HOME  >>  Impresii LIBIA   >> destinatii  LIBIA   >> poze  LIBIA
FILTU PER DESTINAŢIE:  -  LIBIA TURISTICA -  #CALATORII

Impresii sejur / excursii LIBIA

Pagina Impresii sejur / excursii LIBIA aduna la un loc cele mai recente impresii din vacanta in LIBIA. Gasiti aici impresii si recomandari din sejurul in diverse cazari din LIBIA, precum si impresii din excursii/calatorii in zona LIBIEI.
Daca va intereseaza pareri si impresii detaliate despre unul din hoteluri sau despre o anumita excursie, faceti click pe linkul de dedesubt, veti fi redirectati in pagina acelei destinatii.

Daca, pe langa impresiile de mai jos, sunteti interesati in a afla care sunt cele mai apreciate hoteluri si destinatii de vacanta din LIBIA - vedeti lista hoteluri si excursiilor din destinatia LIBIA, ordonate dupa gradul de satisfactie!

Cele mai recente 30 impresii din sejur, excursii, calatorii in LIBIA

fotografii din vacanta la Descopera Libia, diverse #
[AUG-2007] Sejur hotel DESCOPERA LIBIA, DIVERSE #
pregatire pentru inoptat
foto by travoice, uploaded 18.03.11]

Experienta unica

am plecat din brasov, cu masina, pe traseul: bv-bulgaria-turcia-siria-iordania-egipt-libia-tunisia-italia-austria-ungaria-brasov. am fost 2 persoane in acest safari. total: aprox 20000km in 44zile. in libia am stat14 zile. am fost la nunta de beduini, am stat in desert cu tuaregii, am ajuns pina la granita cu niger. totul a fost super. o experienta ce o traiesti odata in viata. tineti cont ca am fost in plina vara (august). pentru foto intrati pe net si gasiti la: safari pe 4 roti.

IMPRESII destinatia Descopera Libia, diverse #    [  impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 17.03.11 ADAUGAT DE:   travoice
PERIOADA SEJUR: GRAD SATISFACTIE:   92.50 %

fotografii din vacanta la Libia - Tripoli - nou si vechi, TRIPOLI
[OCT-2009] Sejur hotel LIBIA - TRIPOLI - NOU SI VECHI, TRIPOLI
intrarea in leptis. baiatul este pur libian
foto by florinene, uploaded 18.03.10]

Leptis Magna - O cetate romana cum nu exista in Italia

Pentru ca in postul alaturat se vorbeste despre Leptis Magna, voi continua eu povestea. Parasesti Tripoli pe autostrada (construita tot de noi, romanii) si continui drumul practic paralel cu marea, inconjurat tot timpul de livezi nesfarsite de maslini, partocali si mandarini. Am fost la Leptis de doua ori si de fiecare data m-a lovit un spectacol dezolant in aceste livezi - pungi de plastic peste tot-asa cum numai la noi poti sa vezi. Explicatia este foarte simpla: libienilor le place la nebunie sa iasa la picnic, la iarba verde si lasa dupa ei tot gunoiul. Am   [... continuare ]

IMPRESII destinatia Libia - Tripoli - nou si vechi, TRIPOLI    [  impresii - poze  ]
DATA ADAUGARII: 17.03.10 ADAUGAT DE:   florinene
PERIOADA SEJUR: oct 2009 GRAD SATISFACTIE:   100.00 %

fotografii din vacanta la Libia - Tripoli - nou si vechi, TRIPOLI
[JUN-2007] Sejur hotel LIBIA - TRIPOLI - NOU SI VECHI, TRIPOLI
foto by adrian76, uploaded 09.10.09]

Libia colonelului

TRIPOLI - Libia Despre Libia nu s-au auzit lucruri tocmai bune, dar sunt de principiu ca orice loc merita vizitat mai mult sau mai putin timp. Croaziera ofera cate o zi in unele locuri unde in mod normal nu ti-ar da prin cap sa iti petreci concediul. Tripoli, Libia este unul din aceste locuri si ma bucura nespus ca am ajuns sa il vad. Coborand de pe vas observam ca afisele cu Ghadafi troneaza peste tot. Poze de cand era mai tanar probabil sunt expuse in locuri strategice. Ghidul este de-al locului si se bucura cand ii spunem ca suntem romani. Se pare ca bunele relatii pe care le-a avut Ce   [... continuare ]

DATA ADAUGARII: 09.10.09 ADAUGAT DE:   adrian76
PERIOADA SEJUR: iun 2007 GRAD SATISFACTIE:   95.00 %

Aţi fost acolo şi aţi dori să adăugaţi impresii sau fotografii din sejur sau excursie LIBIA?

NOTA: Mai sus sunt prezentate doar cele mai recente 3 impresii de vacanta din LIBIA.
  • Pentru a afla mai multe pareri si opinii despre un anumit hotel sau excursie consultati pagina acelei destinatii - Lista detaliata hoteluri si destinatii de calatorie in LIBIA, ordonata dupa gradul de satisfactie

Temperatura curenta LIBIA

Click for Tripoli, Libya Forecast