ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2021
SEP-2021
Cuplu
EXCELENT

O Vacanta minunata asa ca de sfarsit de Sezon

Tinand cont ca anul trecut am fost privati de efectuarea vacantelor si de oferta irezistibila pe care am primito, ne-am hotarat in 3 pasi si 5 miscari sa beneficiem de inca o vacanta asa ca de sfarsit de sezon ce sa dovedit a fi minunata in ciuda impresiilor proaste citite despre acest hotel.

Am mers pe ruta obisnuita ca si in alte ocazii -Tg-Jiu -A1 -Centura Bucuresti -Giurgiu -Varna-SunnyBeach in aproximativ 10 ore, am ajuns la hotel in jur de ora 12,30, ca si prima impresie am vazut aici ordine si disciplina, numai personal tanar ce ne-a intampinat cu caldura, ne-au pus bratarile la maini invitandune sa servim Pranzul, urmand ca la ora 14:00 sa inceapa distribuirea camerelor, am uitat in prealabil, ni sa dat un bon de ordine pe baza caruia s-au distribuit camerele.

Nu am mai fost sa servim Pranzul ca servisem pe drum cateva gustari si nu ne era foame, dar in schimb ne-am delectat cu inghetata de la Snakbar si bere rece asteptand sa ne vina randul la distribuirea camerelor la ora 14:00.

despre SERVICII

Asa cum am remarcat inca de la inceput aici a domnit disciplina si interesul ca turistii sa se simta cat mai bine, Numai tineret angajat peste tot in toate sectoarele, ce sa spun de restaurant ca nu a fost nici un moment ca mesele sa nu fie debarasate in timp optim desi in anumite momente era foarte mare aglomeratie.

Lenjeria si prosoapele ni le-au schimbat in fiecare zi lucru la fel care nu l-am mai intalnit in Bulgaria

Este prima oara in Bulgaria, cand la plecare ni sa dat suvenir ca drept multumire din partea Hotelului.

despre CAMERE & COND. CAZARE

De si am comandat o camera Standard cu balcon, ce sa vezi la distribuire m-am ales cu un ditamai Apartament, foarte frumos curat cu vedere spre strada pricipala.

Aici a fost o problema care nu am putut sa o suport -Zgomotul-Este un trafic foarte intens chiar si noaptea iar geamurile nu izoleaza fonic prea bine, se mai asociaza si zgomotul de la barul situat la parterul hotelului -deci bine ati venit la odihna.

Dupa prima noapte alba, a doua zi am cerut sa schimb camera intr-un loc linistit nu conta unde si ce priveliste o sa avem, si am reusit, baietii de la receptie au fost foarte cumsecade, isi faceau probleme ca nu pot sa imi dea tot Apartament, chiar ne-au ajutat si la transportul bagajelor dintr-o camera in alta, si asa ne-am ales cu o camera Standard dar tot mare cu vedere spre Piscina nr 2 si Snak Bar unde seara pana la ora 23 se punea muzica la boxe (asta sa zicem ca a fost deranjul dar nu l-am simtit ca imi placea si mie sa ascult stand pe terasa la o bere).

O problema la aceste camere sunt toaletele mai precis bazinul WC este setat sa dea putina apa si te cam chinui sa stai cu degetul apasat mult timp dar am considerato o problema minora.

Parcarea - exista dooar cateva locuri in fata hotelului si in spatele hotelului nepazita contra cost 15 leva/zi dar in apropiere si chiar in fata hotelului peste strada sunt parcari private cu aceleasi costuri sau mai ieftin. Eu ales o parcare pazita si inchisa cu bariera.

Internet Wi-Fi gratuit semnal foarte bun chiar si in camere.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

La Restaurant mi-a placut felul in care este organizat cu mai multe puncte de servire pe specialitati, spatii mari intre acestea chiar si in timpul aglomeratiei se putea trece unul pe langa altul fara sa iti rastorni cumva farfuriile.

Se servesc numeroase feluri de mancare, carne de porc, vita, pui. branzeturi, fructe, dulciuri nu sunt ele un puct forte dar sunt bune, eu zic ca trebuie sa fi nebun sa afirmi ca nu ai ce sa mananci.

Bauturile sunt asa cum le stiam din precedentele vacante, sunt dupa gustul fiecaruia unora le place, asa cum sunt eu si nu se cramponeaza de acest aspect, altii am vazut ca au niste gusturi rafinate de parca au trait numai la 5 *

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plajea si Marea se afla la o distanta de 400 m de mers pe jos, prevazuta cu sezlonguri (pret 2 sezlong si umbrela 15 leva) si zone unde poti sa iti intinzi prosopul.

Intrare in Mare este lina, valuri mici, Nisip foarte fin fara scoici. Aceasta plaje este preferata de familiile cu copii mici este un pic aglomerata dar nu ca in Romania.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

La 200 de m de Hotel se afla Centrul statiuni cu multe magazine si restaurante ce se continua cu o promenada foarte lunga la fel impanzita de numeroase magazine si restaurante, parcuri de distractii, dealtfel statiunea este foarte mare nu ai timp sa o strabati toata pe jos

Langa Statiune se afla si orasul Vechi Nessebar care se poate vizita cu Vaporasul cost 10 leva/persoana sau Autobuzul cost 2 leva/persoana sau Taxi 20 leva/cursa.

Trimis de costyy † in 13.09.21 18:32:28
Validat / Publicat: 14.09.21 05:12:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA, OBZOR, BALCIK, PRIMORSKO,

VIZUALIZĂRI: 2099 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (costyy †); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 Piscina
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20100 PMA (din 16 voturi)

[14.09.21 06:23:13]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• Alte impresii din această RUBRICĂDiamond Hotel: