remediat in doua ore. Sotul meu le-a explicat ca se va rezolva problema apei calde dar ei au devenit agresivi, agresivitate pe care au demonstrat-o si fata de mine in dimineata respectiva. Le-am explicat ca nu putem tolera asa ceva si le-am restituit banii pentru ultima zi de cazare.

Asa s-au petrecut faptele si nu vedem de ce trebuie sa ne scuzam pentru ceva care a fost scris din dorinta de razbunare.

Este cuvantul lor impotriva cuvantului nostru si a celorlalti turisti cazati la noi in perioada aceea.

Vacanta placuta!

chitu30AUTOR REVIEW
[22.07.10 07:51:50]

Opa, vad ca a avut efect adevarul scris, si ca intotdeauna adevarul doare... tare rau. Suntem amandoi la acelasi inceput de drum (nu cred ca esti asa in varsta) numai ca eu nu am un business la mare de care trebuie sa am grija.

Pentru inceput tine-ti sotul in lesa invata-l sa vb cu lumea SI NU MAI MINTII si o sa vezi profitul in buzunarul tau, ca in definitiv ai bagat o gramada de bani in vila aceea frumoasa.

Mai invata ca a fii un bun manager (indiferent chiar si la o vila la mare) nu e deajuns doar sa o construiesti, vezi ca sunt si scoli de profil sau cursuri de care te poti folosii si cu ajutorul carora poti prospera pe piata.

Mai invata sa-ti respecti clientii in masura in care te respecta si ei, asculta-i ce nevoi au incearca sa le rezolvi depune macar un mic efort in afara de cel de a incasa niste bani si lucrurile or sa mearga de la sine.

Daca prin comentul meu o sa te schimbi catusi de putin sa stii ca obiectivul meu a fost atins si sper ca nimeni sa nu mai fie tratat ca noi, acesti bodyguarzi periculosi si feroce cu sotiile si cu copii de 11 luni ))))) care se culcau la 10 noaptea.

Imi pare nespus de bine ca te-ai sesizat si ai scris, lucru care demonstreaza ca nu te asteptai sa scriu si ca nu prea ai clienti si ti-e cam frica sa-i pierzi, deja ai 3 comenturi nu foarte roz (poate or fii si ei bodyguarzi) ))))

Tine minte ca daca nu lasi acest comportament de PATROANA o sa stai tu si sotul tau in acea vila si o sa va mutati din camera in camera pana o sa va plictisiti, si mai tine minte ca e mare statiunea si PUTEM SA NE DUCEM IN ALTA PARTE si sa bagam banii la altii in buzunare si o sa te intrebi cu invidie binenteles de ce lui ii merge si tie nu, de ce el are o masina mai frumoasa decat a ta si asa mai departe.

Sa dea dumnezeu sa mint eu si tu sa te porti frumos de la mine incolo si sa devii mai maleabila mai comunicativa ca-ti va merge bine crede-ma.

Sa stii, chiar mi-a parut rau ca nu m-am simtit bine la tine pentru ca ai o casa frumoasa si chiar as fii vrut sa ne imprietenim si sa-ti mai calcam pragul si altadata dar asa a fost sa fie.

Nu-mi lua in nume de rau pentru ca nu asta vreau sa intelegi, nu te cunosc in particular, te-am cunoscut gazda-client si aici mai ai de lucrat putin, ca om poate esti ok.

Imi doresc ca urmatoarele comenturi sa fie bune si toata lumea sa fie multumita si eu sa stau la coada la rezervari la tine )))) mult succes in continuare

chitu30AUTOR REVIEW
[22.07.10 07:59:31]

Si apropo avem toti peste 30 de ani binenteles ca nu ai de unde sa stii ca nici macar nu ai stat de vorba cu nici unul dintre noi

chio*, chitu30
Alte impresii din această RUBRICĂVila Patricia: